בחזרה לארץ החשמונאים: חנוכה 2019 בפארק נאות קדומים

073-782-3793
פארק נאות קדומים מזמין אתכם לצאת למסע במנהרת הזמן לתקופת מרד החשמונאים. מה המשימה שלכם? להשתתף במאבק בעזרת איסוף רמזים ופיענוח כתב חידה, להכין נרות שמן ולהכיר סוגי שמן נוספים למאור. בנוסף יתקיים ניווט נבון לזכר הנשיא ה-5, שכיהן גם כיו"ר הפארק
שימו לב, האירוע הסתיים וטרם נקבעו מועדים נוספים

פארק נאות קדומים השוכן בלב אזור מודיעין, מולדת החשמונאים, חוגג את חנוכה עם פעילות "בחזרה לארץ החשמונאים" במהלכה תשמעו על סיפורי המכבים ונס פך השמן ותוכלו להצטרף לפעילויות וסיורים המתאימים לכל המשפחה.

מה מחכה לכם בפארק נאות קדומים

מתחם תחפושות

במתחם תחפושות מעוצב תוכלו לבחור לכם תלבושת ברוח התקופה החשמונאית. ברוח התקופה "חייל מכבי" יקבל את פניכם וישלח אתכם מיד למשימה - איסוף רמזים שבעזרתם תוכלו לענות על כתבי חידה בכתב עברי עתיק. הפותרים יזכו במטבע ניצחון.

מה אפשר לעשות עם שמן

במפגש עם קדרית תלמדו על עבודת האובניים והתפתחות נרות השמן העשויים חומר. במתחם היצירה תוכלו לגרש את החושך אחרי שתכינו נרות שמן.

בתערוכת "במה מדליקין" תגלו מגוון שמנים נוספים ששימשו גם הם למאור וגם תוכלו לראות מגוון פתיליות העשויות מחומרים שונים מן הטבע.

תחנות הדרכה ופעילות

לאורך מסלול הליכה תמצאו תחנות הדרכה ופעילות. בגורן תשמעו על חיי תושבי הארץ הקדומה וכיצד התמודדו עם מצב החירום שפקד אותם בתקופת שלטון אנטיוכוס היווני. ממש כמו החקלאים, תוכלו להתנסות בעבודת השדה וזריעת גרעיני חיטה. בחצרות היצהר שעל גבעת המנורה, תכינו שמן זית באותה השיטה בה הפיקו בתקופת המקרא. בבית הבד תצפו בחמור המסובב את אבן המיפרכה – מתקן ריסוק הזיתים, ובבור המים תשאבו מים בעבודת צוות.

אם תרצו לראות עוד מארץ החשמונאים, תוכלו לנסוע בתיורית – רכבת הפארק על גלגלים במסלול מלווה בהסברים ונוף קדומים. 

"ניווט נבון" לכל המשפחה

אתם מוזמנים להצטרף ל"ניווט נבון" לזכרו של יצחק נבון, הנשיא ה-5, שכיהן גם כיו"ר פארק נאות קדומים על ליומו האחרון. הניווט יוביל בין נקודות ציון שונות הפזורות ברחבי הפארק. בתחנות הניווט יחכו מילים הקשורות לפועלו ומורשתו של יצחק נבון. בעזרת המילים תוכלו להשלים טקסט על פסיפס חייו של הנשיא ועל דרך הנהגתו הייחודית. הניווט אינו מתאים לעגלות ומומלץ לילדים מעל גיל 5.

פרטים נוספים

  • איפה: פארק נאות קדומים 
  • מתי: שלישי – חמישי, 24-26/12/19, ראשון – שני, 29-30/12/19, 9:00-16:00, כניסה אחרונה ב-14:00, שישי, 27/12/19, 8:30-13:00, כניסה אחרונה ב-11:00
  • עלות: 40 ₪ לאדם מגיל 4, נסיעה בתיורית בתוספת תשלום
  • פרטים נוספים בטלפון 073-782-3793 או באתר הפארק » 

התקשרו עכשיו לבחזרה לארץ החשמונאים: חנוכה 2019 בפארק נאות קדומים: 073-782-3793

הודעה: פרטי האירוע מוצגים כפי שהועברו לאתר טיולי ממארגניו ובאחריותם בלבד.

חוות דעת על בחזרה לארץ החשמונאים: חנוכה 2019 בפארק נאות קדומים

טוען חוות דעת...

תגובות

טוען תגובות...