כל המידע על חגיגה מוזיקלית בפסטיבל "חוצות היוצר" 2019 בירושלים

למרגלות חומות העיר העתיקה, תחת כיפת השמיים, סמוך לבריכת הסולטן, מתקיים הפסטיבל הבינלאומי חוצות היוצר-ירושלים ואתם מוזמנים. השנה הפסטיבל מציין את שנתו ה-44 עם מיטב הזמרים והמוסיקאים הישראלים לצד מופעי טברנה עם זמרים יווניים מהארץ ומחו"ל ועשרות אמנים מהארץ ומהעולם.

כמדי שנה, הפסטיבל כולל יריד אמנות ישראלית ויריד אמנות בינלאומית עם אמנים מ–36 מדינות שונות. בנוסף במקום מתחם אוכל, מתחם אטרקציות לילדים ומתחם  טברנה.

מה מחכה לכם בפסטיבל

על הבמה המרכזית

כאן תוכלו לשמוע ולראות את דני גידי וחברים, שלומי שבת מארח את נסרין קדרי, ברי סחרוף מארח את מוש בן ארי, עדן בן זקן, איתי לוי, חנן בן ארי מארח את עדן חסון, אביתר בנאי, משה פרץ, סטטיק ובן אל, לירן דנינו, יהודה פוליקר ויובל דיין ועידן עמדי. 

  • מתי: שני – שבת, 12/8-24/8/19 למעט שישי, 21:00

אמנות חובקת עולם בפסטיבל

למעלה מ-90 אמנים מ-36 מדינות ברחבי העולם מציגים תכשיטים אתניים מיוחדים, ציורים, פסלים, עבודות טקסטיל, רקמה, אמנות שימושית, עבודות עץ, קרמיקה, אריגה, ברזל, עבודות זכוכית, מוביילים, כובעי קש, כלי מוסיקה, מפות, תיקים, צעיפים , ביגוד ועוד.  

במתחם גם כ-150 אמנים ישראלים המציגים ציורים, הדפסים, קרמיקה, צורפות ותכשיטים, אריגה וטקסטיל, יודאיקה, צעצועים, עבודות עץ ועור ועוד.

טברנה 

בשבוע הראשון של הפסטיבל תוכלו ליהנות ממופעים יווניים עם נבחרת הזמרים המובילה של לילות יוון במיטב הלהיטים האהובים. בין הזמרים תשמעו את איזקיס ולהקתו, להקת בוקוזי גרוב, לפטריס דליס, קוסטס ופאריס אבגלו. 

"הבית הלבן" של בצלאל

במתחם אומנותי ותרבותי ירושלמי תוכלו להציץ לעולם היצירה באקדמיה לאומנות ולעיצוב בצלאל. כאן מוצעות למכירה עבודות מעשה ידיהם של הסטודנטים וגם סדנאות יצירה, שיאפשרו לכם להכיר את מגוון תחומי האומנות וטכניקות העבודה שלומדים באקדמיה בצלאל.

דוכן מכללת הדסה

אגודת הסטודנטים של מכללת הדסה תציג את העבודות הנבחרות של סטודנטים מהמחלקות השונות. לצידם סטודנטים מעיצוב תעשייתי ותקשורת צילומית יציגו למכירה את עבודותיהם בתחום העיצוב במציאות דינמית ומשתנה.

קפה תו - חצר נודדת למפגש בינתחומי ולקפה בביצוע קבוצת תו

קבוצת תו מזמינה אתכם להתארח בבית הקפה של החצר הנודדת: קפה ומאפה, מונולוג, פת בשמן, להטוטי אש, כוס של יין, מנגינה צוענית, גבינה בולגרית, לוליין על חבל, קריאה בקפה, צללית מרקדת, ריקוד בטן או שידוך לקינוח.

סדנאות אמני חוצות היוצר  

בחוצות היוצר, בואך גיא בן הינום, תוכלו לשוטט בין הסדנאות, לפגוש את האמנים ולצפות מקרוב בעשייה אמנותית עשירה של ציירים, פסלים, קרמיקאים, קליגרפים, רצענים, אורגים, רוקמים וצורפים.

  • מתי: שני – שישי, 12/8-23/8/19, ראשון – חמישי, 10:00-17:00, שישי, 10:00-14:00

אוכל מסביב לעולם

במקום יריד אוכל ישראלי ובינלאומי עם דוכני מזון ממטבחי עולם שונים כמו קוריאני, תאילנדי, ישראלי וסיני.

פרטים נוספים

  • איפה: המרכז לאומנות ולאמנות חוצות היוצר ואמפיתיאטרון ע"ש מריל הנספלד בבריכת הסולטן
  • מתי: שני – שבת, 12/8-24/8/19 למעט שישי, ראשון – חמישי, 18:00-23:00, שבת, 21:00-00:00
  • עלות: מבוגר: 75 ₪ (כולל כניסה לכלל המתחמים של הפסטיבל כולל המופע המרכזי), ילד (5-12): 30 ₪, סטודנט / תושב ירושלמי / קבוצות / ועדים / חיילים / כוחות הבטחון / נכים: 60 ₪
  • רכישת כרטיסים בטלפון 072-3306632
  • כמות הכרטיסים למופע המרכזי מוגבלת וכדאי להזמין מראש
  • פרטים נוספים באתר הפסטיבל »