פסטיבל דוקאביב ה-21 בתל-אביב

גם השנה אתם מוזמנים ל-10 ימים של קולנוע דוקמנטרי, עם כ-130 סרטים ומעל 260 הקרנות בסינמטק תל אביב וב-8 מתחמים ברחבי העיר. כך תוכלו לראות את השינויים שמתרחשים בעולם, בתנודות הפוליטיות, הסביבתיות והאנושיות מבעד לעיניהם של היוצרות והיוצרים הדוקומנטריים
| 30/04/2019

בדוקאביב יוקרנו הסרטים הדוקומנטריים הבינלאומיים הבולטים של השנה, וביניהם: "הם לא יזקינו" של פיטר ג'קסון, "ארץ הדבש", זוכה הפרס הגדול בסאנדנס, "אפולו 11" של טוד דגלאס מילר, "חסד מופלא: אריתה פרנקלין", שיצא השנה אחרי 46 שנים בהן היה גנוז, "העדים של פוטין" של ויטלי מנסקי זוכה פסטיבל קרלובי וארי, "מפרץ הצללים" של נשיונל ג'יאוגרפיק - זוכה פרס הקהל בפסטיבל סאנדנס, "פגישה עם גורבצ'וב", מפגש פסגה בין שני הענקים ורנר הרצוג ומיכאל גורבצ'וב, "XY צ'לסי" על צ'לסי מאנינג, "מריאן ולאונרד: מילים של אהבה" על לאונרד כהן והמוזה שלו מריאן אילן, ו"סווייד: רוצים את הכל".

מה מחכה לכם בפסטיבל

אורח מיוחד בפסטיבל הוא הבמאי קאזו הארה עם שלושה סרטים בקולנוע התיעודי ביפן: "ארוס פרטי באופן קיצוני, 1974", "צבא הקיסר צועד עירום" ו-"להתראות CP". בנוסף יתארחו בפסטיבל הבמאים המקדוניים תמרה קוטבסקה וליובומיר סטפנוב עם סרטם "ארץ הדבש", הבמאי ויטלי מנסקי עם סרטו האחרון "העדים של פוטין", הבמאי רוב גארבר עם סרטו "מה שהיא אמרה: האמנות של פולין קייל", על מבקרת הקולנוע המיתולוגית, הבמאית הצרפתייה קאליסטו מקנולטי עם סרטה "דלפין וקרול", הבמאי בנימינו בארסה עם סרטו "אמי נעלמת" ועוד.

תחרות בינלאומית

11 סרטים נבחרו לתחרות הבינלאומית וביניהם "נוסעי חצות",על משפחת קולנוענים יוצאת דופן שבורחת מאימת הטאליבן, "כאן מייק וואלאס" - דיוקן חריף של הפרסונה הטלוויזיונית המשפיעה מארה"ב, "שמשות אפלות" אשר חוקר את התעלומה של רצח נשים שיטתי במקסיקו במשך עשרות שנים, "לצלם את המאפיה" של הבמאית קים לונג'ינוטו - על צלמת העיתונות הנועזת שתיעדה את המאפיה הסיציליאנית, "מרחק נגיעה" שיוקרן בבכורה בינלאומית ועוד.

סרטי מוזיקה

תשעה סרטי מוזיקה יוקרנו בפסטיבל, ביניהם: "דייוויד קרוסבי: זכרו את שמי" על הקאמבק המפתיע והחיים הגדולים של זמר הרוק-פולק, הגיטריסט ומשורר המחאה, "מיסטיפיי: מייקל האצ'נס" - סיפורו של הסולן של להקת "אינקסס", "מריאן ולאונרד: מילים של אהבה" על סיפור האהבה הטרגי בין לאונרד כהן למוזה הנורבגית שלו מריאן אילן ועוד.

נמל תל אביב

בנמל תל אביב תוכלו ליהנות מהקרנות חוצות של סרטי מוזיקה שילוו בתקלוטים של שדרני רדיו הקצה - "חסד מופלא: אריתה פרנקלין", "ג'ון ויוקו: רק שמיים מעל" על העבודה המשותפת בהקלטת האלבום IMAGINE ו- "סווייד: רוצים את הכל" על אחת מלהקות הבריטפופ האינטליגנטיות והנועזות ביותר. הכניסה להקרנות הנמל חופשית.

סרטי אמנות ותרבות

במסגרת סרטי אמנות ותרבות יוקרנו בין השאר, "ההתגלות של הילמה אף קלינט" על האמנית חלוצת הציור המופשט שהגילוי המחודש של יצירותיה חולל מהפכה בתפיסת ההיסטוריה של האמנות, "נורייב" על רקדן הבלט הקלאסי רודולף נורייב, "ההצעה" על פרויקט האמנות הפרובוקטיבי של הבמאית והאמנית ג'יל מגיד, שמבקשת לחשוף לציבור את הארכיונים של האדריכל המקסיקני הנודע לואיס ברגאן, "במעלה ההר" על האטלייה של האמן שֶן ז'יאנהוּאה בכפר הציורי בסין ועוד.

