כל המידע על בשביל הסביבה: פסח ירוק בפארק נאות קדומים

בפסח הזה פארק נאות קדומים מזמין אתכם להתייחס לסביבה ולגלות כיצד פתרו בעבר את הבעיות עמן מתמודדים כיום מבלי לפגוע או לזהם את הסביבה. דרך סיורים, תחנות מודרכות, בניה ירוקה, מפגש עם דמויות מהעבר, יצירה מחומרים ממוחזרים, מופע מוסיקלי ועוד שלל הפעלות לכל המשפחה תגלו כיצד חסכו מים, מחזרו חומרים, פיקחו על ניצול יתר של הסביבה ודאגו לטפח ולשמר אותה למען הדורות הבאים. 

מה מחכה לכם בנאות קדומים

מסע במסלול קצר (1.5 ק"מ) )העובר בגורן הממוקמת בין שדות הדגן, במהלכו תשמעו "על חוק כפרי" ישן ועתיק המחייב למקם את הגורן ממזרח לכפר. במערת החומר תוכלו לראות כמה רבים היו שימושיו של כלי החרס בעולם העתיק וגם תתנסו בכתיבת "אוסטריקון" שהוא המסרון הקדום. בבור המים תשאבו מים ותבינו כיצד שמרו על המים ובכמה מים השתמשו בעבר. בהמשך במסלול תחכה לכם תערוכת שימושי צמחים בה תגלו ממה עשויים מטאטא רחוב, מזרן קפיצים, שרפרף, מסננת, סלסלות ועוד.

מסע במסלול ארוך (2.5 ק”מ) מתחיל בתצפית על גבעות נאות קדומים, המשחזרות את נופה החקלאי הקדום של ארץ ישראל. המסלול עובר בין שרידי ישוב עתיק שבו מבינים שגם בעבר היו חוקי עזר עירוניים, אם כי מעט שונים, תחשפו לשברי חרסים שנשארו כעדות להתיישבות, ותתנסו בכתיבת "אוסטריקון" שהוא המסרון הקדום. גם מסלול זה עובר בבור מים קדום ובתערוכת שימושי צמחים עם כלים ורהיטים שכולם טבעיים.

שני המסלולים מתאחדים במתחם בריכת שלמה, בו תפגשו המטיילים דמויות צבעוניות, שיציגו את החיים בעת העתיקה ויסבירו על טחנת הקמח וגלגל האנטיליה הפועלים בכח המים בתעשייה נקיה וירוקה, ללא שימוש בבעלי חיים וללא מזהמים סביבתיים. 

פרטים נוספים

  • איפה: פארק נאות קדומים
  • מתי: שני – חמישי, 29.3-1.4.21, 9:00-17:00 (כניסה אחרונה ב-15:00), שישי, 2.4.21, 8:30-13:00 (כניסה אחרונה ב-11:00)
  • עלות: הכניסה לפארק בפסח חינם בחסות בנק הפועלים 
  • פרטים מלאים והרשמה מראש חובה בטלפון 073-7823793 או באתר »