איפה תטיילו?
מה תעשו?
חנויות למטייל
רשימת ציוד מגזין טיולי - כתבות והשראה
מחפשים השראה? צריכים התייעצות?
מגדירים
עקבו אחרינו

שלוש דתות בשלוש ערים: סיורי פסח בירושלים, נצרת ותל אביב-יפו

הידעתם שהשנה חג הפסח, חג הפסחא הנוצרי, חודש הרמדאן המוסלמי, שבועות, פנטקוסט הנוצרי, וראש השנה המוסלמי חלים באותה תקופה? גלו את שלוש הדתות בסיורים של "אברהם טורס", שכוללים מפגשים עם האנשים שמאחורי הסיפורים וביקור באתרים הקדושים לדתות אלה

ירושלים של כולם - שלוש הדתות בעיר העתיקה

הצטרפו לסיור בעקבות שלוש הדתות, שיש להן אותו אב וכולן שמות את ירושלים על ראש שמחתן. בסיור נשמע על הזווית היהודית והיפהפייה של העיר ולצד זאת נגלה את הצדדים הנוצרים והמוסלמים שלה. נפגוש ביהדות, באסלאם ובנצרות תוך כדי ביקור בהר ציון, רחבת הכותל, תצפית על הר הבית וכנסיית הקבר.

  • נקודת מפגש: שער יפו, בכניסה לעיר העתיקה ירושלים
  • מתי: ימי חמישי ושבת, 21.3-22.5.21
  • הרשמה לסיור באתר » 

אביב יפואי - מפגש עם דתות נסתרות

בואו לגלות את שלושת הדתות הגדולות לצד זרמים שונים של אמונות, כתות ושלל תרבויות, בתי תפילה ייחודיים ומפגשים עם שלושה אנשים מדתות שונות בעיר אחת. 

הסיור מתחיל עם סיפורה הבלתי ייאמן של המושבה האמריקאית. ממשיכים לכנסיית עמנואל למפגש עם יהודי משיחי מועמד לכמורה, שם תכירו את סיפור חייו המרתק ואת מנהגי הכנסייה הייחודית וקהילת המשיחיים.

משם לשדרות ירושלים להיכרות עם העבר, ההווה והעתיד של הרחוב המפורסם בו שוכן המרכז הישראלי לסיינטולוגיה למפגש עם סיינטולוג בכיר להסבר על התורה והאמונה של אותה דת מודרנית. לאמיצים בלבד – הדגמה ושימוש במכיר ה"אי-מיטר"!

מול מגדל השעון של יפו  ביקור במסגד מחמודיה ומפגש עם שייח' מהזרם הסופי באיסלם, והסבר על זרם מיסטי זה באסלאם, השם את הדגש על האהבה והכוונה שבעשייה. נסיים בתצפית נוף מול הים.

נצרת אז ועכשיו- חוגגים אביב בנצרת

הצטרפו לסיור המתחיל בפאוזי עאזר, בית של משפחה נצרתית מכובדת, בן למעלה מ-200 שנה, ששוכן בלב העיר העתיקה של נצרת. מההוסטל נצא אל העיר העתיקה, לכיכר מעיין מרים – מרכזה של העיר הקרוי על שם מרים אמו של ישו. מהכיכר נעבור לכנסיית הבשורה האורתודוכסית הסמוכה לה.

משם נמשיך לשוק ולמסגד הלבן, להסתובב בין הרוכלים, נספוג את האווירה, הריחות והטעמים. מהשוק ממשיכים לבזיליקת הבשורה הקתולית - המבנה המפורסם ביותר בעיר. נכיר על קצה המזלג את העדות הנוצריות הקתולית והפרוטסטנטית. 

הסיור גם מגיע לשכונה הקתולית ואחריה לעיר העתיקה, עובר דרך "כנסיית בית הכנסת", שם נשמע על הזווית היהודית של העיר. נסיים בקפה אבו סאלם, בית הקפה הוותיק ביותר במדינה שמנוהל על ידי משפחה נצרתית-נוצרית עתיקה ושורשית.

הודעה: פרטי האירוע מוצגים כפי שהועברו לאתר טיולי ממארגניו ובאחריותם בלבד.

מדברים על שלוש דתות בשלוש ערים: סיורי פסח בירושלים, נצרת ותל אביב-יפו

חוות דעת, עדכונים מהשטח, שאלות ותשובות

תמונת פרופיל של המטייל האנונימי

היי,

מה תרצה לכתוב על שלוש דתות בשלוש ערים: סיורי פסח בירושלים, נצרת ותל אביב-יפו?