האתר יטען בעוד שניות

חוזרים למוזיאון: בית התפוצות נפתח מחדש לקהל הרחב

073-782-4030
לאחר כמעט ארבעה חודשים, בהם היה סגור, נפתח ב -1.7.20 מוזיאון בית התפוצות בתל אביב, וזאת בהתאם להנחיות משרד הבריאות והתו הסגול. במוזיאון הממוזג תוכלו ליהנות מסיורים מודרכים בחינם ומתערוכות מרתקות לכל המשפחה

לאחר תקופת היערכות ארוכה, חוזר מוזיאון בית התפוצות לפעולה ופותח את שעריו לקהל הרחב, בהתאם לכל הוראות ההגנה, שמירת במרחק וחיטוי. הכניסה למוזיאון תתאפשר בהתאם להנחיות.

בין התערוכות המוצגות כיום: 

"ויהי צחוק – הומור יהודי מסביב לעולם"
תערוכת ההומור הגדולה הכוללת מוצגים נדירים והמון צחוק. מהאחים מארקס עד הגשש החיוור, מג'רי סיינפלד עד שייקה אופיר, משאולי של "ארץ נהדרת" ועד מירי פסקל ועוד רבים וטובים מכל התקופות ומכל העדות יחד עם קטעי סרטים, מופעי סטנדאפ מקוריים, פריטי אספנות, כרזות וצילומים.

"הללו-יה! כינוס, תפילה, לימוד – בית הכנסת אז והיום"
תערוכה הכוללת 21 מודלים של בתי כנסת המייצגים פנים שונים של חיים יהודיים: מפגש חברתי, לימוד, יצירה ותפילה וכן פעילויות הקשורות בבית הכנסת כמו חתונה, בר/בת מצווה, מפגשים קהילתיים ועוד.

"לוכד ההיסטוריה"
רטרוספקטיבה ראשונה מסוגה – תערוכה העוסקת בחייו וביצירתו של הצלם דיוויד סימור ("שים") – מגדולי צלמי העיתונות במחצית הראשונה של המאה ה – 20 וממייסדי סוכנות הצילום מגנום ומאבות הצילום העיתונאי הפוליטי. התערוכה מתמקדת בתצלומיו מימי ראשית המדינה ובהם תצלומי צבע שמוצגים בפעם הראשונה. בנוסף, מוצגים גם פריטים אישיים מעיזבונו של שים שנהרג בשנת 1956 במהלך סיקור מבצע קדש. 

"הנני הנני – מיצג וידאו במלאת שנה למותו של לאונרד כהן"
מיצג מרגש ומיוחד אשר הוקם במלאת שנה למותו של כהן המבוסס על השיר Im ready, my lord. המיצג מורכב מקטעים מתוך סרט דוקומנטרי שיצרה הטלוויזיה הקנדית בשנת 1964, ומצילום של דמויות במוזיקה הישראלית שמאזינות לשיר, כשברקע קולו של לאונרד כהן.

"מבצע משה: 30 שנה אחרי"
לציון 30 שנה לעליית יהודי אתיופיה. התערוכה מספקת הצצה לסיפורם של מי שחוו את העלייה מאתיופיה. מוצגים בה סיפוריהן של עשר משפחות מאז ועד היום, תוך התייחסות לקשיי העקירה, ההגירה וההיקלטות, ולקבלת הפנים של החברה הישראלית. 

מלונות בארץ במחיר מעולה

בשיתוף הוטלס קומביינד ובוקינג

מוזיאון העם היהודי בבית התפוצות הוא המוזיאון היהודי הגדול והמשפיע בעולם, נמצא בעיצומו של תהליך התחדשות ארוך המשקפת את השינויים המהותיים שחלו בתרבות ובחברה היהודית והישראלית.

מדובר במוסד עולמי המספר על תרבות אחת רבת פנים, עשירה ועתירת רבדים אשר שואף להעניק לדור הבא את המפתח להבנת זהותו היהודית, לחזק את תחושת השייכות ולהעמיק את הקשר בין היהודים החיים בישראל לבין היהודים ברחבי העולם ומטפח בגאווה את המורשת היהודית.

פרטים נוספים

  • איפה: מוזיאון העם היהודי בבית התפוצות | קלאוזנר 15, קמפוס אוניברסיטת תל אביב 
  • מתי: שני-חמישי, 10:00-17:00, שישי 9:00-14:00. במהלך שעות אלו תוכלו ליהנות מסיורים מודרכים בחינם. כמו כן, בעת הביקור תקבלו כרטיס חינם לביקור נוסף בתצוגת הקבע החדשה של המוזיאון.
  • חשוב לדעת: הכניסה למוזיאון תתאפשר בהתאם להנחיות וחובה להזמין כרטיסים מראש. 
  • חניה: חניון המוזיאונים (להזין ב-WAZE) וכניסה דרך שער 2 של האוניברסיטה 

התקשרו עכשיו לחוזרים למוזיאון: בית התפוצות נפתח מחדש לקהל הרחב: 073-782-4030

הודעה: פרטי האירוע מוצגים כפי שהועברו לאתר טיולי ממארגניו ובאחריותם בלבד.

חוות דעת על חוזרים למוזיאון: בית התפוצות נפתח מחדש לקהל הרחב

טוען חוות דעת...

תגובות

טוען תגובות...

מלונות בארץ במחיר מעולה

בשיתוף הוטלס קומביינד ובוקינג