כל המידע על אנימיקס: חגיגת המצויירים של הקיץ בתל אביב

חגיגה מונפשת לכל המשפחה: אנימיקס תל אביב, הפסטיבל הבינלאומי לאנימציה קומיקס וקריקטורה, מציין השנה 17 שנים להיווסדו, ויעלה את מיטב היצירה החדשה מכל העולם, לצד מבחר מרתק של סרטי אנימציה, סדנאות, מפגשי אמן, תערוכות, פעילויות לילדים, יריד דוכני קומיקס ועוד.

הפסטיבל מציע מגוון עשיר של אירועים ובהם:

טראמפולינה - דונאלד טראמפ עולה על המוקד במפגש עם סם ויויאנו, המאייר הותיק והארט דירקטור של מגזין MAD
טראמפ הפך תוך זמן קצר לאייקון של כבוד במטווח הסאטירי של קריקטוריסטים, אנימטורים ויוצרי הומור מאויר. איך מציירים את הג׳ינג׳י המפורסם בעולם ומה יש בו שהפך אותו לנשיא האמריקאי המשורבט ביותר? | בהנחיית עודד נעמן.

  • באותו הקשר תתקיים בפסטיבל מקדונלדס - תערוכת איגוד הקריקטוריסטים הישראלים על הדונלד טראמפ.

מותגים יהודים בקומיקס - הרצאה בהגשת רותם חדד הלוי
בהרצאה יוצגו המותגים "כח חבקוק" ו"חבורת תריג" ובה תיבדק השאלה מה מייחד אותם ולמה הם כל כך חשובים ונחוצים בימינו. כמו כן ידובר על החזון להקמת פורמט עם תכנים ערכיים בסגנון דיסני היהודי ועל חשיבות הבאת תכנים יהודים וערכיים לעולם התרבות דרך ספרים, קומיקס ואנימציה.

מפגש עם יוצרת הקומיקס רחלי שלו
המאיירת את חייה בטור קומיקס אוטוביוגרפי שבועי במגזין מוצ"ש של מקור ראשון. החיים האינטנסיביים המשלבים אימהות לשלושה, קריירה וזוגיות הופכים לקומיקס מלא הומור ומחשבה ומתאר בסופו של דבר את מה שקורה בכל בית .

יודיסאה - הרצאת קומיקס בהגשת שי צ׳רקה
בה יציג את תהליך העבודה על הרומן הגרפי האחרון שיצר - "יודיסאה". הזדמנות לקבל הצצה לאיורים והסקיצות שנדרשו לספר, לצד גיבוש הרעיון המשלב בין אחד המיתוסים הידועים מתקופת יוון העתיקה ובין אירוע טרגי ואמיתי, ידוע לא פחות, מהעת המודרנית: מלחמת העולם השניה.

פאלאג׳י - רב ופיראט - הרצאת קומיקס בהגשת מושיק גולסט
"פאלאג'י" הינו קומיקס הרפתקאות שבועי המתפרסם במגזין 'אותיות' ומתבסס על דמותו האמיתית של רב-פיראט בימי הביניים במרוקו. בהרצאה יספר מושיק על תהליך העבודה, מקורות ההשראה ואיך זה להפליג ולפשוט על ספינות ספרדיות ביחד עם רב הפיראט פאלאג'י.

הגיע הזמן לאייר - סדנת קומיקס בהגשת נתנאל אפשטיין. סדנת איור דמויות בשלבים, מתוך התמקדות בבניית הראש, שיער, הבעות ואיפיון, על בסיס הדמויות מסדרת הקומיקס המצליחה "הגיע הזמן".

עוד בפסטיבל:

  • מחווה מאוירת ליהודה אטלס ('והילד הזה הוא אני'), החוגג יום הולדת 80 – בהשתתפות: קובי לוריא, דני קרמן ואחרים
  • מחווה לסדרת הקומיקס "זבנג" של אורי פינק במלאת לה  30 בהנחיית ליאון רוזנברג
  • מקבץ אנימציה תחת הכותרת ירושלים – העיר שצויירה לה באוצרות של דניאלה קופלר
  • תערוכת שפיץ ירושלים ובמרכזה ירושלים בעיני הקריקטוריסטים, מחווה לאנימטור והקריקטוריסט בני לוין, מאמני האנימציה הוותיקים של הערוץ הראשון, האיש שהמציא את סמל "מבט" המיתולוגי, הרצאה מאוירת של נסים חיזקיהו (נוסקו) על איך עשינו את המוות לים המלח , הקשר הבלגימפגש עם האמנים יוצר האנימציה חנן קמינסקי ומישל קישקה – השניים ישפכו אור על המסלול הייחודי שלהם בליווי מצגת עשירה והקרנת קטעי סרטי אנימציה. קריקטורה בלי צנזורה: שלמה כהן, אורי פינק, יונתן וקסמן, הקריקטוריסטים הקבועים של "ישראל היום", ""מעריב", ו"כלכליסט" מגלים מה אסור לצייר ועוד.
  • במחנה מקוצר – אירוע מיוחד סביב עיתון במחנה, שנסגר לפני חודשיים, בהנחיית צחי פרבר ואסף חנוכה.
  • שנסונים שרים באהבה: קונצרט מצויר לרגל ט"ו באב עם השחקן, זמר בני פורת והמתופף והאמן רמי שולר, בשילוב סרטי אנימציה שערך דודו שליטא וביצוע של שנסונים צרפתיים כמו: "אהבה בת 20", "תחת שמי פאריס", "עלי שלכת", "איש הגז", "שתי גיטרות", "הבורגנים" ואחרים.

