כל המידע על לשבת. לקום. / ילדים מעצבים כסאות לילדים בחולון

התערוכה לשבת. לקום. / ילדים מעצבים כסאות לילדים מציגה יצירה משותפת של המשפחה עם הילד או הילדה סביב הכסא הפרטי שלהם ומהווה מפגש ייחודי של רעיונות, מחשבות ותחביבים משותפים והעברתם לכדי מימוש באמצעים אמנותיים ועיצוביים. חלק מהעבודות בהשראת גיבורי על מוכרים מתכניות טלוויזיה, חלקן בהשראת דמויות מתוך הספרות וחלקן - רק צורה וצבע.

הכסא, אחד מהרהיטים הנפוצים ביותר והמוכרים לכל שכבות הגיל מינקות ועד גיל זקנה משנה צורה. ילדים מתחברים לכסא המיוחד שלהם גם בבית ובאמצעותו משתלבים בעולם המבוגרים בישיבה סביב שולחן, בחדר הילדים להכנת שיעורים או סתם לצפות במסך הטלוויזיה ולארח חברים. הכסא נתפס כאישי, ונקשר עם נוחות ויציבות מחד ועם משחק ופנאי מנגד. 

מה מחכה לכם בתערוכה

גן נעמ"ת "חוני המעגל" מתל אביב והגנים "ריף" ו"ים" מחולון עומדים מאחורי הפרויקט הצבעוני, שעוסק במיחזור ובשמירה על איכות הסביבה. כסאות גן מעץ, שיצאו מכלל שימוש, חזרו לחיים אחרי שקיבלו עיצוב מחודש ובתוך זה גם בהנחלת אהבה לקריאה ולספרים.

בגן "חוני המעגל" של נעמ"ת בתל אביב, דנו בסיפור "מעשה בכיסא" של הסופר נתי בית עם איורים של מורן ברק, המספר על הילד עידו, שמזמין את ילדי הגן לשחק איתו. יחד הם הפכו כיסא רגיל לסוס, למכונית, לרכבת ואפילו לספינה. 

בגן "ריף" בחולון עיצבו הילדים על פי הנושא, שמלווה השנה את הפעילות בגן – ראיית האחר באמצעות התבוננות על גיבורי על, גיבורים אנושיים והגיבור שבכל אחד מאיתנו. 

הלך הרוח בגן "ים" בחולון הוא לצמוח עם הילדים מתוך תפיסת העולם שלהם בדרך, שמעודדת סקרנות ובסביבה בה הם מרגישים ייחודיים בטוחים ונאהבים. 

בין הכסאות ניתן לראות כסא שעוצב בהשראת הסיפור "מיץ פטל", כסאות בהשראת גיבורי העל "כוח פי.ג'יי, באטמן, כסא אשר שזורים בו פרחי צמר, כסא המורכב מבובות משחק ישנות ודובי צעצוע, כסא מכונית וכסא טרקטור.

פרטים נוספים

  • איפה: גלריה 58, מרכז עזריאלי חולון | הרוקמים 26, אזור התעשיה חולון
  • מתי: כל ימות השבוע, 3/3-18/4/2020, 8:00-22:00
  • עלות: הכניסה חופשית