כל המידע על תערוכת עדות מקומית במוזיאון ארץ ישראל

 עדות מקומיתהתערוכה השנתית של צילום עיתונות וצילום תיעודי, מוצגת לצד תערוכת הצילום הבין־לאומית, World Press Photo. עדות מקומית נותנת במה לצילום התיעודי המקומי, מבטאת את איכויותיו התרבותיות וממחישה את חשיבותו החברתית.

השנה יוענק במהלך התערוכה "פרס הדמוקרטיה", שמוענק מטעם "שומרים" - המרכז לתקשורת ודמוקרטיה שהוקם במטרה לחזק את יסודות הדמוקרטיה באמצעות פרויקטים תקשורתיים ושיתופי פעולה עם גופי המדיה בישראל. שיתוף הפעולה עם עדות מקומית והענקת "פרס הדמוקרטיה" נועדו לקדם צלמות וצלמים שעבודותיהם מאפשרות לנו לחקור באופן חזותי את הדמוקרטיה הישראלית על כל מורכבותה, ובכך לתרום לחיזוקה. 

השנה, הזרקור מכוון לסיפורה של שופטת הכדורגל ספיר ברמן המזכיר לנו, שכחברה הזכות להיות "אני" אינה מובנת מאליה כפי שאולי נדמה לנו. זכות זו מתקיימת במלואה רק כאשר הפרט מתקבל כפי שהוא בכל נקודות המפגש בין הפרטים שמרכיבים את החברה – בפוליטיקה, במערכת החינוך, בתרבות, בתקשורת, בספורט ובעולם התעסוקה בכלל.

אוצרת התערוכה: גליה גור זאב || יוזמת ומנהלת התערוכה: דנה וולפיילר-ללקין.

בנוסף לתערוכת ״עדות מקומית״ תוכלו לצפות גם בתערוכת World Press Photo – תערוכת צילומי העיתונות העולמית – שנוסדה באמצע שנות החמישים של המאה העשרים בהולנד במטרה לעודד תקשורת חופשית ומצוינוּת בתחום צילום העיתונות והתיעוד. מאז הקמתה, התערוכה מספקת את הבימה היוקרתית והוותיקה ביותר למיטב צלמי העיתונות והתיעוד העולמיים.

 

במסגרת התערוכה ייערכו במוזיאון אירועים נוספים, שיעניקו מבט בוחן ומעמיק על העבודות ועל עולם הצילום התיעודי בארץ ובעולם: שיחי גלריה, ימי עיון בהשתתפות צלמים זוכים ועוד. 

שעות פתיחה:

ראשון, שני, רביעי 10:00-16:00 | שלישי, חמישי, שבת 10:00-20:00 | שישי 10:00-14:00