כל המידע על חגיגה משכרת: פסטיבל היין ה-19 במטה יהודה

עשרות היקבים ברחבי המועצה האזורית מטה יהודה הפכו לא מכבר לשם דבר בתעשיית היין הישראלית. היקבים הם חלק בלתי נפרד מהמקום בו הוקמו ומההיסטוריה שלו, ומלבד היינות שהם מייצרים הם הפכו למקור פרנסה ועוגן תיירותי עבור האזור כולו. את החזון ליצור דרך יין ואזור יין ב'לב הירוק' של ישראל מובילה המועצה האזורית מטה יהודה יחד עם חקלאי ויינני היישובים הלכה למעשה - בשיתוף מחלקת התיירות. 

אירוע הפתיחה: טעימות מ-34 יקבים באזור 

מתי: חמישי, 2/11, החל מ-19:30 במלון יד השמונה

הפסטיבל ייפתח באירוע מרכזי, שבו תוכלו לטעום ממבחר יינות מכרמי האזור ולהכיר את הייננים ובעלי היקבים וליהנות מהאוויר הצלול כיין לנופם של הרי ירושלים. ע

  • עלות הכניסה: 60 ₪ כולל כוס יין וטעימות ללא הגבלה.

במהלך סופי השבוע של חודש נובמבר, יתקיימו מגוון אירועים ייחודיים ביקבים השונים באזור:

  • יקב עמק האלה בקיבוץ נתיב הל"ה יקיים אירוע "שישי ביקב" עם בראנצ' מפנק הכולל טעימות יין, ובנוסף יתקיים ביקב אירוע טעימות מיוחד בכוסות רידל לצד כיבוד קל.
  • ביקב קדמא בכפר אוריה יקיימו את השקת יינות 2015 וכן ערב מוזיקה מיוחד עם פרוייקט "לה גיטנה" של לירון מיוחס – אמנית כלי הקשה וזמרת במופע מכשף.
  • ביקב כרמי יוסף BRAVDO וביקב יהודה בשורש יתקיימו טעימות מודרכות של יינות לצד כיבוד קל.
  • ביקב הדר בעגור יתקיימו קונצרטים של הרכב של הפילהרמונית הישראלית וכן טעימות יין.
  • ביקב שורק בנחשון תתקיים סדנה העוסקת בנושא אזוריות ביין עם טעימה של יינות סירה מענבים שגדלו בארבעה אזורי גידול שונים והשף ירון אורלב יארח עם מנות טאפאס ים תיכוניות וטעימות מהטאבון.

סיורי יין מודרכים

בשלושת ימי השישי של הפסטיבל (10/11, 17/11, 24/11), יתקיימו סיורי יים מודרכים, שישלבו ביקור ב-3 יקבים שונים בכל פעם, עם טיול בין נופיה התנ"כיים של מטה יהודה. הסיורים המודרכים יתקיימו באוטובוס ובמסגרתם אפשר יהיה לבקר במנזר השתקנים בלטרון ובאנדרטת אלכסנדרוני, לטעום מיינות היקבים מוני ושורק, לנסוע בדרך הפסלים, לשמוע את סיפורו של שמשון הגיבור ולסיים בטעימות ביקב צרעה, לבקר בכנסיית דיר רפאת ולטייל במקום בו שיסע שמשון את האריה ובמקום בו שכנו לוחות הברית בדרכם מעקרון לירושלים.

בימי שבת יתקיימו סיורים מודרכים של מורה הדרך הרצל חובב, ברכבים פרטיים.

ועוד כמה רעיונות:

ניתן להזמין מקומות ולאכול בתיאום מראש בבתי הבשלנים, ולשלב ביקור במבשלות הבירה ובבתי האמנים במהלך סופי השבוע. במטה יהודה מדגישים כי צריכת האלכוהול אינה מיועדת לנהגים ומזמינים את המבקרים המעוניינים בכך להזמין מקומות לינה בצימרים וליהנות מאירוח כפרי מפנק במלונות מטה יהודה. המבקרים הלנים במקומות הללו ייהנו משירות הסעות בחינם מבתי המלון והצימרים לאירוע הפתיחה ובחזרה למקום הלינה בתום האירוע, בהרשמה מראש.