כל המידע על מאירים את הגליל: פסטיבל חורף

אלפי אורות נוצצים, שווקי כריסמס ופעילויות לכל המשפחה, מה צריך יותר מזה? כך תחוו את חג הכריסמס ותרגישו הכי חו"ל בארץ. 

השנה פסטיבל החורף יתקיים לאורך שלושה ימים (חמישי, שישי ושבת), בתאריכים 16-18.12.2021. תושבי הכפרים מקשטים את האזור בעצי אשוח ושלל אורות צבעוניים. הם יפתחו את הדלת והלב למבקרים ויקיימו אירועים שונים, פעילויות לקהל הרחב, שווקי כריסמס ועוד. 

פסטיבל חורף בפסוטה | צילום: אנטולי מיכאלו

פסטיבל חורף בפסוטה | צילום: אנטולי מיכאלו 

תרשיחא
קפה ומאפה במאפיית טופלו

מאפיית טופלו ממוקמת בסמטה בתרשיחא ונפתחה ממש לפני כשנה. המאפייה מציעה מגוון מאפים ללא גלוטן ובחלקם גם ללא לקטוז, כך שכולם יכולים ליהנות מהמטעמים הנהדרים שנאפים במקום, ביניהם: לחמים, עוגיות, פיצות ומאפים. במקום גינה מקסימה שניתן לשבת בה וליהנות מקפה ומאפה. 

במהלך הפסטיבל, מאפיית טופלו מזמינים אתכם להתארח במקום, לשתות משקה חם עם מאפה מסורתי לכבוד החג, לשמוע את סיפורם המעורר השראה של בני הזוג ורד באר ובעלה מוראד בשארה. מבית הקפה תוכלו לצאת לתהלוכה בסמטאות מקושטות עם רקדנים מכל העולם של להקת המחול הקיבוצית.

תאריך ושעות פעילות: יום חמישי 16.12.21, בשעות: 17:00-19:00
טלפון: 072-3970884 

פסוטה 

הכפר הנוצרי פסוטה מזמין את הקהל הרחב לחגוג את חג המולד באירועים שונים וליהנות מקישוטי החג ברחובות הכפר. את הכפר תוכלו להכיר בסיור מודרך של מורה הדרך אמנון גופר, שמכיר היטב את היסטוריית הכפר.

ביקור בגלריית הברזל של וליד חורי

ביקור אצל וליד חורי, חרש ברזל, שיספר איך עזב את העסק המשפחתי ועבר לעולם הברזל שנהפך למרכז חייו ועיסוקו היומיומי. במהלך השנים זכה וליד במספר פרסים בתערוכות בעולם ויצירותיו מוצגות במוזיאונים.

במהלך הפסטיבל, תוכלו לבקר בגלריה של וליד שנמצאת בצמוד לביתו בפסוטה. במפגש יספר את סיפורו המרתק, ידגים איך הוא מייצר פסלי אומנות מברזל ויציג את מגוון יצירותיו הייחודיות. 

תאריך ושעות פעילות: יום שבת 18.12.21, בשעות: 11:00-13:00
טלפון: 072-3957562

ביקור בגלריית הברזל של וליד חורי | צילום: אלברט אדוט

ביקור בגלריית הברזל של וליד חורי | צילום: אלברט אדוט

ארוחה מסורתית בביתה של אביבה חורי

בביקור בביתה של אביבה חורי,  תוכלו ליהנות מארוחה עם מטעמים מסורתיים לכבוד חג המולד ומאווירה חגיגית. אביבה היא ילידת הכפר שהתאהבה בעולם הבישול והאפייה, מכינה אוכל ביתי אותנטי ומזמינה מבקרים לחצר ביתה לטעום ממעשי ידיה.

במהלך הפסטיבל, תוכלו להתארח לארוחת צהריים חגיגית בביתה של אביבה ולטעום ממאכלי חג המולד המסורתיים. בארוחה תטעמו מגוון מאכלים ביניהם: סלטים מסורתיים, פאטייר, מנסף ועוד, כל המנות נעשות באהבה גדולה והן מנות מסורתיות נוצריות. ביקור בבית של אביבה ישלים לכם את החוויה הקסומה של חג הכריסמס באזור הגליל.  

