איפה תטיילו?
מה תעשו?
חנויות למטייל
רשימת ציוד מגזין טיולי - כתבות והשראה
מחפשים השראה? צריכים התייעצות?
מגדירים
עקבו אחרינו

"זמן": תערוכה ייחודית בירושלים

073-782-3782
סקרנים לבחון את מושג הזמן? מוזמנים להגיע לתערוכה האינטראקטיבית החדשה במוזיאון האיסלם ולצאת למסע בעקבות הזמן ומשמעותו | התערוכה מותאמת להנחיות התו הסגול

זמן הוא אחד המרכיבים המשמעותיים בחיינו. כמעט כל אירוע שאנו חווים קשור למושג הזמן: אנחנו פועלים על פי לוח זמנים שקבענו מראש, מנסים “לנצל” את הזמן, מגיעים לפגישות "אחרי" או "לפני" הזמן, רצים אחריו, ממתינים שיחלוף, חיים את ההווה, מתכננים לעתיד ומתענגים על העבר. ועם כל זאת השאלה הנצחית "מהו הזמן?" נותרה חידה בלתי פתורה ומסתורית. 

המוזיאון לאמנות האסלאם מזמין אתכם לצאת למסע חוויתי בעקבות הזמן ומשמעותו בתערוכה החדשה "זמן". תערוכה אינטראקטיבית לכל המשפחה, בה תוכלו לחוש, להביט, להריח, להריץ את הזמן לפנים ולאחור ולחפש משמעות אישית למושג המסתורי כל כך - זמן.  

מה מחכה לכם בתערוכה

בתערוכה יציגו 33 אמנים 60 עבודות המייצגות כל אחת נקודת מבט שונה על הזמן, תוך שהם מקפיאים, מותחים, מאיטים או מזרזים את הזמן בהתאם לרצונותיהם, לצורכיהם, למדיות השונות ולטכניקות העבודה שלהם. 

התערוכה נחלקת ל-3 חלקים המייצגים כל אחד מהם תפיסה אחרת של הזמן:

חלקה הראשון של התערוכה מציג את התפיסה המכניסטית של הזמן כמושג מוחלט הניתן לחלוקה לשניות, לדקות ולשעות. בין העבודות תראו תפיסות מחזוריות של הזמן השמות דגש על החזרתיות המעגלית של היום והלילה, של מחזורי הירח והשמש ושל עונות השנה.

בועז אהרונוביץ' מציג בחלל הכניסה לתערוכה סדרת צילומים העוסקת בצמיחה ובקמילה. הצלם הבריטי זד נלסון מציג סדרת צילומים מתוך פרויקט בו חזר ותיעד מדי שנה בני משפחה אחת. האמנית לילך ששון מציגה פחיות שימורים חלודות המשלבות בתוכן יצירות אמנות "נצחיות" תוך שהיא מעמתת זה מול זה את הנצחי והמתכלה. 

חלקה השני של התערוכה מתמקד בשלושה מהמאפיינים הבולטים ביותר של רצף הזמן: התנועה והשינוי, כיווניות הזמן וקצבו. בעבודה חדשה של נרדין סרוג'י תראו שעונים רבים המרכיבים עבודה זו ומקיפים את המבקרים מכל עבר, כשכל אחד מהם מתקתק בקצב משלו. עבודת הוידיאו "המפץ הגדול" של אורי גרשט מחברת רעיונית בין רגע תחילתו של רצף המרחב-זמן לפני כ-13.8 מיליארד שנים, לבין תהליכי ההרס המואטים והמסוגננים שיוצר פיצוצו של זר פרחים.  

מלונות בארץ במחיר מעולה

מזמינים בלמטייל במחירים הכי טובים
ומקבלים מתנות ופינוקים שווים!

מזמינים בלמטייל במחירים הכי טובים
ומקבלים מתנות ופינוקים שווים!

בשיתוף הוטלס קומביינד ובוקינג

חלקה השלישי של התערוכה הוא קיר ענק שכותרתו: BEFORE I DIE. הקיר הוא חלק מפרויקט בינלאומי בעל אותו השם של האמנית האמריקאית Candy Chang, המכיל כיום יותר מ-5,000 קירות בעשרות ארצות על פני כדור הארץ כולו. כאן אתם מוזמנים לכתוב בגיר (בר חלוף) את תוכניותיכם ואת חלומותיכם לזמן העומד לרשותכם, ולהשלים את המשפט מעורר המחשבה: "לפני שאמות אני רוצה ל..."

בסיום הביקור בתערוכה תוכלו להמשיך אל תצוגת השעונים הקבועה של המוזיאון, הכוללת את אוסף השעונים הנדיר של סר דיוויד סלומונס - אחד מאוספי השעונים החשובים בעולם.

פרטים נוספים

  • איפה: המוזיאון לאמנות האסלאם | הפלמ"ח 2, ירושלים 
  • מתי: שני – שבת, 1/8/20-1/5/21, שני – רביעי, 10:00-15:00, חמישי, 10:00-19:00, שישי – שבת, 10:00-14:00 

התקשרו עכשיו ל"זמן": תערוכה ייחודית בירושלים: 073-782-3782

הודעה: פרטי האירוע מוצגים כפי שהועברו לאתר טיולי ממארגניו ובאחריותם בלבד.

חוות דעת על "זמן": תערוכה ייחודית בירושלים

טוען חוות דעת...

תגובות

טוען תגובות...

מלונות בארץ במחיר מעולה

מזמינים בלמטייל במחירים הכי טובים
ומקבלים מתנות ופינוקים שווים!

מלונות פופולרים בארץ

בשיתוף הוטלס קומביינד ובוקינג