כל המידע על PHOTO IS:RAEL: פסטיבל הצילום הבינלאומי ה-8 בתל אביב

מגבלות הקורונה יצרו פורמט חדש בטוח, חינמי ונגיש לפסטיבל הצילום הבינלאומי. השנה תוכלו לראותו בתל-אביב ובפריפריה, כי השנה הוא הופך לאירוע נודד, הכולל תערוכות צילום רחבות היקף. הפסטיבל ילווה בתוכנית מקוונת בינלאומית ובה הרצאות, פאנלים ושיחי אמן, פתוחים לקהל הרחב וללא עלות.

פסטיבל הצילום הבינלאומי ה-8 עוסק בשינוי / טרנספורמציה. כאן תוכלו לראות איך האמנים נתנו פרשנויות לנושא בדרכים מקוריות בהם ניתן לייצגו בצילום או במדיות אחרות. גם הפסטיבל עצמו שינה פניו במבנה ובעיצוב שלו לאור התקופה ויוצג כפסטיבל חוצות רחב היקף – כתערוכת חוצות ענקית במרחב העירוני.

מה מחכה לכם בפסטיבל

תערוכת יחיד לצלם הנורבגי ג’ונס בנדיקסן (Jonas Bendiksen) 

ג'ונס בנדיקסן, צלם מגנום ונשיא סוכנות מגנום לשעבר, יציג את הפרויקט האחרון נושא הפרסים שלו The Last Testament אשר בו הוא תיעד שבעה גברים מרחבי העולם המאמינים שהם גלגולו של המשיח.

בצילומים חוקר בנדיקסן בכנות ובאינטימיות את אותם גברים ואת קהל המעריצים או המאמינים, שהולכים בעקבותיהם תוך נסיון להבין מה מחבר בין שבעת הגברים הללו ומה המנוע החברתי של התופעה. בנדיקסן יקיים אירוע מקוון מיוחד בו יספר על הפרויקט  במסגרת התוכנית המקוונת של הפסטיבל.

תערוכת יחיד לצלמת הארמנית דיאנה מרקוסיאן (Diana Markosian) 

דיאנה מרקוסיאן, צלמת צעירה הפועלת בתחום הצילום הדוקומנטרי, הכתיבה והקולנוע. בתערוכתה תציג מרקוסיאן פרויקט חשוב – 1915 בו התחקתה אחר זכרונותיהם של ניצולי הטבח הארמני 100 שנה לאחר שהתרחש. מרקוסיאן שמעה עדות מפי ניצולי הטבח, בעקבותיהם נסעה לטורקיה לצלם את מחוזות ילדותם, וחזרה אליהם עם פיסות מהמולדת האבודה.

באמצעות שחזור מצולם של אתרים, כפרים ונתיבי הבריחה שלהם מטורקיה יצרה גוף עבודות משמעותי זה. מרקוסיאן תקיים בזמן הפסטיבל ותצוגת התערוכה אירועים מקוונים מיוחדים לסטודנטים ערבים ויהודים  והרצאה לקהל הרחב במסגרת התוכנית המקוונת. 

תערוכת יחיד לצלם הפולני רפאל מילק (Rafal Milach) 

רפאל מילק יציג מיצב מיוחד, שיצר מתוך עבודתו זוכת הפרסים Gentlemen of March First The, אשר עיבד במיוחד לחלל הייחודי של הפסטיבל. הפרויקט עוסק בזכותו של כל אדם למחאה, ובמחאות בראי ההסטוריה. מילק יקיים אירוע מקוון בו יספר על הפרויקט ועל פרויקטים אמנותיים נוספים במסגרת התוכנית המקוונת של הפסטיבל. 

תערוכה בעקבות הפרויקט וספר הצילום ECHO של צמד היוצרים מגדלנה ומקסימילאן ריגמונטי (Maksymylian and Magdalena Rigamonti ) 

צמד היוצרים יצא למספר מסעות למקום שאינו קיים עוד, בנסיון לתעד את האיזור ההיסטורי הנטוש Volhynia שבאוקרינה, בו התקיימו חיים מלאים בכפרים וערים עד הפוגרומים בשנת 1943. גוף עבודה ייחודי זה אוגד לספר עטור פרסים. לראשונה תבוצע התאמה ייחודית של הספר לתערוכות חוצות על ידי האוצרת הראשית של פסטיבל הצילום הבינלאומי מיה ענר. צמד היוצרים יקיימו אירוע מקוון בו יספרו על תהליך העבודה, הספר והמעבר לתערוכה במסרת התוכנית המקוונת של הפסטיבל.

הצלם נדב קנדר 

הצלם האגדי נדב קנדר עם עבודות חדשות בעקבות משבר הקורונה. 

תערוכת יחיד לגלוריה אוירזבאל (Gloria Oyarzabal) 

בתערוכה תציג אויזרבל את הסדרה “WOMAN GO NO'AGREE”, שצולמה בניגריה בין השנים 2017-2019 ובאמצעותה היא חוקרת את השפעת הקולוניאליזם על הקונספט של נשים וכן את חוסר האפשרות להפוך את השיח הפמינסטי לגלובלי.

פרויקט לונקה

התערוכה מציגה צילומים נבחרים מתוך הפרויקט התיעודי רחב ההיקף שהגו צמד הצלמים רינה קסטלנובו וג'ים הולנדר. המיזם נועד מתעד ניצולי שואה מרחבי העולם. חלק מהצלמים הלוקחים חלק בפרויקט לונקה ישתתפו באירוע מקוון כחלק מהתוכנית הבינלאומית שתתקיים במקביל לפסטיבל.

טרנספורמציה

תערוכת הנושא המרכזית של הפסטיבל, תציג את נבחרי הקול הקורא לשנת 2020. 20 אמנים מציגים דרך צילום ווידאו מגוון פרשנויות מקוריות למונח טרנספורמציה. 

עוד בפסטיבל

  • תערוכת הפיינליסטים של פרס מיתר למצוינות בצילום 
  • תערוכות חברתיות
  • תערוכות יחיד של אמנים בינלאומיים בולטים

פרטים נוספים