תאריך ושעות פעילות: יום שבת 18.12.21, בשעות: 14:00-16:00 
טלפון: 072-3971215 

ארוחה בביתה של אביבה חורי | צילום: Ritvo Photography

ארוחה בביתה של אביבה חורי | צילום: Ritvo Photography

ביקור בבית רימא 
ביקור במרכז רימא שבניהולה של ילידת פסוטה – רימא חורי. מטרתו של המרכז הוא להעצים נשים ולחזק את הקשרים בין נשות הקהילה וליצור מרחב של שיח פתוח. במהלך הביקור, רימא מספרת את סיפורה האישי ואיך נאבקה בעבור הקמת המקום כדי ליצור מרחב נשי מעצים. 

הבית משמש גם לגלריה עם יצירות מקומיות ויש בו בית קפה בשם "דיוואן ניסוואן", שמקבל אליו נשים. במהלך פסטיבל החורף, בית רימא מקושט בעצי אשוח ואורות באווירת החג. תוכלו ליהנות מתערוכה חדשה בשם "נדוניה" שתציג יצירות ייחודיות, ממפגש עם רימא חורי שתספר את סיפורה וממטעמים מסורתיים שיוגשו בביקור. 

תאריך ושעות פעילות: יום שבת 18.12.21 , בשעות: 12:00-13:00
טלפון: 072-3971191

ביקור בבית רימא | צילום: Ritvo Photography

ביקור בבית רימא | צילום: Ritvo Photography

מעיליא

כפר נוצרי מעיליא שהפך בשנים האחרונות לאחד הכפרים הכי מבוקשים לחגיגות חג המולד, בזכות ההשקעה הרבה של אנשי הכפר ביצירת תפאורה מרהיבה שכוללת אירועים שונים בתקופת החג. את הכפר תוכלו להכיר בסיור מודרך עם איילת בר מאיר שמכירה כל פינה ייחודית ותספר לכם על ההיסטוריה של הכפר. 

ביקור וטעימות ביקב ג'וליה

ביקור ביקב בוטיק ג’וליה שאותו מנהלים ג'ורג' ובנו ענאן, ילידי מעיליא. היקב נקרא על שם האם של ענאן- ג’וליה והוא מייצר חמישה סוגים שונים של יין מענבים.

במקום ישנו מרכז מבקרים הכולל אזור ישיבה נעים לקהל הרחב ובו אפשר ליהנות מיין איכותי פלטת גבינות מקומיות בליווי של לחמים שנעשים במקום. בתקופת הכריסמס היקב מקושט והאווירה בו חגיגית וקסומה.

שעות פתיחה: 19:00-24:00
טלפון: 072-3941159 

ביקור וטעימות ביקב ג'וליה | צילום: מאי יצחייק

ביקור וטעימות ביקב ג'וליה | צילום: מאי יצחייק 

ארוחה במסעדת שאטו דה רואה

מסעדת שנמצאת בתוך מבצר צלבני עתיק מהמאה ה-12 שנבנה על ראש התל בכפר מעיליא. במבצר שוכנת מסעדה, בר וחדרי אירוח שמנוהלים על ידי בני משפחת עסאף.

המסעדה מציעה אוכל איטלקי איכותי ואפשר ליהנות בה מאווירה קסומה, אוכל נהדר ומסיור במרתף עתיק ששוכן מתחת למסעדה. במהלך הפסטיבל, המסעדה תגיש מנות מתפריט חגיגי המשלב מנות איטלקיות לכבוד החג ולסיום הארוחה תהינו מקינוחי כריסמס יפים. 

תאריך ושעות פתיחה: יום חמישי 16.12.21, בשעות: 17:00-19:00
טלפון: 072-3971618

ארוחה במסעדת שאטו דה רואה | צילום: מאי יצחייק

ביקור וטעימות ביקב ג'וליה | צילום: מאי יצחייק