כל המידע על שרונה על הבוקר: היסטוריה טמפלרית וצלום תל אביבי

9:30. רחבת הדשא, רח' קפלן פינת רח' ליאונרדו דה-וינצ'י. (הרשמה מראש חובה)

שרונה, שהוקמה על ידי הטמפלרים הגרמנים לפני כ-150 שנה, היא מקום קטן עם שכבות היסטוריות מרובות ומעניינות. עם שהחליטה עיריית תל אביב להפוך את החלק הדרומי של 'הקריה' לאתר תיירותי-מסחרי, היא גם השקיעה רבות בשימורו ובשחזור של האתר. אזור הקריה "חזר" להיות שרונה הטמפלרית, ובתוך היופי הזה אנחנו נטייל, כפי שכתב יואל משה סלומון על המושבות הטמפלריות: "המראה הנעימה הזאת תלביש את לבב האיש הישראלי צער ויגון, עונג ונחת גם יחד".

טובי גולן ורותי עצמון חברו להעניק לכם שעתיים וחצי של חווייה בשרונה המחודשת: הדרכה היסטורית מרתקת של טובי גולן לצד הדרכה של רותי עצמון על אפשרויות התפעול המיטבי של מצלמת הסמארטפון, להשגת תמונות ברמה אומנותית.

אכן, שרונה המשוחזרת היא המקום הקלאסי להשגת תמונות יפות: הבתים הויטמברגיים הצבעוניים, עם תריסי העץ ומרפסות מסוגננות, הבתים בסגנון המעורב / סגנון הבאוהאוס בשולי השכונה, בריכות הנימפיאות ודגי הזהב, שבשבות הרוח, בית הבד ובניני היקבים הרומנטיים, הבאר העתיקה, הגינות והעצים.

הטמפלרים הנוצרים באו "להפריח את השממה" בארץ ישראל, מדוע ?  מדוע הקימו מושבה חקלאית דוקא כאן, על גבעת כורכר שוממה ? נשמע על הצלחתם כחקלאים מוכשרים וחרוצים, לצד הפרקים השחורים בתולדותיהם. האם זו הסיבה שבן גוריון ציווה: "השם שרונה נמחק ? " על כך ועל עוד נשמח בסיור, ונסיים אותו ובידינו עוד ידע רב-ערך באשר לצילום בטלפון החכם שלנו.