כל המידע על מַלְכוּתָא: תערוכת חוצות בחולון

"מלכותא", תערוכת חוצות גן המוזיאון החדשה, של הצלמת והאמנית החזותית כתריאלה בת ישראל מציגה צילומים מבויימים עשירי צבע, טקסטורה ואיקונוגרפיה של דמויות עבר פרי דמיונה. בעבודותיה ניכרת ההשפעה האפריקאית שעל ברכיה התחנכה - התכשיטים ואבני החן, מאפייני המלבושים והחומרים שמהם עוצבו, וכן הסיפורים שמאחורי האריגים והצבעים. 

כתראילה מספרת כי כבר בילדותה דמיינה את לבושן הקדמוני של מלכוֹת עבר כמו נְזִינְגָה מאנגולה ונֵפֵרְטָרי ממצרים. הסקרנות שלה בנוגע לתכשיטים ואבני החן, מאפייני המלבושים והחומרים שמהם עוצבו, הסיפורים שמאחורי האריגים, הצבעים והתרבות האפריקאית הביאו אותה ליצירת עבודות אלו. את כל היופי הזה אספה האוצרת רוני בן ארי.

מה מחכה לכם בתערוכה

עבודתה של כתריאלה מושפעת מציוריו של אדוארד שרלמונט, צייר דיוקנאות וינאי מהמאה ה-18 ומהצלם האמריקאי מתיו ג'ורדן סמית, שמקדיש את זמנו לצילומי יופי ואופנה בת זמננו.

את תפיסת הציור של אדוארד והצילום של מתיו, תוכלו לראות בגשר שכתריאלה בונה בין חזיון העבר הדמיוני לבין ההווה, בין מלבושי הזהב המלכותיים של תרבות אפריקאית לבין בני קהילתה הלוקחים חלק יצירתי בפרויקט שלה החל בצביעת הבדים, דרך עיצוב הבגדים ותפירתם, וכלה באריגת מִקְלָעות ובליקוט של אקססוריז כמו מצנפות, כובעים תכשיטים וכלי נגינה עתיקים.

מושאי הצילום של בת ישראל הם האחים והאחיות בני קהילת העבריים מדימונה. בצילומים היא מנכיחה אותם בדיוקנאות צבעוניים ומוקפדים, שמתמזגים בחזיונות המלכוּת האמנותיים יוצאי הדופן שלה.

פרטים נוספים

  • איפה: חוצות גן המוזיאון | ויצמן 61, חולון (סמוך למוזיאון הישראלי לקריקטורה וקומיקס)
  • מתי: כל ימות השבוע, 9/9-31/12/2020, 24 שעות ביממה
  • עלות: הכניסה חופשית