כל המידע על לילות רמדאן 2019 בוואדי עארה

צום הרמדאן הינו אחד מחמשת עמודי האיסלאם (העדות, התפילה, הזכאת -צדקה חובה, הצום והעלייה לרגל). החודש מכיל בתוכו רבדים רבים של דת, חברה, מנהגים ומסורת. שאלות רבות עולות לקראת חודש הצום, כמו איך אפשר לצום כל כך הרבה שעות ביום, האם כולם חייבים לצום או שאפשר לקבל פטור, איך מבשלים לקראת סעודת האיפטאר ולא טועמים אפילו קצת, למה זמני הרמדאן זזים משנה לשנה, האם זה בריא לאכול את כל המאכלים האלו באמצע הלילה ומה עושים הילדים.  אלו הן רק חלק מהשאלות עליהן נענה בסיורים המוצעים.

מה מחכה לכם בסיורים

עמותת חברה ותיירות משותפת, טיולי “מרבד ירוק ואדי עארה” מזמינים אתכם לסיורים הכוללים גם את ההכנות לשבירת הצום ברחובות, רגע שבירת הצום העוצמתי, חווית סעודת האיפטאר (שבירת הצום) בבית פרטי והיכרות עם המשפחה המארחת. בנוסף, כל סיור מתמקד במאפיינים המיוחדים לכל ישוב.

בכפר קרע, לסיורים יש זווית נשית תוך מתן דגש למעמדה המרכזי של האישה בחיי היומיום במשפחה הערבית בכלל ובימי הרמדאן בפרט. 

באום אל פחם תחשפו לייחודה של העיר המוסלמית השנייה בגודלה בארץ הפרוסה על ההר, להכנות לקראת שבירת הצום ברחובות התוססים ולעוצמת השקט עם סיומו בתצפית ממרומי הר איסכנדר.

בשוק בברטעה החצויה על ידי הקו הירוק, תכירו את יכולתה של המסורת לחזק את המשפחתיות ולקרב לבבות בלי קשר לגבולות ולקווים מדיניים דרך סדנת הכנת קטאיף (מהקינוחים המסורתיים של הרמדאן). הטיול הזה מתאימים למשפחות. 

בבאקה אל ע׳רביה הדגש על ההיסטוריה של הכפר והאזור תוך היכרות עם ההכנות לשבירת הצום. 

בנוסף תוכלו להצטרף לטיולים בישובי הוואדי והמועצה האיזורית מנשה המותאמים למשפחות ולקהילה הטבעונית עם סעודת איפטאר מותאמת.

פרטים נוספים