כל המידע על אוטובוסים מספרים: המרכז ההיסטורי של אגד בחולון נפתח לביקור נוסטלגי בפסח

האוטובוסים המוצגים במוזיאון מלווים תחנות משמעותיות בהיסטוריה הישראלית, החל מימי ראשית היישוב, קום המדינה, דרך מלחמות ישראל ואירועים מכוננים נוספים.

אתם מוזמנים לעלות על חלק מהאוטובוסים הישנים, להיזכר בימיה הראשונים של המדינה שבדרך או לגלות אותם בפעם הראשונה. לילדים זאת חוויה, למבוגרים זאת נוסטלגיה.

האוטובוסים שופצו וחודשו עד הפרט הקטן עם הצבעים המקוריים, האבזור האותנטי ורובם אף נמצאים במצב נסיעה. לצידם מוצגים גם רכבים ששירתו את אגד כמו מכלית, אוטובוסי גרר ואוטובוסים ללימוד נהיגה. בחלק מהאוטובוסים המשופצים תוכלו לשבת בכסא הנהג, לראות את תיק הנהג ופורט הכסף ומנקב הכרטיסיות עם הצורות האישיות של כל חבר אגד, כפי שהיו בשימוש לפני עידן ה"רב-קו" וכרטיסי הנייר המודפסים. 

השנה, במלאת 40 שנים לפיגוע ב"אוטובוס הדמים" בכביש החוף, שאירוע בחודש מרץ 1978, יוצג גם השלד של האוטובוס שבו מצאו את מותם 35 אנשים, עובדי אגד ובני משפחותיהם, וחייל נוסף. המבקרים במרכז ההיסטורי יוכלו להכיר וללמוד את הפרטים על קרב הגבורה שניהלה הימ"מ בפיקודו של אסף חפץ, בניסיון ההשתלטות על האוטובוס, אשר פוצץ לבסוף על יושביו בידי המחבלים המרצחים, בפאתי תל אביב.