כל המידע על דצמבר קסום הנצרת: פסטיבל מוסיקה ליטורגית

בחודש דצמבר כאשר נצרת לובשת חג לקראת חג המולד, יתקיים בעיר הפסטיבל הליטורגי השלישי

הפסטיבל יתקיים בתאריכים 16- 18 בדצמבר 2021, בכנסיות בנצרת ובהן:  כנסיית הסליזיאן, הכנסייה האנגליקנית והכנסייה המארונית.

יום חמישי 16.12.2021 שעה: 20:30, אולם: כנסיית דון בוסקו, סליזיאן, נצרת:
לציון 200 שנה להולדת בטהובן , ייפתח הפסטיבל בקונצרט חגיגי בניצוחו של סלים עבוד אשקר ובהשתתפות  תזמורת הגליל וסולני האופרה הישראלית: טלי קצף, סופרן , איתן דרורי, טנור ויואב איילון, באס. בקונצרט תבוצענה שתי יצירות של בטהובן: ישו על הר הזיתים והסימפוניה מס. 1. 

יום שישי 17.12.2021 שעה 11:30, אולם: הכנסייה האנגליקנית, נצרת:
למחרת, ביום שישי בבוקר יתקיים  קונצרט אינטימי ומיוחד של קטעי מופת נבחרים מרפרטואר הברוק והרומנטיקה,בהשתתפות הזמרת נור דרוויש ובליווי הפסנתרן נביל חאייק . היצירות שתבוצענה: אריה מתוך המיסה החגיגית הקטנה של רוסיני , קטעים מתוך האורטוריה פאולוס של מנדלסון, המתיאוס פסיון של באך, אורפאו ואאורידיצה של גלוק ועוד. 

יום שישי 17.12.2021 שעה 20:30, אולם: כנסיית דון בוסקו, סליזיאן, נצרת : 
בשישי בערב יבוצע הרקוויאם הגרמני מאת יוהנס ברהמס בגרסה מקורית של המלחין לפסנתר בארבע ידיים ובהשתתפות אנסמבל זמרי קולגיום תל אביב בניצוחו של ישי שטקלר,טלי קצף (סופרן), סמואל ברלד ( בריטון), והפסנתרנים תום זלמנוב, תומר וסטמן .

 יום שבת 18.12.2021 שעה 20:30, אולם: הכנסייה המארונית, נצרת:
הפסטיבל יינעל בגדול בקונצרט חגיגי רב משתתפים בניצוחו של המנצח והפסנתרן הבינלאומי סלים עבוד אשקר, בהשתתפות אנסמבל זמרי קולגיום תל אביב ,אנסמבל הברוקדה, וסולני האופרה הישראלית:  נור דרוויש, סופרן ואלון הררי, קונטרה טנור. בקונצרט תבוצענה שתי יצירות של  ויואלדי: קנטטה לקונטרה אלט, הגלוריה הגדולה של וויולדי  למקהלה סולנים תזמורת וכן .ונצ׳רטו גרוסו מס. 4 מאת קורלי .

לצד הקונצרטים יתקיימו סיורים מיוחדים בעיר הלובשת חג ותוצענה חבילות לינה אטרקטיביות לטובת באי הפסטיבל.