כל המידע על חמסה מוסיקלית: חג המוסיקה הישראלית ה-22

חג המוסיקה הישראלית מתקיים זו השנה ה-22 ביוזמת משרד התרבות והספורט, בניהולו האמנותי של פרופ' עודד זהבי, בניהולו האדמיניסטרטיבי של איתן פאר ובהפקת בנדה הפקות. בכל הקונצרטים משתתפים מגוון תזמורות, הרכבים, מלחינים, מנצחים ואנסמבלים ישראליים קלאסיים ועכשוויים מישראל. 

מה מחכה לכם בפסטיבל

השנה הפסטיבל שם דגש על הקשר בין חינוך ומוסיקה ופרויקט הדגל שלו הוא קונצרט אנסמבל מיתר ותזמורת תיכון תלמה ילין, קונצרט של אנסמבל סולני המנדולינה הישראליים של יקי ראובן, שהינה תזמורת חינוכית בה משתתפים תלמידים לצד נגנים מבוגרים ואופרת הפרינג' "בעיות מילוליות" של אורי עגנון – בביקורת נוקבת על מערכת החינוך. 

הפסטיבל גם מזמין אתכם למסע בדרכו של החליל אל המוסיקה הישראלית האמנותית. חלק לא מבוטל ביצירות יתמקדו השנה ביצירות לחליל, על סוגיו השונים; נעם בוכמן ביצירה “מקמאת לחליל ולתזמורת מיתרים” מאת עדן פרטוש בליווי התזמורת הקאמרית נתניה הקיבוצית, רותי רון בקונצ'רטו של מרק לברי, מיכאל מלצר ינגן את הקונצ'רטו לחלילית ולתזמורת של רם דע-עוז, ואיתמר פוגל יבצע בחליל יפני עממי השאקוהאצ'י את "סוגיהרה" מאת המלחין מאיר מינדל, ביצירה שהקדיש לדיפלומט יפני שהציל יהודים בשואה ועוד. 

עוד תוכלו לשמוע רסיטל מיוחד לסקסופון ולמחשב בביצוע יונתן חזן, סקספוניסט ומעבד, בפרויקט מיוחד לסקסופון ואלקטרוניקה, שלוש יצירות של גיל דורי, אופיר אליזצקי ודר' יגאל מירטנבאום, דרכן בוחן חזן את מעמקי צליליו ו"כוחו" של הסקסופון.

מה עוד בפסטיבל? קונצרטים המשלבים מוסיקה מערבית וערבית קלאסית, להקת "אקוט" של גלעד ואקנין עם האחיות ג'משיד עם יצירה עכשווית בהשראת מוסיקה מצרית ואנדלוסית, מופע אינסטרומנטלי של אנסמבל אליאס וזוהר פרסקו ומקהלת הפייטנים "נעימות נתיבות" בניהולו המוסיקלי של המנצח שמואל אלבז.

בנוסף יתקיימו ערבי מחווה מוסיקליים לאמנים גדולים, קונצרט ורב שיח לזכרה של מירה זכאי עם סולני הקאמרטה הישראלית בניצוחו של יורם יונגרמן, ערב מחווה לנעמי פולני עם הסינפונייטה באר שבע בביצוע משירי התרנגולים ורסיטל פסנתר של עופרה יצחקי שיוקדש לזכרה של הפסנתרנית זמירה לוצקי.

פרטים נוספים