הסיורים

גבוה מעל המגדלים – סיור בעקבות גינות ובנייני יוקרה

בין בנייני הענק שנבנו בשנים האחרונות במרכז העיר ירושלים מסתתרות גינות יפיפיות הנוצצות כאבני חן הנגלות לעיני המטייל . נצא אל גינות החמד ובנייני הענק שנבנו מסביבן.

מידע נוסף:

סיור ברחוב יפו – השדרה החמישית של ירושלים

זהו אחד מהרחובות המרכזיים והארוכים ביותר בעיר, בעל היסטוריה רבת שנים. הציר המרכזי שוקק החיים, דרכו יוצאים מהעיר העתיקה לכיוון העיר יפו, ומכאן נגזר שמו. רחוב מרכזי זה ישמש זירת ההתרחשות של הסיור ובמהלכו נשמע סיפורים על בניינים, אנשים, רוכלים וסוחרים.

מידע נוסף:

קפה תורכי: סיור בעקבות העותמנים

השלטון העות'מני שלט בארץ ישראל ובירושלים מאות שנים עד סוף מלחמת העולם הראשונה. בנוסף למונומנט הגדול ביותר החומה האדירה המקיפה את העיר העתיקה. העות'מניים השאירו עקבותיהם בכל רחבי העיר ירושלים על כל חלקיה. בסיור זה נחשוף חלק מעוצמתה של האימפריה העות'מנית. נתחיל בפארק ג'מאל פאשה, ונמשיך אל מעבר לחומות העיר.

מידע נוסף:

סיור בטוסקנה הירושלמית – עין כרם כפר עירוני

בתוך ירושלים הגדולה והגועשת מסתתר לו בצנעה כפר מדהים שיד הזמן לא נגעה בו, ושמו עין כרם. בסיורינו נשוטט בין סמטאותיו היפות, הבתים המדהימים הבנויים אבן ירושלמית . נבקר בכנסיות המפורסמות נשמע על המסורת נוצרית שהפכה את הכפר למרכז דתי עולמי.  נטייל בין סמטאות האבן ונשמע סיפורי הכפר מתקופות שונות.

מידע נוסף:

סיור אוויר הרים צלול בהר הצופים

מסלול מקיף בהר הצופים. שילוב של סיפורים מרתקים על ההר הידוע המשקיף על ירושלים. נצא מבית הקברות הבריטי אל כמה מאתרי הר הצופים .  נגיע לתצפית  מרהיבה על ירושלים ותצפית על מדבר יהודה. נשמע את סיפורה יוצא הדופן של משפ' בנטוויץ'.  

מידע נוסף: