כל המידע על חגיגת סוכות בקיבוץ יד מרדכי: חוויה קיבוצית לכל המשפחה

הנה טעימה מתוקה ממה שמחכה לכם:

פעילות בבית הדבורה והדבש: במרכז המבקרים של מכוורת יד מרדכי, יפתח דבוראי מנוסה כוורת אמיתית, במהלך הביקור ילמדו הילדים על חייהן של הדבורים, על המבנה המשפחתי המיוחד בכוורת, על המלכה והפועלות וכמובן על תהליך ההאבקה וייצור הדבש. לסיום ילקקו הילדים דבש ישר מהחלה ויכינו נרות מדונג.

שחזור של כוורת דבורים העתיקה בעולם: העתק משוחזר של כוורת שנתגלתה בחפירות ארכיאולוגיות בעמק בית שאן ומתוארכת לסביבות שנת 900 לפנה"ס. מדובר בכוורת הקדומה ביותר שהתגלתה בארץ, עדות ראשונה לכך שבארץ-ישראל, "ארץ זבת חלב ודבש", גידלו דבורים להפקת דבש, כבר לפני 3000 שנה. שחזור הכוורת מוצג בבלעדיות בבית הדבש והדבורה, עם סיום תצוגתה ב"מוזיאון ארץ ישראל" בתל אביב.

פעילות באתר שחזור הקרב: באתר שחזור הקרב יוכלו הילדים לספוג קצת היסטוריה ללמוד על סיפור הגבורה של חברי הקיבוץ שלחמו בצבא המצרי בתש"ח. במקביל יוכלו הילדים להתחפר בעמדות ההגנה, לטפס על טנקים ושריוניות, לשבת בתוך משוריין, לצפות בכלי נשק אותנטיים מהתקופה, להתגנב בתעלות הקשר ועוד.

במקביל לפעילויות תצאו לסיור ברוח הקיבוץ על עגלה רתומה לטרקטור, שתוביל אתכם לתחנות ברחבי הקיבוץ לחוויה קיבוצית אמיתית. בנוסף, תבקרו בבית האוסף "קיבוץ של פעם", שבו תתקיים פעילות חווייתית, "ארצישראלית" ונוסטלגית על ראשית חיי הקיבוץ. 

לצד הפעילויות שבאתרי הקיבוץ יהנו הילדים גם מסדנת יצירה מותאמת לילדים ברוח החג!

תיירות יד מרדכי – לא לילדים בלבד: לקראת ראש השנה, מציגה תיירות יד מרדכי, פעילות חדשה המותאמת גם לקהל המבוגר.  מי גנב את חלת הדבש שלי?  אפליקציית משחק משימות מאתגר, שדרכה ניתן לשחק בקבוצות או כיחידים. בכל תחנה תמתין לשחקנים משימה ולאחר ביצוע המשימה בצורה טובה יקבלו  רמז אשר יוביל אותם לתחנה הבאה (טקסט, תמונה, קישור וכדו'). כחלק מהפעילות ילמדו המשתתפים על ההיסטוריה המרתקת של מייסדי הקיבוץ | הפעילות מתקיימת בתאום מראש בלבד

פרטים נוספים

  • מתי:  חול המועד סוכות, 5/10-14/10, בין השעות 09:30-16:00 | בכל שעה עגולה מתחילה פעילות
  • עלות: כרטיס משולב לכל האתרים והפעילויות – 55 ₪ לילד מגיל שלוש, 50 ₪ למבוגר
  • לפרטים: תיירות יד מרדכי: 073-7824636 | www.facebook.com/tourym | tym.co.il

לכל אירועי סוכות 2017 ועוד פעילויות מומלצות לחג באתר טיולי »