כל המידע על חופש גדול אצל בן גוריון

שדה בוקר הוא קיבוץ בדרום הידוע, אולי מעל הכול, כמקום המגורים של דוד בן גוריון בשנותיו האחרונות. זו גם אחת הסיבות המרכזיות להגיע אליו, אבל ממש לא רק. באזור תמצאו מסלולי יום ולילה מרתקים, שמורות טבע, פינות חמד, נקודות תצפית, אתרים היסטוריים וגם פעילויות, כולל אחת שמתאימה במיוחד למשפחות שמחפשות אטרקציה מהנה, מחכימה ומרתקת לחודשי הקיץ. 

צריף בן גוריון והמכון למורשת בן גוריון מציעים בחודשי יולי-אוגוסט מגוון פעילויות לכל המשפחה, שיקימו את ההיסטוריה לחיים ויראו שהיא נוכחת מאוד גם בחיים שלנו היום.

מה בתוכנית?

בחודשי הקיץ (יולי-אוגוסט), אתם מוזמנים לצריף בן גוריון שבשדה בוקר ולמכון למורשת בן גוריון הנמצא בסמוך. במסגרת הפעילויות תוכלו להכיר את דמותו של "הזקן", הלא הוא ראש הממשלה הראשון של מדינת ישראל, לחקור על הנגב המרהיב, להפוך להיות חלק מההיסטוריה או לפחות לגעת בה.

במיצג "משפט העם" תיכנסו לנעליו של חבר המושבעים ותקבלו את ההזדמנות להצביע – ולהשפיע – על כמה מהאירועים שאחראיים להקמת מדינת ישראל ולעיצובה. בכל אחד מהמקרים, תשמעו את הטיעונים של התביעה ושל בן גוריון, ותצטרכו להחליט מה בדיוק יעלה בגורלה של מדינת ישראל. חלק מהסוגיות עומדות במרכזה של החברה הישראלית מאז ועד היום.

מגוון פעילויות בבן גוריון | צילום: צביקה שמעיה

מגוון פעילויות בבן גוריון | צילום: צביקה שמעיה

פעילות חדשה המוצעת בחופש הגדול היא חדר הבריחה "אוצר הנגב". בן גוריון האמין בכל מאודו שבאדמת הנגב מסתתר אוצר. המשתתפים יעברו בין פעילויות, משחקים וחידות, בחיפוש אחר אותו אוצר. תוך כדי תעברו בין תקופות שונות בהיסטוריה, החל מימי התנ"ך ועד לעת הנוכחית, תראו אותן דרך המשקפיים של תושבי הנגב ותכירו את האזור כפי שלא הכירו מעולם. 

דרך נוספת ומהנה לא פחות להיחשף למורשת הענפה של בן גוריון היא “ציוני דרך", משחק משימות אינטרקטיבי במדרשת בן גוריון. במסגרתו תצאו למסע בעזרת אפליקצייה ייעודית, תעברו בין תחנות שונות, תבצעו משימות, תפתרו חידות ותגיעו לשאלת הכרעה נוספת: האם החזון של בן גוריון להפרחת השממה בנגב התגשם, ואם לא - מה עוד דרוש על מנת להגשים אותו באופן מלא.

צריף בן גוריון

צריף בן גוריון מאריך את שעות הפעילות שלו בחודשי הקיץ ומציע כמה פעילויות מרתקות. בכל אחד מימי השבוע בחודש אוגוסט, יוקמו עבור הילדים פינות ציור והפעלה. הילדים – וגם המבוגרים – יוכלו לשחק במשחקים של פעם. 

מדי יום חמישי, ייערכו סיורים מודרכים, במהלכם תוכלו לקבל הזדמנות נדירה לגעת בחפצים מקוריים של דוד ופולה בן גוריון. הצריף נשמר כפי שהיה ביום מותו של בן גוריון ב-1973, בהתאם לצוואתו. המפגש עם החפצים הפזורים בחדר העבודה בו אלפי ספרים, בחדר האורחים העמוס בסמלי ישראל ובחדר השינה ובו נעלי בית ותמונה של דמות היסטורית מרתקת אחרת הוא חוויה ייחודית ומרגשת.

צריף בן גוריון מציע תפריט ראוי גם למבוגרים, ויארח ערבי תוכן הפתוחים לקהל הרחב. בין השאר, תיערך הקרנה חגיגית של הסרט "בן גוריון בנעלי בית" הכולל ראיונות אישיים ואינטימיים עם מכרים של "הזקן". ההרצאה "איך לחדש ארכיון?”, שתועבר על ידי ראש יחידת הארכיון של המכון למורשת בן גוריון, תחשוף אתכם לאתגרים שבהנגשת ארכיון מהסוג הזה, לאוצרות הטמונים בו ולחשיבות המכרעת שלו בעת הנוכחית.

צריף בן גוריון | צילום: צביקה שמעיה

צריף בן גוריון | צילום: צביקה שמעיה

מידע נוסף:

 • איפה? המכון למורשת בן גוריון, מדרשת בן גוריון
 • שעות פתיחה: ימי שישי, ערבי חג וחול המועד – 17:00-10:00 (כניסה אחרונה בשעה 16:00)
 • מחיר: משפט העם: 20 ש"ח למבוגר, 15 ש"ח לילד / גמלאי / סטודנט
  אוצר הנגב: 200 ש"ח למשפחה של עד חמישה משתתפים
  ציוני דרך: 250 ש"ח למשפחה של עד חמישה משתתפים
 • פרטים נוספים: באתר או בטלפון 08-6592100


צריף בן גוריון, שדה בוקר

 • שעות פתיחה: א'-ה', 17:00-8:30, שישי – 14:00-8:30, שבת – 16:00-10:00
 • מחיר: 20 ש"ח למבוגר, 15 ש"ח לילד / גמלאי / סטודנט. סיורים מודרכים ב-40 ש"ח למבוגר, 30 ש"ח לילד / גמלאי / סטודנט.
 • פרטים נוספים: באתר או בטלפון 08-6560469