כל המידע על פסטיבל היין במטה יהודה

עשרות יקבי הבוטיק של אזור יהודה חוגגים את פסטיבל היין של מטה יהודה. הפסטיבל מתקיים השנה לראשונה לצד ציון ההכרזה הרשמית וההגדרה המשפטית של מטה יהודה כאפלסיון היין הרשמי הראשון של ישראל. 

גם השנה, זו השנה ה-24, מציע הפסטיבל חגיגת תיירות, יין, חקלאות ותרבות. האירועים מעניקים הצצה מרהיבה אל מרתפי היין ואל דרך העשייה וייצור היין ומלווים במפגשים מקצועיים, השקות של יינות חדשים, אירועי מוסיקה ותרבות ועוד.

האירועים

הפסטיבל ייפתח באירוע מרכזי חגיגי שיתקיים ביום חמישי ה-2.6 החל מהשעה 20:00, בגן התנכ"י של מלון יד השמונה. באירוע יציגו 35 יקבים מהאזור כולו. המבקרים יוכלו לטעום מבחר יינות משובחים מכרמי האזור ולהכיר את הייננים ובעלי היקבים, סביב שולחנות בר עם מוסיקה וליהנות מהאוויר הצלול כיין לנופם של הרי ירושלים אשר מקיפים את המלון הפסטורלי הטובל בירוק. עלות הכניסה: 60 ₪ כוללת כוס יין וטעימות ללא הגבלה.

במהלך 4 סופי השבוע שלאחר אירוע הפתיחה (3.6-25.6), תתקיים סדרת אירועי תוכן מגוונים ומרתקים, שיחשפו בפני המבקרים אוהבי היין והקולינריה את המסע המרתק של התפתחות ייננית וחקלאית לצד מפגשים וסיפורים אישיים של האנשים שמאחורי תעשיית היין של מטה יהודה.

היקבים

ביקב יהודה יושק לראשונה יין מלבק ששהה בחביות עץ 24 חודשים, ביקב קדמא יוצגו יינות רזרב וגרנד רזרב מבציר 2018, פטי ורדו מבציר 2020 וכן תתקיים סדנת יין ייחודית של ד"ר ארקדי פפיקיאן, שתיקח אתכם אחורה בזמן לתקופות קדומות בהן יצרו יין ותשלב יינות משנים קודמות של היקב לצד יינות עכשווים. ביקב הדר תנגן רביעיית טוסקניני יצירות מאת מנדלסון, פיאצולה ודבוז'אק, על המרפסת רחבת הידיים שצופה לכרמים וגם יערכו טעימה מודרכת של יינות רוזה אזוריים בהנחייתה של אשת היין, אורית גריבויים- לירון. במשק יין הנס שטרנבך יהיו הופעות ג'אז של הלהקות דואו ג'יפסי וספיצ'לס, יקב עגור יארח למפגש מיוחד את היקבים השכנים – הדר ומטלר וגם יקיימו מפגש בו תתנגן מוסיקת קאנטרי ובלוגראס. ביקב ברבדו יקיימו מופע עם להקת ג'אז, וביקב צובה וביקב צפרירים יקיימו ערב בשר ויין.

לכבוד חג שבועות, יקיימו בכרם ברק הפנינג שבועות מיוחד, עם בופה חופשי מלא במאכלי חלב, מוזיקה חיה, עמדת קליעת זרים לראש וכמובן יינות היקב במזיגה חופשית.

ב-4 ימי שישי של הפסטיבל יתקיימו סיורי יין מודרכים שישלבו ביקור בכ-3 יקבים שונים בכל פעם, עם טיול בין נופיה התנ"כיים של מטה יהודה. עלות סיור: 180 ₪ לאדם.

לפרטים נוספים: מחלקת התיירות מטה יהודה, 8108* או בטלפון: 02-9958650

  באתר:  www.tour-yehuda.org.il ובעמוד הפייסבוק 'הלב הירוק תיירות מטה יהודה’