בנוסף יוקרנו סרטים שעוסקים באמנות הקולנוע: "באסטר הגדול" של הבמאי פיטר בוגדנוביץ' על הקומיקאי הגאון וכוכב הקולנוע האילם, "הרוח של פיטר סלרס", על קומדיית שודדי הים הגנוזה והמטורללת בכיכובו, "מה שהיא אמרה: האמנות של פולין קייל" על מבקרת הקולנוע האגדית, ו"דלפין וקרול" על הקולנוע הפמיניסטי והאקטיביסטי שיצרו דלפין סריג וקרול רוסופולוס בשנות השבעים בצרפת.

באוהאוס

הבאוהאוס פוגש את המסך הגדול לרגל חגיגות המאה להיווסדו. בערב באוהאוס יוקרנו סרטיהם של אמן הבאוהאוס לזלו מוהולי נאג׳, מיה קלר, אופיר פלדמן והאדריכל צבי אפרת.

סרטים של במאים גדולים

סרטים של במאים גדולים יוקרנו במסגרת קטגוריית המאסטרים בפסטיבל, וביניהם: "מונרוביה אינדיאנה", סרטו ה-44 של הבמאי הותיק פרדריק וייזמן, "יחי השטן" של הבמאית פני ליין, סרטים של ניקולאוס גיירהאלטר, טסאי מינג ליאנג וכן עותק משוחזר של "הצעדה של שרמן" של רוס מקלווי.

הקשר בין האדם לסביבה ויחסי הגומלין ביניהם

הפסטיבל מתמקד השנה בסרטים העוסקים בקשר בין האדם לסביבה וביחסי הגומלין ביניהם. בין הסרטים: "חווה קטנה גדולה" - על זוג מצליחנים שעוזבים את לוס אנג'לס כדי לבנות חווה אורגנית, "אקוורלה" של הבמאי ויקטור קוסקובסקי ו"אדמה", שחוקר את האופן שבו בני האדם משנים את כדור הארץ.

תחרות הקצרים

בתחרות הקצרים יוקרן השנה בבכורה עולמית "בית בוטו", סרטם החדש של האדריכלים והאמנים לואיז למואה ואילה בקה ("ברביקניה", "אושר אינסופי"), וכן הסרט "2001 ניצוצות באפלה", אשר חוזר אל הראיון האלמותי של סטנלי קובריק מ-1968, לאחר השלמת סרטו "2001: אודיסיאה בחלל". 

קולנוע 360VR

קולנוע 360VR ייפתח בחדר הניו מדיה של הסינמטק עם שישה פרויקטים בבכורה ישראלית, העוסקים, כל אחד בדרכו, בפרספקטיבות שונות של זהות ובית, כולם במשקפי מציאות מדומה, ובכניסה חופשית. 

אירועים מקצועיים

במסגרת הפסטיבל יתקיים יום עיון בנושא "הפצה ושיווק בינלאומיים -  מיחסי ציבור ועד האוסקר", בהשתתפות תום אוייר מהאקדמיה האמריקאית לקולנוע (האוסקר) ומרים וויקנקאמפ מסוכנות היח"צ הברלינאית NOISE PR, בשיתוף קופרו והפורום הדוקומנטרי הישראלי.

פופי דיקסון, מפיקה בריטית ("המתחזה", "חיות אמריקאיות" ו-"Untouchable), ואורסטיס ארנדיאקיס, מנהל פסטיבל הקולנוע הבינלאומי ופסטיבל הקולנוע הדוקומנטרי בסלוניקי, יצטרפו לצוות המנטורים של DOC LAB TLV, מעבדת הראף-קאט של הפסטיבל, בשיתוף הקרן החדשה לקולנוע וטלוויזיה.

במסגרת WebiDocs הפסטיבל מכוון זרקור ליצירה דוקומנטרית עכשווית ברשת, בהשתתפות יוצרים ובכירים מהתעשייה. 

פרטים נוספים

איפה: סינמטק תל אביב, בית רומנו, נמל תל אביב, כיכר ביאליק, כיכר התרבות (הבימה), גן הפיסגה ביפו, מוזיאון הטבע ע"ש שטיינהרדט, מתחם הדרייב אין הישן, חוף הילטון

מתי: חמישי – שבת, 23/5-1/6/19

פרטים נוספים, רכישת כרטיסים ותוכנית מלאה באתר הפסטיבל » 

הודעה: פרטי האירוע מוצגים כפי שהועברו לאתר טיולי ממארגניו ובאחריותם בלבד.

חוות דעת על פסטיבל דוקאביב ה-21 בתל-אביב

טוען חוות דעת...

תגובות

טוען תגובות...