כל המידע על סוכות בחבל בנימין: פסטיבל גיבורי התנ"ך

לפתור חידון עם יהושע בן נון במערות של גבעת היקבים – כתב חידה יוביל את המטיילים אל כפר יהודי מתקופת המקרא, בו ממצאים עתיקים ומרתקים. דמויות מן העבר ונגנים יסתובבו בין המטיילים ויפנו אותם אל מערות המסתור שנמצאות מתחת לכפר. המערכות שימשו תושבי הכפר הקדום כיקבים - מחסני המזון, השמן והיין של העת העתיקה.  ברחבי הכפר ובתוך המערות מסתתרים רמזים שעוזרים לשרטט את דמותו הייחודית של יהושע בן נון ולפתור את החידה. עוד בגבעה - תצפית "מגדל לים התיכון"  שמשקיפה על כל רצועת החוף, מאשקלון ועד נתניה. מומלץ להצטייד בפנסים כדי להעצים את החוויה מתחת לקרקע. הכניסה חופשית.

לפגוש את חנה בשילה הקדומה – עיר המשכן במשך 369 שנה. בכניסה הילדים יקבלו תלבושת תנכ"ית ובאווירת החג יעלו אל מקום המשכן ואל המקום בו התפללה חנה. בדרך יפגשו אותם שחקני רחוב שיכניסו אותם למסע אל עולם גיבורי התנ"ך וסיפוריהם. באתר תמצאו פינות ליטוף ומתחם משחקי קופסה ענקיים לילדים - "שילהדודס" – פאזלים, סולמות וחבלים, באולינג ענקי ועוד. סדנאות יצירה ילמדו את הילדים לכתוב בכתב עברי קדום על גבי חרסים ויכירו להם את עולם המלאכות הקדומות. פעילויות נוספות באתר: השכרת אופניים, סדנאות של מלאכות קדומות, ביקור במגדל הרואה ומשחק ניווט משפחתי "התיבה האבודה".
האתר פתוח בימים א'-ג' בשעות 09:00-18:00
מחיר: 25 ₪ לאדם. 
כרטיס "הכל כלול" הכולל כניסה, ביקור במגדל הרואה והשתתפות ב-2 סדנאות יעלה 49 ₪ בלבד.
לפרטים נוספים: 02-9944019 telshilo.org.il

לטייל עם אלישע בשמורת הר הכוכב – מה הקשר בין נביאים לבין דובים, מהיכן הגיעו אלישע ואליהו? ומה הסיפור שמאחורי המשפט הידוע 'לא דובים ולא יער'? בימי הפסטיבל יתקיימו הדרכות לאורך המסלול וביקור בשרידי מערות מגורים, טבילה בבורות מים ולשמוע את סיפוריו של אלישע, ממשיך דרכו של אליהו הנביא ואחת הדמויות המעניינות בתנ"ך. הדרכות יתקיימו בשעות: 10:00, 14:00  (בהרשמה מראש באתר האינטרנט), מסלול הטיול הוא מעגלי וברמת קושי בינונית. הכניסה חופשית.
הוראות הגעה: מכביש אלון נכנסים ליישוב כוכב השחר, פניה ראשונה ימינה עד לשילוט וסימון שבילים.
Waze - מעיין הכרמים כוכב השחר

להתארח אצל אברהם אבינו בארץ בראשית - איך היו מארחים בימי קדם? ב'ארץ בראשית' מזמינים מטיילים להתארח באוהלו של אברהם אבינו, לחוויית אירוח עברי קדום בחווה המשחזרת את התקופה המקראית. כאן גם תפגשו את אליעזר עבד אברהם שיוביל את המטיילים אל אוהלו של אברהם ברכיבה על כלי התחבורה העתיק - הגמלים. במקום מתקיימות מגוון סדנאות. הפעילות מותאמת למשפחות ומתקיימת מידי יום בשעות : 10:00, 12:00, 15:00 בתיאום מראש.
ליצירת קשר: 02-9974477

לעלות לרגל עם שמואל הנביא במרכז המבקרים 'נחלת בנימין' – כאן אפשר לצאת למסע בזמן, מבית הבד הקדום אל היקב החדש. המסע לוקח את המשפחות למחוזות בהם הלכו עולי הרגל לירושלים ובדרכו של שמואל הנביא וגיבורי תנ"ך נוספים. סיור מודרך ברכבים פרטיים ייצא כל יום בשעות 10:00, 12:00, 14:00 ו-16:00 אל הכפר העברי הקדום שבאזור פסגות. במהלך הסיור נתקלים בשרידים מתקופת בית שני ומימי הביניים. דמויות מן העבר ילמדו את המשפחות על חייו של שמואל הנביא ועל חייהם של התושבים הקדומים ועולי הרגל לירושלים. ההשתתפות בסיור ללא תשלום, בהרשמה מראש. 

לבנות בבוץ שארה בת אפרים בבית חורון – הרבה לפני שידעו מהו 'סלב' הייתה בישראל אשת עסקים אחת, מוצלחת מאוד, שבנתה לא אחת, אלא שלוש ערים בארץ ישראל! עם השנים שחלפו, תהילתה נשכחה, זו שארה בת אפרים. שארה תציג את עצמה ותציג עוד דמויות תנכיות מרתקות אך פחות מוכרות. לציון פועלה של הסלבית התנ"כית, בבוסתן השמונה בבית חורון יתקיימו סדנאות בניה בבוץ לכל המשפחה! הכניסה חופשית.