כל המידע על פסטיבל אבו גוש 2021 בתל אביב

״פוליפוני״ הוא מונח מוזיקלי המתאר ״רב־קוליות״- מרקם של קולות רבים משתרגים זה בזה, כל אחד מהם מובן לכשעצמו וביחד הם יוצרים מוזיקה הגדולה מסך צירופם. כך גם החזון של עמותת פוליפוני לקידום דיאלוג באמצעות חינוך מוסיקלי: למוסס מחיצות בין דתות ותרבויות בארץ באמצעות חינוך מוזיקלי ופרויקטים שבמרכזם המוסיקה כשפה מאחדת. 

ברוח זו יתקיים שיתוף פעולה מיוחד בין פסטיבל אבו גוש לבין עמותת פוליפוני בניהולו של המוסיקאי נביל עבוד אשקר, הפועלת ברחבי הארץ ובעולם ממקום מושבה בנצרת. במסגרת זו יוקדש יום אחד של הפסטיבל לתוכנית מיוחדת של פוליפוני ובמסגרתו שלושה קונצרטים המייצגים את קולות הקולות והחזון של פוליפוני.  

הפסטיבל גם משיק לראשונה יוזמה חדשה של פוליפוני לקידום ופיתוח יצירה מוסיקאלית ערבית עכשווית הנותנת ביטוי עדכני לזהות התרבותית של האוכלוסייה הערבית בארץ. 

מה מחכה לכם בפסטיבל

המופע "אלדראויש" | ראשון, 26.9.21, 14:30

אנסמבל אל דארוויש, קבוצה המורכבת מאנשי דת ואומנים סופיים החיים בגליל, לוקח את  הקהל באמצעות המוזיקה והריקוד הסופים, למסע פנימה אל נפש האדם. מסע שבמהלכו נוצרת אינטימיות ענוגה בין הלב לנפש והתחברות אל הבורא המשקפת עולם מלא אהבה וטוהר.

קונצרט בבכורה עולמית | ראשון, 26.9.21, 17:30

קונצרט עם זמרת הסופרן נור דרויש, מבכירות זמרות האופרה בישראל, ולצידה הפסנתרן הבין לאומי נביל חייק שיבצעו בחלק הראשון שאנסונים צרפתיים, לידר קלאסי ופואטיקה ערבית שהולחנה ע"י סלים עבוד אשקר ברוח התקופה.

בחציו השני של הערב ינגן נבי חייק יצירות סולו וירטואוזיות לפסנתר ובהן פרק הווריאציות המפורסם מחמישית דג השמך של שוברט. לסיום הקונצרט ביצוע יוצא דופן ל"עלי שלכת" של ג'וזף קוסמה שיושר בשלוש שפות - צרפתית ערבית ועברית. 

קונצרט עם תזמורת הגליל מייסודה של פוליפוני | ראשון, 26.9.21, 20:30

המנצח והפסנתרן הבין לאומי יליד נצרת, סלים עבוד אשקר בניצוח על קונצרט זה שבמרכזו יצירות המופת סטאבט מאטר מאת ג' ב' פרגולזי  וסרנדה למיתרים במי מינור אופוס 20 מאת אדוארד אלגר. הסולניות בקונצרט הן - טלי קצף (סופרן) ורחל פרנקל (אלט).  

בשל סגירת כנסיית יערים באבו גוש לרגל שיפוצים, יתקיים השנה פסטיבל אבו גוש במרכז יצחק רבין בתל אביב בעל האיכויות העיצוביות הנדירות, גינות סביב ובמרכז - אולם לאה רבין שהתברך בתכונות אקוסטיות מושלמות לנגינה בכלים קלאסים.

פרטים נוספים

  • איפה: מרכז יצחק רבין | תל אביב
  • מתי: ראשון, 26.9.21
  • פרטים נוספים ורכישת כרטיסים באתר »