כל המידע על בסימן מורשת בשטח וברשת: שבוע המורשת 2020

משרד ירושלים ומורשת, רשות הטבע והגנים, המועצה לשימור אתרי מורשת ורשות העתיקות מזמינים אתכם לפגוש את העבר בשפה עכשווית ועדכנית בשבוע המורשת בישראל. מה זה אומר? להכיר את ההיסטוריה באמצעות מדריכים, חוויות תוכן, מיצגים שמעירים את העבר לחיים ואתרים שמספרים את סיפורה של הארץ ומתיישביה לאורך ההיסטוריה.

מידי יום בחג החנוכה תמצאו באתרי המורשת ברחבי הארץ שלל פעילויות כמו מופעים מוסיקליים, הדלקת נרות בליווי מופעי אמנים, סדנאות שימור, חפירות ארכיאולוגיות עם רשות העתיקות, מופעים והצגות לכל המשפחה, מרחבי בריחה אל העבר, סדנאות תיפוף, סדנאות יצירה וסיורים מודרכים בעקבות דמויות היסטוריות.

לצד אלה יתקיימו אירועים ברשת – סיורים וירטואליים מודרכים, הרצאות בזום, מופעים של אומנים וחידון חמיצר- חידון אינטרנטי בעקבות אוצרות מורשת ישראל.

מה מחכה לכם באתרי המורשת ברחבי הארץ

בגן לאומי אושה העתיקה תחשפו למיזם שביל הסנהדרין של רשות העתיקות ותוכלו לקחת חלק פעיל בחפירה ארכיאולוגית או להשתתף בהרצאת זום "ויהי אור" ולשמוע על סודות הנרות מהעת העתיקה. בגן לאומי ציפורי תצטרפו לטקס הדלקת נרות עם קהילת ציפורי, תחודו חידות, תחפשו את המנורה ותבקרו בפסיפסים עתיקים.

בחצרות האיכרים בכפר תבור תתקיים סדנת תיפוף מיוחדת ובבית חנה סנש "מאירים עם כוכבים" בהדלקת נר שלישי והופעה של לאה שבת.

בגן לאומי הרודיון יוקרן מיצג החדר המלכותי בתיאטרון וגם תוכלו ליהנות ממופע מוסיקלי אקוסטי וסיור במכלולים החדשים שבארמון או להשתתף בהרצאה בזום על מבנה ההרודיון ועל סוגיות השימור השונות איתן מתמודדים המשמרים.

בגן לאומי תל ערד תוכלו לקחת חלק בסדנאות קצב וצלילי מרפא של אומן, שיגיע עם מגוון כלי נגינה מיוחדים מכל העולם. בגן לאומי עתיקות עין גדי תעזרו לארכיאולוגים לגלות מחדש את סוד ייצור הבושם, תפתרו חידות, תתגברו על מכשולים ותצאו עם בושם שיצרתם בעצמכם.

בגן לאומי בית גוברין תתקיים חוויה מוסיקלית במערות הפעמון הענקיות ומשחק קבוצתי בו תגלו את העיר דרך חידות ואתגרים שונים.

האתרים המשתתפים בשבוע המורשת פזורים ברחבי הארץ - גן לאומי אושה העתיקה, גן לאומי ציפורי, חצר הראשונים, רכבת העמק ההיסטורית בכפר יהושע, מוזיאון הרעות, משטרת נהלל, גן לאומי בית גוברין, חצר כנרת, מקווה ישראל, מוזאון ההגנה, גן לאומי תל ערד, גן לאומי תל באר שבע, אתר הראשונים בנגב, בית ילין במוצא, גן לאומי הרודיון, גבעת התחמושת ועוד המון אתרים ברחבי הארץ. את הרשימה המלאה ניתן למצוא באתר. 

פרטים נוספים

  • מתי: חמישי – שישי, 10-18/12/20
  • פרטים נוספים באתר מורשת » 
  • כל הפעילויות יתקיימו בהתאם להנחיות התו הסגול