כל המידע על אהבה בעיר הגדולה ה-9: חגיגת תרבות רומנטית והיסטורית בתל אביב ובחולון

המועצה לשימור אתרי מורשת בישראל, בשיתוף עיריית תל אביב-יפו, מקיימת גם השנה את אירועי "אהבה בעיר הגדולה" לרגל ט"ו באב, במרכז המבקרים בנק ישראל, המוזיאון הישראלי במרכז יצחק רבין, בית בן גוריון, בית יוסף באו, מוזיאון נחום גוטמן, מוזיאון לח"י ומוזיאון חוסמסה בחולון ואתם מוזמנים.

מה מחכה לכם באתרי המורשת בתל אביב ובחולון

בכל אתר תוכלו ליהנות מפעילות אחרת: הצגות, הרצאות, סיורים, תערוכות, אירועי שירה ומופעים מוזיקליים. במוזיאון חוסמסה בחולון – ליל גחליליות עם משחק סלולארי בסגנון "מחפשים את המטמון". בחושך מוחלט לאור הפנסים והירח, תסתובבו ברחבי המוזיאון, תפתרו חידות, תבצעו משימות ותתחבאו. במוזיאון הלח"י תוכלו לצפות בהצגה "מקודשת" של תיאטרון האינקובטור - סיפורה של שרה, לוחמת חירות ישראל, שנתפסה על ידי הבריטים ובכל זאת נלחמה בכל כוחה למען חירותה.

במרכז המבקרים בנק ישראל יתקיים ערב "שירה בארנק - משוררים ושטרות", עם שירי אהבה נוסטלגיים של נתן אלתרמן. ממוזיאון נחום גוטמן יצא סיור היסטורי אל ימיה הראשונים של תל אביב, בין השכונה הוותיקה ביותר בתל אביב אל בית הקולנוע הראשון ועוד אתרים היסטוריים תל אביביים נוספים.

במוזיאון הישראלי במרכז יצחק רבין, תהנו מהרצאה הומוריסטית של ד"ר רפי קישון, בנו של אפרים קישון, על סרטי האהבה הישראלים והעולמיים מכל הזמנים, וסצנות מאחורי הקלעים שלא הוצגו מעולם, וגם תוכלו לסייר בתצוגה החדשה. בבית יוסף באו יתקיים ערב הוא והיא בטעם של פעם - two ב-love - משוררים ומשוררות בקריאת שירי אהבה.

פרטים נוספים