כל המידע על "מהחול אל הכל": תערוכה רטרוספקטיבית לרגל 80 שנה לחולון

העיר חולון מתכוננת לחגיגות יום הולדת 80. את החגיגות תפתח תערוכה המציגה ציורים ועבודות של אמני חולון ואמנים שהתארחו בעיר והעבירו רשמיהם אל הבד ברישום ובצבע. אוצרת התערוכה - מאירה אוהד דורי.

מה מחכה לכם בתערוכה

אמני סטודיו 21 מביאים מגוון רחב של "דיבור בציור". בין העבודות שיוצגו: עבודות של שושי חייט ז"ל , דור שני לשואה שדבק בה הכינוי “ציירת הליצנים”. סימטריה, שקט, סמכותיות ושלוות צבע משמשים אצלה כמין בולם זעזועים מפני רקמת המציאות הקשה. חייט אפשרה ביצירותיה למצוא גוונים רבים ולעיתים הניחה רק לשחור וללבן של העיפרון, להעניק הבעות אנושיות מגוונות כחכמה, תמימות, ערמומיות ואומללות.

גם עבודותיו של בעלה – יעקב חייט ז"ל בתערוכה. חייט שילב מגוון סגנונות וטכניקות של ציור ושלל חומרים כמו אקריליק, שמן, אקוורל וצבעי פנדה. עוד בתערוכה – עבודות של הציירת תמר גולן ז"ל אשר נולדה בתל אביב בשנת 1933 ויצרה בעיר חולון.

התערוכה משקפת את סקרנותם של האמנים ואיך חולון נתפסת לאורך כל התקופות בעיניהם תוך התמקדות בהתפתחות התרבותית של העיר ומוסדותיה. בנוסף ניתן לראות בתערוכה ציורים של אתרים אשר הפכו לחלק בלתי נפרד מהעיר והשתלבו בריקמת חייהם של התושבים: המדיטק, מוזיאון הילדים, מוזיאון העיצוב, גני סיפור ופינות החמד שבהם, החולות שנעלמו ועוד.

פרטים נוספים

  • איפה: גלריית החווה | הנחושת 1 פינת רח' המלאכה, א.ת חולון
  • מתי: פתיחה: שבת, 18/1/2020, נעילה: שבת, 22/2/2020, שעות פעילות: רביעי – חמישי, 17:00-20:00, שישי -שבת, 10:00-14:00
  • עלות: ללא תשלום