מה אומרים העצים: תערוכה חדשה במוזיאון הנגב לאמנות

073-782-3795
האמנית והחוקרת אולגה קיסלבה בתערוכה המשלבת בין אמנות למדע. כאן תראו את ההבדלים התרבותיים ואת השינויים שחלו בדימוי העץ לאורך ההיסטוריה בתרבויות שונות ברחבי העולם
שימו לב, האירוע הסתיים וטרם נקבעו מועדים נוספים

מוזאון הנגב לאמנות בבאר שבע מזמין אתכם לראות את התערוכה “מה אומרים העצים” של האמנית והחוקרת אולגה קיסלבה. התערוכה מציגה עבודות וידאו-ארט ומיצבים ונותנת פרשנות אמנותית לתפישה חדשה, שקיסלבה מכנה "ידע עתידי עתיק" – תוצר ניתוח עמוק של המורשת התרבותית העתיקה של היחסים בין האדם לצמחים ובמיוחד לעצים ובחינה של טכנולוגיות מתקדמות לבירור יכולתן לקדם תקשורת עם עולם הצומח. 

מה מחכה לכם בתערוכה

התערוכה משקפת את ההיסטוריה המורכבת של מערכת היחסים בין האדם והטבע. התערוכה מציגה הבדלים תרבותיים ושינויים שחלו בדימוי העץ לאורך היסטוריה, כסמל וכרעיון פילוסופי שרבים מהם היוו בסיס לפרויקט EDEN. דוגמאות לכך תוכלו לראות ביהדות ובנצרות - "עץ הדעת טוב ורע", "עץ בודהי" של הבודהיסטים, "עץ האושר" באסלאם ו"עץ החיים" בקבלה. אלו בנוסף לדימויים אחרים של עצים שהפכו לסמלים בתרבויות שונות ברחבי עולם. 

קיסלבה משתמשת בטכנולוגיות חדשות ליצירת אפשרויות תקשורת בין עצים שגדלים בארצות וביבשות אחרות, בשיתוף ביולוגים, מעצבים, בלשנים במטרה להקים אוטופיה מדעית-אמנותית שתוכל להפחית את הנזק שנגרם לטבע עקב הזמן והפעילות האנושית.

החייאה של צמחים ובעלי חיים שנכחדו ולמידת הבעיות הסביבתיות והאקולוגיות הן חלק נכבד מסדר היום של המדע, גם בישראל, ושל קיסלבה. בעקבות פרויקט EDEN במזרח התיכון, בו היא פועלת בשיתוף פעולה עם מדענים ישראליים, תוכלו לראות סדרת עבודות טכנולוגיות, "הרשת הביולוגית", באולמות הקומה השנייה של המוזאון.

המיצב יער הרפאים מוקדש לשחזור זן נכחד של דקל התמר, המכונה "מתושלח". המיצב בנוי משני מסכים המשדרים וידאו בשחור-לבן. עץ הדקל המיוחד הזה, צומח לאחר 2,000 שנה הודות למאמציה של הביולוגית איליין סולוויי ממכון הערבה שבקיבוץ קטורה שבנגב. והוא נבט מזרע עתיק שנמצא בין הריסות מצדה. חלק אחר במיצב יצרה קיסלבה מהדפסות תלת מימד של זרעים קדומים שצמחו בישראל של היום לפני 1500 שנה - תגליות נדירות שבחרה להנציח ולהדגיש את חשיבותן להווה ולעתיד שלנו. 

בקומת הקרקע של המוזאון תראו מיצב יער עתיק חדש, קבוצות של עצים חיים קטנים שהובאו מן הערבה. המיצב משפיע על כל חושיכם בו-זמנית ומגלם את המגמה הארכיטקטונית הפופולרית של זליגת החוץ אל הפנים. 

פרטים נוספים

  • איפה: מוזאון הנגב לאמנות | העצמאות 60, באר שבע 
  • מתי: שני, שלישי, חמישי, 6/1-26/3/20, 10:00-16:00, רביעי, 8/1-25/3/20, 12:00-19:00, שישי – שבת, 3/1-28/3/20, 10:00-14:00, ראשון – סגור
  • פרטים נוספים בטלפון 073-782-3795 או באתר המוזיאון » 

התקשרו עכשיו למה אומרים העצים: תערוכה חדשה במוזיאון הנגב לאמנות: 073-782-3795

הודעה: פרטי האירוע מוצגים כפי שהועברו לאתר טיולי ממארגניו ובאחריותם בלבד.

חוות דעת על מה אומרים העצים: תערוכה חדשה במוזיאון הנגב לאמנות

טוען חוות דעת...

תגובות

טוען תגובות...