איפה תטיילו?
מה תעשו?
חנויות למטייל
רשימת ציוד מגזין טיולי - כתבות והשראה
מחפשים השראה? צריכים התייעצות?
מגדירים
עקבו אחרינו

"עלמא זעירא": תערוכת חוצות גן המוזיאון בחולון

בעולם זעיר, מעוצב ומעורר השראה, חיים יצורים מינאטוריים כמעט בלתי נראים כשהם מצויידים על ידי הטבע בכלים להישרדות: מיופי מהפנט, דרך צבעי הסוואה ועד עיניים גדולות ורבות. את כל אלה אתם מוזמנים לראות בתערוכת הצילום החדשה | פתוח 24/7. הכניסה חופשית
שימו לב, האירוע הסתיים וטרם נקבעו מועדים נוספים

הטבע הוא המעצב הגדול ביותר. השמיים, ההרים, העצים והפרחים – כולם מעוצבים בצורה ייחודית. האדם התבונן אל הטבע ולקח ממנו השראה לאמונה שלו וגם לעיצובים שלו. 

מה קורה בעולם המאקרו, בעיצוב של החרקים הזעירים שגודלם המינימלי אינו ברור דיו בעיני האדם? את העולם הבלתי נראה הזה חושף בצילומים מרהיבים ד"ר עמי שרגר (חוקר אסלאם באוניברסיטה העברית בירושלים) בתערוכת חוצות בגן המוזיאון בחולון.

מה מחכה לכם בתערוכת החוצות

כל החרקים בתערוכה לא צולמו באמזונס או בסוואנה באפריקה, אלא כאן ממש מתחת לאף שלנו בפארקים ובחולות חולון. התגובה הראשונה עלולה להיות דחייה ואף חשש וחרדה, אך ככל שמעמיקים בתמונה ולומדים את עולמם הזעיר של החרקים אפשר להבחין בעולם מעוצב נפלא ומעורר השראה.     

כמו שהאדם הבחין ברכסים העצומים, הבחין בצמרות העצים הגבוהים בפילים בנמרים ונשרים ואימץ מהם לחיקו אלמנטים עיצוביים שמשרתים אותו בחיי היומיום כך גם החרקים הקטנים ביותר עוצבו על ידי הטבע ובחוכמה.

חלקם ניחנים בצבעים יחודיים, שמסווים אותם בתוך סביבתם הטבעית, חלקם מתאפיינים בעיניים גדולות או מרובות שלעיתים מסוגלות לראות בהיקף של 360 מעלות ומאפשרות טרף קל, חלקם מחקים יצורים אחרים על מנת ליצור הרתעה וחלקם זכו ביופי מהפנט על מנת למשוך את בני זוגם ולהבטיח את המשך הדור הבא.

פרטים נוספים

  • איפה: מתחם תערוכת חוצות גן המוזיאון (כניסה מרח' ויצמן 61 חולון סמוך למוזיאון הישראלי לקריקטורה ולקומיקס)
  • מתי: ראשון – שבת, 20/12/20-3/4/21, 24 שעות ביממה
  • עלות: הכניסה חופשית

הודעה: פרטי האירוע מוצגים כפי שהועברו לאתר טיולי ממארגניו ובאחריותם בלבד.

מדברים על "עלמא זעירא": תערוכת חוצות גן המוזיאון בחולון

חוות דעת, עדכונים מהשטח, שאלות ותשובות

תמונת פרופיל של המטייל האנונימי

היי,

מה תרצה לכתוב על "עלמא זעירא": תערוכת חוצות גן המוזיאון בחולון?

אירועי יום העצמאות 2021