כל המידע על פעילויות קיץ מיוחדות באשדוד לילדים עם צרכים מיוחדים

מוזיאון אשדוד לאמנות עם פעילות מיוחדת לילדים עם צרכים מיוחדים בגילאים 5-11. פעילות בנושא איכות הסביבה במתחם "הצוללת הירוקה" ופעילות "קליק עם המוזיאון".  

מה מחכה לכם במוזיאון

קליק עם המוזיאון

הפעילות כוללת סיור בתערוכת הצילום הישראלי "מבול", מלווה בהדרכה מקוצרת ומותאמת לבעלי צרכים מיוחדים. המקום מונגש וניתן לעבור בין הקומות במעלית. 

לאחר הסיור תערך סדנה עם 3 הפעלות המותאמות לרמות מוטוריות שונות: מארבלינג - יצירת כתמים חופשיים, תיאטרון צלליות ויצירת מצלמה מתקפלת מדליקה מקרטון. 

מתחם הצוללת הירוקה

מגוון פעילויות מותאמות לילדים עם צרכים מיוחדים, בנושא איכות הסביבה, שבמרכזן חיפוש אחר פתרונות לבעיית הצריכה המוגברת עמה מתמודדת הסביבה. החוויה מתחילה מרגע ההגעה לצוללת ולאורך כל הביקור.

בכניסה תחשפו לעולם תרבות הצריכה עם הסחורות המגיעות במכולות ורציפי הנמל המקבלים את בואכם. השהייה בתוך "צוללת" הופכת למוחשית בזכות "מעלית" שתוביל אתכם אל מעמקי הים כשמחלונותיה משתקפים מראות של פסולת הנמצאת במצולות.  

בצוללת תפגשו את "צולי"- קצינת המבצעים, של הצוללת ואת הסוכן הירוק 008 שיקבלו את פניכם בסרטון אנימציה. בנוסף תמצאו בצוללת פעילות משחקית אינטראקטיבית המבוססת על חמש תחנות הלקוחות מעולם איכות הסביבה: "עמדת פיקוח הפחתה" בה תוכלו למדוד עד כמה אתם "ירוקים" וכיצד ניתן להתייעל אנרגטית, ב"יחידת התרעת הטמנה" תפעלו כנגד הזמן, ב"מעבדת המרה לאנרגיה" תנסו לגלות כיצד האשפה מועילה לסביבה, ב"תא בקרת מחזור" תוכלו לצפות בהפיכתו של חפץ אחד לחפץ אחד, וב"חדר הפרדה במקור" תבחנו כיצד משפיע המזון שאנו אוכלים על הסביבה. 

הסיור יסתיים בביקור בבית המלאכה  בו תוכלו ליהנות גם מסדנת יצירה ירוקה המתבססת על חומרים בשימוש חוזר.

פרטים נוספים

  • איפה: מוזיאון אשדוד לאמנות | דרך ארץ 8, אשדוד
  • מתי: ראשון – חמישי, 19-29/8, קליק עם המוזאון: 10:00, 11:00, 12:00, פעילות בצוללת הירוקה: 10:00, 12:00
  • עלות: תושבי אשדוד: 10 ₪ לכל פעילות, תושבי חוץ: ילד: 25 ₪, מבוגר: 15 ₪ לכל פעילות
  • השתתפות בפעילות בהרשמה מראש בטלפון 08-8545180 או בטלפון 08-9568285