כל המידע על בתים מבפנים בתל אביב בסימן מאה שנה לבאוהאוס

לציון חנוכת מרכז העיר הלבנה - בית ליבלינג, בתים מבפנים עומד השנה בסימן חגיגות מאה שנים לייסודו של בית הספר באוהואס בגרמניה - המקום שבו גובש הסגנון האדריכלי הנפוץ כל כך בתל אביב, שזכה פה לכינוי באוהאוס (ע"ש בית הספר) וידוע גם כסגנון הבין-לאומי באדריכלות. בית ספר באוהאוס שבגרמניה השפיע רבות על תל אביב בעשוריה הראשונים והסגנון האדריכלי הזה זיכה את תל אביב בהצטרפות למועדון של אתרי מורשת תרבות עולמיים של אונסק"ו.

הסיורים והבתים הפתוחים ינסו להדגים איך ועד כמה הושפעה העיר מסגנון הבאוהאוס ויעסקו בשאלה עד כמה הוא ממשיך להשפיע עליה גם כיום, הן בבחירות העיצוביות של האדריכלים הפעילים בעיר והן בהחלטות שמתקבלות בעיריית תל אביב יפו העוסקות בפיתוחה העתידי של העיר.

מה מחכה לכם בפסטיבל

מאות ביקורים וסיורים נדירים בבתים ובמבנים הכי מסקרנים בעיר

חלק מהסיורים מעולם לא נפתחו לקהל הרחב, בהם: שימור בית אנגל, בית גורביץ, בית קריגר, בריכות דגי הזהב הסודיות, דירה במעונות עובדים ח', גן השבילים המתפצלים, הסגנון הבינלאומי מסביב לכיכר דיזינגוף, נוף העיר הלבנה ממרכז העיר הלבנה -בית ליבלינג, באוהאוס תל אביבי, באוהאוס ביפו והתחדשות כיכר דיזינגוף.

חנוכת בית ליבליבג – מרכז העיר הלבנה

בית ליבלינג – מרכז העיר הלבנה, מוביל את חגיגות יובל המאה לבאוהאוס בשיתוף אירועי בתים מבפנים, פסטיבל האדריכלות Triennale der Moderne וסדרת תערוכות בדסאו, ויימאר וברלין. הפעילויות שמות דגש על הערכים החברתיים והתרבותיים של בית הספר, שפעל 14 שנים בלבד, אך השפיע על האדריכלות והמרחב ברחבי העולם, לרבות בתל אביב וכוללות סנדאות, מפגשים עם אנשי מקצוע ועוד.

בין האירועים: מסיבת באוהאוס - מסיבת רחוב ענקית לאורך רחוב אידלסון - מכיכר ביאליק ועד גג בית ליבלינג, צורה כדיאלוג – סדנה פתוחה בכיכר ביאליק המזמינה אתכם להתנסות בעיצוב ובניית כיסאות, בניין לדוגמה – סיור קולי אשר יקח אתכם למסע בזמן ובמרחב בעקבות הסגנון הבינלאומי בתל אביב, פתיחת התערוכה טרנספראומבאו: ליבלינג - תערוכת הפתיחה של בית ליבלינג עוסקת בהסכמי ההעברה, פרק שנוי במחלוקת בתולדות הציונות.

בניין מינהל ההנדסה

הבניין ילבש חג ויחזור בזמן לרוח התקופה, לתוכן, לאווירה וליצירה של בית ספר באוהאוס שרוחו השפיעה באופן עמוק על אופייה התרבותי והאדריכלי של תל אביב. אתם מוזמנים להתנסות וללמוד עיצוב ואדריכלות: סדנאות מעשיות בחומרים ובאמנויות השונות, סטודיו לתכנון, שיחות עם נושאי תפקידים שונים במינהל, הצצה לתכנון העתידי של העיר.

  • מתי: רביעי, 18/9/19, 16:30-23:00 

Sail Tel Aviv – תל אביב חוגגת ים

פסטיבל הספורט הימי הגדול בישראל עם מגוון פעילויות ואטרקציות באווירה ימית וחופית לכל אורך רצועת החוף של תל אביב-יפו. בין היתר תוכלו לבקר בספינת מחקר ימית, בספינה עתיקה משוחזרת, לבדוק איך נראית יאכטה במפנים ולצאת לסיורי צפרות ועוד.

  • מתי: שישי – שבת, 20-21/9/19

עוד בבתים מבפנים 

בין הבתים והאתרים שייפתחו לסיורים אפשר למצוא מלונות חדשניים שמדגימים את הטרנד החדש והקומפקטי בתיירות האורבנית, דירות גג בפרויקטים יוקרתיים לצד פרויקטים של דיור בר השגה, מבני ציבור ומוסדות תרבות, אתרי טבע עירוני ומרחב ציבורי, ומקומות הסגורים בפני הקהל כל השנה כמו מעון השגריר הבריטי או המרכז לניהול ובקרת תנועה שעל גג מנהל ההנדסה של עיריית תל אביב-יפו.

פרטים נוספים