כל המידע על "אבות ובנים": תערוכת חוצות גן המוזיאון בחולון

תערוכת הצילומים החדשה "אבות ובנים" נפתחת בחולון במסגרת העונה הישראלית לעיצוב חולון. את התערוכה אצר רפאל וזאנה, מנהל אגף תרבות ואמנות בעירית חולון, האוצר הראשי של העונה הישראלית לעיצוב בחולון ואב ליהונתן.

הצלם איתן ברנט מתמחה בצילום אמנותי לצד פרסום, אופנה וספורט צילם עבור מותגים ובהם "פומה", "פפסי קולה", "ציפור כחולה", "באר מכבי", "גולדסטאר באר", שטראוס ועוד. בתערוכה אישית זו, רגעים מבוימים המולידים רגעים חדשים וכנים בין המצולמים ומדגישים את החיבור המיוחד בין אבות לבניהם, אך גם את הנוכחות הנפרדת של כל אחד בתוך הקשר.

הכמיהה לאבהות בתהליך ההתבגרות של אוצר התערוכה רפי וזאנה, העמידה באור בוהק את אביו כדמות דומיננטית ומשמעותית בחייו, שזולגת מתפקידה הפיזי והריגשי וממזגת בתוכה גם את דמות האב כפי שמצטיירת בתרבויות שונות.

הצלם איתן ברנט מתבונן ביחסיו עם אביו לאורך השנים. כילד קטן הסתכל עליו בהערצה וגאווה וככל שהתבגר הרצון לעשות "מה שבא", התנגש עם תפיסות האב, שהושפעו מהחינוך שהוא עצמו קיבל ומהשירות הצבאי הקרבי שלו – עד שהיתה תחושה שאינם מצליחים לגשר על הפערים ומחמיצים זה את זה.

ב-2017 יצא עם אביו לטיול ברומניה שהחייה את תחושת הביחד והחיבור. מייד אחר כך בעקבות מחלה סופנית של האב התעצמו הרגשות, הזיכרונות ולצידן תחושות של פיספוס אך גם וגאווה .

בצילומיו מבקש ברנט לתפוס את הקשר הרוחני הגבוה החזק של אב ובנו, להיזכר בתחושה של המבט האבהי העוטף והמגונן ולהדגיש, שהקשר לא ניתק גם כשרחוקים פיסית.

אצל המצולמים חווה ברנט תהליך שבו מתרככות המגננות, מתקלפות המסכות "ותוך דקה הם כגוף אחד, מחוברים בקשר שמלים לא יכולות להסביר, כזה שמזדכך אל רגע אחד של צילום".

מה מחכה לכם בתערוכת החוצות

בין המצולמים שנתפסו בעין העדשה : יעקב בוזגלו כדורגלן העבר ובניו אסי, מאור ואלמוג, דוד בן דוד אלוף הארץ בקרוספיט לשנת 2018 עם בנו מייקל, אורן סמדג'ה הג'ודוקא האוליפי ובניו רום ועומר, מוטי רייף ובנו עמרי, לב רסין מנהל ודוגמן ובנו טומי, סרג'ו קליין, שחקן כדורעף ודוגמן ובניו דוד ולביא.

פרטים נוספים

  • איפה: מתחם תערוכת חוצות גן המוזיאון חולון (כניסה מרח' ויצמן 61 חולון סמוך למוזיאון הישראלי לקריקטורה ולקומיקס)
  • מתי: כל ימות השבוע, 23.7-9.10.21, 24 שעות ביממה
  • עלות: הכניסה חופשית