איפה תטיילו?
מה תעשו?
חנויות למטייל
רשימת ציוד מגזין טיולי - כתבות והשראה
מחפשים השראה? צריכים התייעצות?
מגדירים
עקבו אחרינו

כחול פרוסי: ישי חוסידמן מציג תערוכה לשואה במשכן לאמנות עין חרוד

המשכן לאמנות עין חרוד מציג לראשונה בישראל את תערוכתו המכוננת של האמן ישי חוסידמן , תערוכה שהוצגה במוזיאונים הגדולים בעולם ועוסקת בייצוג השואה בציור העכשווי

את העבודות בתערוכה של ישי חוסידמן מאפיין הצבע כחול פרוסי, צבע כחול עמוק, שרק בו השתמש לציוריו. הרכבו הכימי של צבע זה נמצא גם בציקלון בֶּה, החומר שמשמש להשמדת מזיקים וששימש את הנאצים לרצח ההמוני בתאי הגז במחנות הריכוז.

הציור המהפנט של חוסידמן, שנע בין היפר ריאליזם והפשטה, מטיל את הצופה אל תוך נבכי הזיכרון וההיסטוריה, בעבודות שמעוררות נוכחות שותקת ומייסרת.

ישי חוסידמן, צייר מקסיקאי תושב לוס-אנג'לס, הוא מהבולטים בדורנו שעוסק בייצוג השואה בציור העכשווי וניחן בכישרון ייחודי לתיאורים נטורליסטיים הבוחנים את עצם התפיסה החזותית ואת האתיקה של הייצוג. חוסידמן מקדיש את התערוכה לשאלה מציקה ביותר: כיצד ניתן, או כיצד מוטל עלינו, לדמיין את השואה באמצעות האמנות? 

הסדרה "כחול פרוסי" מנהלת שיח עם התיעוד ההיסטורי ועם אתרי זיכרון, שמשמשים לתיירות מלנכולית, שתמיד מתחמקים מעיסוק בשאלת הרצון לראות שמשתמעת מעדויות על זוועות. 

פרטים נוספים

  • איפה: המשכן לאמנות ע״ש חיים אתר, עין חרוד 
  • מתי: פתיחה: שלישי, 23.3.21, נעילה: חמישי, 15.7.21, שעות פעילות המוזיאון: שני – חמישי, 9:00-16:00, שישי, 10:00-13:00, שבת, 10:00-14:00

הודעה: פרטי האירוע מוצגים כפי שהועברו לאתר טיולי ממארגניו ובאחריותם בלבד.

מדברים על כחול פרוסי: ישי חוסידמן מציג תערוכה לשואה במשכן לאמנות עין חרוד

חוות דעת, עדכונים מהשטח, שאלות ותשובות

תמונת פרופיל של המטייל האנונימי

היי,

מה תרצה לכתוב על כחול פרוסי: ישי חוסידמן מציג תערוכה לשואה במשכן לאמנות עין חרוד?