כל המידע על מסע בזמן: שבועות בנאות קדומים

בפארק נאות קדומים תוכלו לחוות את חג השבועות כפי שעשו זאת אבותינו בימי קדם. ביקור בפארק הוא כמו מסע קדום אל ארץ התנ"ך, בין צמחי ארץ ישראל העתיקה וגני שבעת המינים, מתקנים חקלאיים קדומים ושדות חיטה עמוסי שיבולים. 

מה מחכה לכם בנאות קדומים

חגיגות הקציר 

סיור מודרך בפארק המתמקד בשמותיו השונים של חג השבועות, במהלכו תכירו את הווי חיי הקוצרים בחג הקציר ותבקרו בגורן ובשדות החיטה והשעורה. 

בנוסף תתנסו בשחזור כל מלאכות החקלאי בגורן, החל מהקציר בשדה בעזרת מגל ועד טחינת הגרעינים לקמח באבני ריחיים. בגני שבעת המינים תוכלו לסמן את הפירות הבכורים שעל העצים לכבוד חג הביכורים. 

לזכר מתן התורה תוכלו לכתוב על קלף בעזרת דיו וקולמוס ולבסוף תלושו בצק, תאפו פיתות על גבי טאבון, תגבנו גבינות בשיטה קדומה ותכינו תבלין במכתש ועלי לתיבול ארוחת השבועות. 

לנדוד עם הרועים 

מתי הפכו הגבינות למזוהות עם חג השבועות, איזה גבינות ומוצרי חלב הכינו בימי קדם, איך הכינו גביהות בעבר ואיך שומרים על גבינה כשאין מקרר? על שאלות אלו ואחרות תענה ד"ר טובה דיקשטיין, בעלת שם עולמי בתחום שולחן האוכל הארץ הישראלי הקדום, בסדנה קולינרית על רועים וגבינות.

במהלך הסדנה תשמעו על שיטות להכנת מוצרי חלב בעולם ללא קירור כמו שמכינים עד היום רועי הצאן במדבר, תכירו ותטעמו את גבינת הקישק והג'יבנה, "חריצי החלב" שהביא דוד לאחיו בשדה הקרב, תגלו על איזו גבינה דיבר איוב כאשר הזכיר לראשונה את המילה גבינה בתנ"ך וגם איזו חמאה הגישה יעל לסיסרא.

כחלק מהסדנה תצאו גם לסיור בשטח הפארק בו תכירו את עולמם של רועי הצאן ותצעדו בעקבות העדרים. לסיום תשחזרו מתכונים עתיקים בהם חובצים את החמאה, תכינו מאכלי גבינה בעזרת שרף של תאנה וגם לביבות גבינה ותטעמו מהמטבח הערבי. 

פרטים נוספים

  • איפה: פארק נאות קדומים
  • מתי: חגיגות הקציר: ראשון, 16.5.21, 9:00-11:00, שלישי, 18.5.21, 9:00-11:00, 12:00-14:00, 15:30-17:30, לנדוד עם הרועים: שישי, 14.5.21, 9:00-13:00
  • עלות: חגיגות הקציר: 40 ₪ למשתתף (מעל גיל 3), לנדוד עם הרועים: 160 ₪
  • פרטים נוספים והרשמה מראש (חובה) בטלפון 053-6234687 או באתר »