כל המידע על ירושלים בעקבות האור: טיול לילי של אמנות בתנועה

את מסלול האור המיוחד בירושלים, "ירושלים בעקבות האור", יזמו המשרד לירושלים ומורשת, עיריית ירושלים, הרשות לפיתוח ירושלים ומשרד התיירות. מסלול האור יקח אתכם לטיול ברחבי העיר, בין גשר המיתרים, גשר בית המשפט העליון, הכנסת, מוזיאון ישראל, מגדל דוד, טיילת ארמון הנציב, ימק"א, המפלצת, תיאטרון החאן והתחנה הראשונה.

22 מבנים ירושלמים יוארו בתאורות עיצוביות ובמיצגי וידאו, שיהפכו אותם ליצירות אומנות מוארות. על העבודה מנצח אומן התאורה גיל טייכמן, בניהולם האומנותי של מירב איתן וגסטון צהר. במהלך הטיול הלילי ברחבי העיר תוכלו ליהנות מעבודות אור במקומות מרכזיים בעיר: הקרנות על מבנים, תאורה צבעונית, מיצגי וידאו אינטראקטיביים, מופעי לייזר ומיצב אקטיבי מוסיקלי במתחם התחנה.

את הנסיעה מלווה מדריך דיגיטלי עם מוסיקה שמותאמת לכל יצירה, הסבר על המקומות שנבחרו ועל יצירות התאורה. תוכלו לנסוע במסלול המומלץ או לבחור במסלול שלכם ואת ההסברים המוקלטים לשמוע בלחיצת כפתור דרך האתר, שנבנה במיוחד למסלול. שם תמצאו גם איך להשתתף בפעילויות האינטראקטיביות וגם להזמין ארוחה מאחת המסעדות הירושלמיות, שנערכו עם מארזים מיוחדים.

קצת ממה שמחכה לכם בירושלים המוארת

גשר המיתרים הופך לכלי לשליחת ברכות אהבה מירושלים. כל אחד יכול לבחור את הווידאו המועדף עליו באתר ולהקדיש אותו למשפחה או למישהו מיוחד, שיקבל אליו לנייד GIF עם הווידאו הנבחר על תמונת הגשר - מסך הלדים הגדול ביותר בבירה!

את האומנות בתנועה תוכלו לראות במוזיאון ישראל, שחושף את אוספיו ומוציא אותם ממעמקי הארכיבים ישר אליכם. רחבת הכניסה והחנייה של המוזיאון יהפכו למסלול אמנות, במסגרתו תוכלו להתבונן דרך המכוניות במסכי ענק עליהם יוקרנו עבודות בהשראת פרטי אמנות וארכיאולוגיה מאוסף המוזיאון. העבודות יוקרנו גם על כיפת היכל הספר וביתן הכניסה של המוזיאון.

בתצפית טיילת ארמון הנציב אפשר ליהנות ממופע לייזרים גדול משישה מוקדים שונים ברחבי העיר המכוונים אל עבר הטיילת בליווי פס קול שצובע את העיר ואת השמים, במיוחד בשבילכם!

איפה עוד? מקומות חשובים בירושלים כמו מגדל דוד, תיאטרון החאן, גשר בית המשפט העליון, התחנה הראשונה, ימק"א והמפלצת נצבעים מחדש בצבע ואור ומספרים סיפור חדש. 

אחת הנקודות שאסור לפספס במסלול היא חניית מתחם התחנה, שם יוצב מיצב אקטיבי מוסיקלי ראשון מסוגו.

פרטים נוספים

  • איפה: רחבי העיר ירושלים
  • מתי: 21/2-3/3/21, ראשון – חמישי, 18:00-23:00, שבת, שעה אחרי יציאת השבת עד 23:00
  • פרטים נוספים באתר »