פלסטיקולוג'י: ל"ג בעומר ויום המוזיאונים הבינלאומי במוזיאון המדע בירושלים

073-782-4331
עד כמה פלסטיק נוכח בחיינו, מה אורך חיי המדף של מוצרי פלסטיק, מה אפשר ליצור ממוצרי פלסטיק ממוחזרים. את התשובות לשאלות אלו ואחרות תוכלו לגלות דרך הדגמה מדעית, הצגה, תערוכה, סרט תלת מימד, סדנת בניה ומיצבי אמנות | הכניסה חינם
שימו לב, האירוע הסתיים וטרם נקבעו מועדים נוספים

פלסטיק הפך להיות חלק בלתי נפרד מחיינו, הוא בכל פינה ומשמש אותנו ביום-יום, אך מה באמת אנחנו יודעים על פלסטיק? מסתבר שלא הרבה. מבחינה מדעית ומבחינה עיצובית פלסטיק הוא חומר גלם מרתק, מחולל מהפיכות חברתיות וצרכניות, בעל מחזור חיים כמעט אינסופי, מועיל ואפקטיבי אך לא תמיד חיובי, שמיש מאוד ויחד עם זאת צריך לעורר מחשבה אצל כל אחד מאיתנו על האחריות הסביבתית הנלווית לו. 

בל"ג בעומר יצויין בישראל יום המוזיאונים הבין-לאומי ביוזמת איגוד המוזיאונים העולמי והישראלי. במטרה להעלות את המודעות ליתרונות ולחסרונות הטמונים בפלסטיק מוזיאון המדע ע"ש בלומפילד בירושלים מזמין אתכם להכיר את החומר הכל כך שימושי – הפלסטיק וליהנות מכניסה חינם למוזיאון ומפעילות ייחודית סביב נושא הפלסטיק.

מה מחכה לכם במוזיאון

מיצב אמנותי ממוחזר בדמות נחיל של כ-60 מדוזות עשויות פסולת פלסטיק פרי יצירה של קבוצת האמנים "פוגארה". לצידו המיצבים "עש הדונג"– זחלי דונג הניזונים מפלסטיק ומכלים את פסולת הפלסטיק ואלמוגים שהודפסו במדפסת תלת מימד בהם משולבת תאורה צבעונית.

סדנת בנייה – "סיפורה של שקית" - הכנת ארנק צבעוני עשוי שקיות פלסטיק ממוחזרות בתהליך מיוחד באמצעות מכבש חום. 

הדגמה מדעית - "פוליפלסטיק" – התחקות אחר מקורות הפלסטיק ותהליכי הייצור שלו ומהם הקשיים במחזור הפלסטיק שמחייבים אותנו לחשוב מחדש על הרגלי הצריכה שלנו. וגם – איך מאותו חומר ניתן לייצר כל כך הרבה מוצרים שונים והכנת סוגים שונים של שקיות פלסטיק.

מפעל מחזור "פלסטי"Factory, כאן תלמדו להבחין בין סוגי פלסטיק שונים, לגרוס בקבוקי פלסטיק וליצור מוצר חדש לגמרי אותו תקחו הביתה. 

פלסטיקטיבה – הצגה – בכפר דייגים קטן חיה לה דייגת עם אביה, יום-יום הייתה יוצאת לדוג. על סירתה הקטנה הייתה בוהה בשקיעה, אבל דגי זהב לא ממש הייתה משיגה. ביום שמשי אחד מגיע לשמחתה גל גדול ונושא אותה לאי מסתורי עשוי כולו פלסטיק. היא מסיירת על האי ופוגשת חיות יצירתיות הנותנות לה רעיונות לעולם בו כול שקית מכילה בתוכה תגלית. (משך ההצגה: 20 דקות, מתאים מגיל 3).

תערוכת אפריקה גול – תערוכה המציגה כ-60 כדורי רגל שהכינו ילדים באפריקה מפסולת מקומית. התערוכה מציגה את פעילותה של עמותת AfricaGoal, אשר בחרה בכדורגל, כאמצעי לחולל שינוי של העלאת מוּדעוּת האוכלוסיה במדינות מזרח אפריקה ודרומהּ לנגיף HIV. הכדורים המקומיים מיוצרים בעבודת-יד בעיקר על-ידי ילדים, ממִגוון חומרים המצויים בסביבה דוגמת חוטים, צמר, שקיות פלסטיק, גומי טבעי, עלי בננה ועוד. 

"מסע אל החלל" - סרט בתלת ממד – במשך חמשת העשורים האחרונים, פרצו בני האדם את גבולות הסטרטוספירה (השכבה האמצעית באטמוספירת כדור הארץ), הלכו על הירח, חיים וחוקרים את החלל החיצון כל הזמן. בעשורים הבאים, הסקרנות תביא את המין האנושי אל מעבר לגבולות כדור הארץ, אל תוך גילוי כוכבי לכת ועולמות נוספים וחדשים.

הסרט כולל צילומי פנים וחוץ ממסעות רכבי חלל שונים, ממשימות חלל לתיקון טלסקופ "האבל", ומראות מרשימים של כדור הארץ מהחלל שנחשפים לראשונה וכל זה מתוך נקודת מבט אישית של שני האסטרונאוטים של נאסא, כריס פרגוסון וסרינה אונון. הסרט נותן נקודת מבט על הישגי האדם בכיבוש החלל עד כה, משימות עכשוויות והתכניות לעתיד. (משך הסרט: כ- 30  דקות, לגילאי 5+ בדיבוב לעברית)

פרטים נוספים

  • איפה: מוזיאון המדע ע”ש בלומפילד | שדרת המוזיאונים 3, גבעת רם, ירושלים
  • מתי: חמישי, 23/5/19, 10:00-18:00
  • עלות: חינם, סרט תלת מימד: 10 ₪
  • פרטים נוספים בטלפון 073-782-4331 או באתר » 

התקשרו עכשיו לפלסטיקולוג'י: ל"ג בעומר ויום המוזיאונים הבינלאומי במוזיאון המדע בירושלים: 073-782-4331

הודעה: פרטי האירוע מוצגים כפי שהועברו לאתר טיולי ממארגניו ובאחריותם בלבד.

חוות דעת על פלסטיקולוג'י: ל"ג בעומר ויום המוזיאונים הבינלאומי במוזיאון המדע בירושלים

טוען חוות דעת...

תגובות

טוען תגובות...