כל המידע על פסטיבל אילת הבינלאומי ה-14 למוסיקה קאמרית

פסטיבל אילת הבינלאומי ה-14 מפגיש על הבמות באילת כוכבי מוסיקה קלאסית חדשים באירופה לצד כוכבים ותיקים. על הבמות יופיעו תזמורות, סולנים בעלי שם, תכניות של מוסיקה קלאסית, בארוק, מוסיקה עממית, מוסיקה לכלים שונים, מוסיקה קולית ומופע פלמנקו.

בין המופעים תוכלו לראות גם הפקות מיוחדות בביצועי בכורה: זמרת האופרה קלייר מגנאג'י תארח את הזמר קובי אפללו במופע של תפילות וניגונים מבית אבא, מקהלה ותזמורת הבארוק פ'דאם (הולנד) במופע עם השחקן דב גליקמן ופרשנות מחודשת ל”בית ברנרדה אלבה” של פדריקו גרסיה לורקה בביצוע להקת הפלמנקו הישראלית קומפאס (Compas). 

מי עוד יופיע בפסטיבל? תזמורת הבארוק "לה ווצ'ה סטרומנטלה" בהובלת המנצח, כנר וקונטרטנור דמיטרי סינקובסקי (רוסיה), רביעיית אליאס (אנגליה), דואו הפסנתר "לוקס וארתור יוסן" (הולנד), זוכי תחרות ה"גראנד פיאנו" לצעירים במוסקבה, שלישיית הפסנתר "בוש" (אנגליה), הכנר דויד גרימאל (צרפת)  ואחרים. 

גם השנה רשת מלונות דן מארחת את הקונצרטים ואת כיתות האמן ומציעה חבילות אירוח הכוללות כניסה לקונצרטים ולינה.

מה מחכה לכם בפסטיבל

הקונצרטים מציגים חיבורים של ישן וחדש, מזרח ומערב. רובם משלבים בין בני משפחה, למשל: את רביעיית אליאס הקימו שתי אחיות, קובי אפללו הוא הגיס של זמרת האופרה קלייר מגנאנג’י, האחים ארתור ולוקאס מהולנד מנגנים יחד, וגם הצ’לן ג’ונתן רוזמן מפינלנד ואחיו הפסנתרן ז’אן פול רוזמן

משתתפי הפסטיבל חברים בהרכבים במגוון גדלים: רביעיה, שלישיה וזוגות. בקונצרט הפתיחה תוכלו לשמוע רביעיית מיתרים, אחריהם מפגש מוסיקלי זוגי בין זמרת האופרה קלייר מגנאנג’י והזמר קובי אפללו וביום אחר רסיטל פסנתרן של 3 צעירים ממוסקבה. 

בין המופעים הפקות מיוחדות לפסטיבל, למשל: וריאציות גולדברג – ההרכב ההולנדי פא’דאם בעיבוד מיוחד לתזמורת ולמקהלה המשלב קטעי קריאה מכתביו של באך בתקופות שונות ובאירועים בחייו. את דמותו של באך מגלם השחקן דובלה גליקמן, שמרגיש שיש לו קשר עתיק יומין לבאך. אבא שלו היה נגן קלרינט בפילהרמונית ולימד את גליקמן לנגן קלרינט. עוד לימד אותו שכל מי שבא אחרי באך שבר את הכללים של באך וזה מעין חטא למוסיקה. מבחינת גליקמן השילוב של אילת האקזוטית ופיוז’ן של מוסיקה פרוטסטנטית ובארוק הוא סוג של שיא.

עוד הפקה מיוחדת תעלה להקת הפלמנקו הישראלית קומפאס - לקראת השנה ה-22 של הלהקה. בית ברנרדה אלבה של פדריקו גרסיה לורקה מספר על נשים בשנות ה-20 של המאה הקודמת. אחרי הלוויה של בעלה השני חוזרת אלבה הביתה עם חמש בנותיה. היא סוגרת את הבנות בבית לשמונה שנות אבל. המחזה מציג את סיפור האהבה בין פפה רומנו לאדלה, שהולכת אחרי אהובה בניגוד לרצונה של אמה, מנסה לצאת מהמסגרת הנוקשה שנכפתה עליה ואת דיכוי הקתוליות של המשפחה. הכוריאוגרף משתמש בשפה של המוסיקה הקלאסית בשילוב סגנונות מוסיקליים אחרים.

בנוסף יתקיימו קונצרטים ליליים באווירה יותר קלילה וג׳ם סשן קלאסי ללא קוד לבוש, בו האווירה משוחררת יותר ומאפשרת דו שיח עם הקהל.

לתוכנית המלאה של הפסטיבל » 

פרטים נוספים

  • איפה: מלון דן, אילת
  • מתי: רביעי – שבת, 6-9/2/19
  • עלות: מחירי הקונצרטים נעים בין 120-300 ₪ לכרטיס, 10% הנחה לרוכשים מעל שלושה כרטיסים למופעים שונים, 20% הנחה לרוכשים מעל שישה כרטיסים למופעים שונים, רוכשי חבילות זכאים לכניסה ללא תשלום לריף הדולפינים
  • פרטים נוספים והזמנות בטלפון 1-700-50-50-80 או 5450*

מלונות דן מציעה חבילות במלון דן אילת במסגרת הפסטיבל: 

  • חבילת אירוח "סונטה" של שני לילות: 2 לילות במלון דן אילת, החל מ-4,480 ₪ לזוג, כולל: לינה, ארוחת בוקר, כניסה ל-4 קונצרטים מתוך רשימת הקונצרטים של הפסטיבל וארוחה במתנה לבחירה.
  • חבילת אירוח "הרמוניה"  של שלושה לילות: 3 לילות במלון דן אילת, החל מ-5,330 ₪ לזוג, כולל: לינה, ארוחת בוקר, כניסה ל-4 קונצרטים מתוך רשימת הקונצרטים של הפסטיבל וארוחה במתנה לבחירה. 
  • חבילה אירוח "מלודיה" של ארבעה לילות: 4 לילות במלון דן אילת, החל מ-6,180 ₪ לזוג, כולל: לינה, ארוחת בוקר, כניסה ל-4 קונצרטים מתוך רשימת הקונצרטים של הפסטיבל וארוחה במתנה לבחירה.
  • אורחים שישהו במלונות דן אילת במסגרת החבילות, יוזמנו לקוקטייל אקסקלוסיבי.