כל המידע על פסטיבל חגיגה בלבן בחבל מודיעין

לכבוד שבועות, מגוון אירועים ביערות בן שמן. אתרי התיירות באזור יציעו מגוון חוויות חקלאיות ברוח החג ועונת הקציר, ילדים והוריהם יוזמנו להשתתף בחוויות של סיורים בטבע ובחממות בשילוב פעילויות מגוונות, טעימות של גבינות ויין, הכנת פיתות, טיולי ניווט ואופניים ועוד.

מה מחכה לכם

סיורים חקלאיים עם מגדלי האזור, בהם נגלה איך נראה החומוס לפני שהוא מגיע לקופסא עם אבי מבורך, מגדל החומוס הגדול בארץ, שיקח אותנו גם לשדות החיטה שלו. במשק לוין נפגוש את שמוליק, אשר מייצר שמן זית מעולה ונסיים בחממות ההידרופוניות של אלון ממשק סימציס.

סיורים מודרכים בסגנון ייחודי - סיור צילום עם הצלם אלדד מאסטרו, סיור עם הזואולוג בועז שחם בעקבות זוחלים, חרקים ועכבישים, סיור מודרך בחפירות הארכאולוגיות בתל חדיד, אל העבר מלא התהפוכות של האזור, סיור טעימות בחממה הידרופונית, התנסות בסיור בעיניים מכוסות בחניון נגיש ללקויי ראיה ועוד.

פעילות לכל המשפחה בעקבות שבעת המינים, בחוות אלאדין שבכפר רות, בה יטחנו הילדים גרעיני חיטה לקמח, יכינו פיתות ויכירו תרנגולות חופש וצמחי מרפא. בכפר החשמונאי שבשילת, בין מבנים עתיקים וכלים עתיקים, יפעילו המבקרים כלי דגן של פעם, יכינו פיתות עם זעתר. בכפר הנוער בן שמן יתקיים סיור מלווה בשלל אנקדוטות וסיפורים מימיו הראשונים של הכפר ובוגריו המפורסמים, ביניהם שמעון פרס. בפארק נאות קדומים תתקיים פעילות באווירה תנ"כית – קציר במגל, כתיבה בקולמוס על קלף, טיול בגני שבעת המינים בין מתקנים חקלאיים קדומים, טחינת גרעיני חיטה לקמח ועוד.

ביקור חד-פעמי ומפגש אמן בגלריה הייחודית של האמן פיליפ רנצר - בתוך מבנה אבן ענק ומרהיב, ששימש כבריכת המים של כפר הנוער בן שמן ולא היה בשימוש כבר 30 שנה, הקים האמן פיליפ רנצר את הסטודיו שלו, שייפתח באופן חד-פעמי לקהל הרחב, להיכרות איתו ועם יצירותיו.

עוד בפסטיבל:

  • פעילות אקסטרים בטבע – טיולי אופניים משולבים בפיקניק וסיורי ניווט.
  • מגוון סדנאות אמנות כמו סדנאות קרמיקה וחימר בטכניקות שונות, יצירת תמונה משיבולים
  • ואיך אפשר בלי קולינריה? מופעי ג'אז ופלמנקו וטעימות יין ביקב נטוף, טעימות גבינות במחלבות האזור מרקוביץ ונחלים, סדנה להכנת לחם שאור של חוה תפוחי בבית נחמיה, טעימות של 13 זני דבש שונים במכוורת ספקטור בכפר רות לצד מאפים מופלאים של הנחתום חיים אופק ופיצות משגעות בפיצריה הכפרית שבמושב גינתון ועוד המון אירועים ופעילויות.

פירוט מלא של כל אירועי הפסטיבל והרשמה לפעילויות באתר 'תיירות חבל מודיעין' www.thm.org.il