בתוכנית האנימציה בולט השנה חלקם של סרטים באורך מלא:

סוסי החלונות: סיפורה של רוזי מינג משוררת קנדית, בת לאם ממוצא סיני ואב איראני שנטש אותה בצעירותה. רוזי מוזמנת לפסטיבל שירה בעיר שיראז באיראן ולראשונה בחייה היא בוחנת את זהותה. הסרט זכה כבר ב 8 פרסים ראשונים בפסטיבלים, ונבחר  "אהוב הקהל" ברוב הפסטיבלים בהם הוצג.

זום: על מערכת יחסים רב ממדית מתרחשת בין אמנית קומיקס, סופרת ובמאי סרטים, שחיים במציאות שונה אך מקייימים קשר עם הדמויות האחרות. הסיפור נע בין העולם הריאליסטי לבין עולם מקביל המתרחש בין ריבועי קומיקס מצויר, המאפשרים לצפות בכמה "פריימים" בו זמנית.

לואיז על החוף: ביום האחרון של חופשת הקיץ מגלה לואיז שהיא נותרה לבדה בעיירת הקיט בה היא גרה. לואיז - אישה מבוגרת ובודדה, חייבת לארגן לעצמה במהירות חיים חדשים בתנאים של עיירה נטושה ומנותקת לקראת החורף המתקרב. את החורף היא תעבור עם כלב זקן שגם הוא נשכח מאחור.

חגיגה לילדים

התוכנית לילדים בפסטיבל מציעה חגיגה של סרטים ואירועים, ובהם: מבחר סרטי ילדים שהוקרנו בפסטיבל אנסי 2017 בצרפת - פסטיבל האנימציה הגדול והמרכזי בעולם, סרטים ישראלים ממיטב הקלאסיקה העוברת מדור לדור כמו מיץ פטל, הכינה נחמה, דירה להשכיר ושאר יצירות שההורים והילדים גדלו עליהם וגם סרטי אנימציה באורך מלא ובהם:

אדמה/ סימון רובי / צרפת / 2015 - כאשר אחיו הבוגר והמרדני עוזב בהתרסה את הכפר במערב אפריקה, מחליט אדמה בן ה-12 ללא היסוס לרדוף אחריו ולהחזירו הביתה. אופיו החזק ורוחו האיתנה של אדמה, מובילים אותו למסע חוצה ימים וגבולות.  לבני 10 ומעלה ולכל המשפחה.

חיי כקישוא: סרט בובות  סוחף ומרגש על ילד בן 9 שאביו נעלם מזמן. אמו האלכוהוליסטית נהרגה בתאונה מוזרה, והוא נמסר למוסד . הוא מקפיד לשמור על כינוייו  מהבית -"קישוא". עם ה"אינטליגנציה הרגשית" הייחודית שלו ובעזרת שוטר בעל לב רחום, מצליח לפרק את העוינות של חבריו למוסד ולהפוך אותם לחבורת ילדים חמה ותומכת.  

המלך והציפור: סיפור יצירת הסרט מלווה גם בדרמה של מאבק על דרך עריכת הסרט  בין הבמאי לבין המפיקים שלווה גם במלחמה  על זכויות היוצרים שגרמו להפקת הסרט להתפרש על פני  28 שנים. הסרט  טרם הוקרן בישראל. והקרנתו אסורה גם בכמה מדינות כתוצאה מהסכמי הזכויות שנקבעו בהליך המשפטי. תרגום לעברית. מיועד לגיל 8 ומעלה ולכל המשפחה.

אגדת שלמה המלך: סרט ארוך נוסף ברשימת סרטי האנימציה של הבמאי הישראלי חנן (אלברט) קמינסקי. הסרט  הופק בישראל בתמיכת המיזם לקולנוע ואנימציה ברשות לפיתוח ירושלים. הסיפור נשען בחופשיות על אגדות שלמה המלך עם הרחבות עלילתיות כיד הדמיון הסיפורי של הבמאי. שלמה המלך חובר למלכת שבא והמלכה הערבית נעמה- ויחדיו יוצאים למלחמה במלך האופל אסמודיאוס המאיים להרוס את ממלכותיהם .  הסרט יוקרן בגרסה עברית.  80 דקות . דובר עברית לכל המשפחה.

כמו כן, יתקיים מפגש לכבוד יום הולדת 90 לפו הדוב -הדוב המצוייר של א.א.מילן אותו יגישו - יהודה אטלס ודודו שליטא.

למידע מלא על כל אירועי הפסטיבל >>

פרטים נוספים

  • מתי: 8-12 באוגוסט 2017 | איפה: סינמטק תל אביב | מחירי כרטיסים: 21-55 ₪
  • טלפון לרכישת כרטיסים: 03-6060800
  • למידע נוסף: אתר אנימיקס: www.animixfest.co.il ואתר סינמטק תל-אביב