כל המידע על פלסטיקולוג'י: בחירות במוזיאון המדע בירושלים

מה כדאי לעשות עם הפלסטיק? כדאי להתפעל מהגילוי ולהיזהר מהפיתוי, כדאי להתלהב מהייצור ולהשתלב בתהליך המחזור, כדאי להכיר ולא להתמכר, להתעורר לפני שנאחר, כדאי להיות חלק מהפתרון כי הבעיה היא של כולנו. במטרה להעלות את המודעות ליתרונות ולחסרונות הטמונים בפלסטיק מוזיאון המדע ע"ש בלומפילד בירושלים מזמין אתכם להכיר את החומר הכל כך שימושי – הפלסטיק.

מה מחכה לכם במוזיאון

מיצב אמנותי ממוחזר בדמות בעלי חיים שונים – כולם עשויים פסולת פלסטיק.

סדנת בנייה – "סיפורה של שקית" - הכנת ארנק צבעוני עשוי שקיות פלסטיק ממוחזרות.

הדגמה מדעית - "פוליפלסטיק" – התחקות אחר מקורות הפלסטיק ותהליכי הייצור שלו ומהם הקשיים במחזור הפלסטיק שמחייבים אותנו לחשוב מחדש על הרגלי הצריכה שלנו. 

מפעל מחזור "פלסטי"Factory, כאן תלמדו להבחין בין סוגי פלסטיק שונים, לגרוס בקבוקי פלסטיק וליצור מוצר חדש לגמרי אותו תקחו הביתה. 

פלסטיקטיבה – הצגה – בכפר דייגים קטן חיה לה דייגת עם אביה, יום-יום הייתה יוצאת לדוג. על סירתה הקטנה הייתה בוהה בשקיעה, אבל דגי זהב לא ממש הייתה משיגה. ביום שמשי אחד מגיע לשמחתה גל גדול ונושא אותה לאי מסתורי עשוי כולו פלסטיק. היא מסיירת על האי ופוגשת חיות יצירתיות הנותנות לה רעיונות לעולם בו כול שקית מכילה בתוכה תגלית. (משך ההצגה: 20 דקות, מתאים מגיל 3).

תערוכת אפריקה גול – תערוכה המציגה כ-60 כדורי רגל שהכינו ילדים באפריקה מפסולת מקומית. התערוכה מציגה את פעילותה של עמותת AfricaGoal, אשר בחרה בכדורגל, כאמצעי לחולל שינוי של העלאת מוּדעוּת האוכלוסיה במדינות מזרח אפריקה ודרומהּ לנגיף HIV. הכדורים המקומיים מיוצרים בעבודת-יד בעיקר על-ידי ילדים, ממִגוון חומרים המצויים בסביבה דוגמת חוטים, צמר, שקיות פלסטיק, גומי טבעי, עלי בננה ועוד. 

"מסע אל החלל" - סרט בתלת ממד – בעשורים הבאים, הסקרנות תביא את המין האנושי אל מעבר לגבולות כדור הארץ, אל תוך גילוי כוכבי לכת ועולמות נוספים וחדשים. הסרט כולל צילומי פנים וחוץ ממסעות רכבי חלל שונים, ממשימות חלל לתיקון טלסקופ "האבל" ומראות מרשימים של כדור הארץ מהחלל שנחשפים לראשונה וכל זה מתוך נקודת מבט אישית של שני האסטרונאוטים של נאסא, כריס פרגוסון וסרינה אונון. (משך הסרט: כ- 30  דקות, לגילאי 5+ בדיבוב לעברית)

פרטים נוספים

  • איפה: מוזיאון המדע ע”ש בלומפילד | שדרת המוזיאונים 3, גבעת רם, ירושלים
  • מתי: שלישי, 9/4/19, 10:00-18:00
  • עלות: יחיד: 45 ₪ (מתחת לגיל 5 - חינם), כרטיס משפחתי: 160 ₪, סרט בתלת ממד (מגיל שנתיים): 10 ₪