כל המידע על פסטיבל כדורים פורחים ישראלי

צפון הנגב, קו התפר בין המדבר לבין חלקה המרכזי של מדינת ישראל, מזמין אתכם לטיול בכל ימות השנה. לצד הטבע שמשחק כאן תפקיד מרכזי והאטרקציות הפעילות בחודשי הקיץ, יש השנה סיבה מצוינת להגיע לאזור באוגוסט. עם שקיעת החמה או בסמוך לזריחתה, כשמזג האוויר קריר ונעים. 

אין צל של ספק שאחת מגולות הכותרת של האירועים המתקיימים באזור היא פסטיבל כדורים פורחים ישראלי 2022, שצפוי השנה לנסוק לגבהים חדשים אפילו יותר מבכל שנה אחרת.

מה צפוי במסגרת פסטיבל כדורים פורחים ישראלי?

פסטיבל כדורים פורחים ישראלי יתקיים השנה בימי חמישי ושישי, 12-11 באוגוסט, ויכלול רשימה ארוכה של פעילויות. זה יתחיל בשעות אחר הצהריים, בסביבות השעה 16:00, עם פתיחת עמדות לאיסוף צמידים, בריכות שכשוך והפעלות לילדים. כמה שעות לאחר מכן ייפתחו השערים ודוכני המזון, לקראת מסיבת אור ואש (21:15-20:00) במסגרתה מגוון להטוטנים, אומני אש, רקדני אור, נגנים ואומנים אחרים מבית פירומניה ילהיטו את האווירה. תוכלו לחזות במיצגי מראות, בדמויות LED עתידניות ובפירוטכניקה עוצמתית שלא תישארו אליה אדישים.

במקביל, יחל המופע המרכזי - נייט גלואו (Night Glow). תחילה, נצפה יחדיו בניפוחם של ששת כדורי הענק הצבעוניים, תוצרת כחול לבן, המגיעים מכל קצוות מדינת ישראל. הכדורים המחוברים (עדיין) לקרקע יוארו, יזהרו ויקפצו לקצב המוזיקה המסחרר, לצד מופעי אקרובטיקה, להטוטנות, ריקוד ודמויות מיצג. לאחר המופע, בסביבות 21:15, תתחיל מסיבה מקפיצה לכל בני המשפחה. 

פסטיבל כדורים פורחים | צילום: איל בריברם 

פסטיבל כדורים פורחים | צילום: איל בריברם 

למחרת, עם עלות השחר, ייפתחו מחדש השערים ודוכני המזון במתחם. בשעות אלה יתחילו ההכנות לקראת הפרחת הכדורים, ואתם תוכלו לצפות בפריסה, בניפוח ובהתארגנות של הצוותים לקראת ההמראה. במסגרת המטס המרהיב והמרגש, הכדורים ינותקו מהקרקע וינסקו לשמיים, ליצירת מראה צבעוני עוצר נשימה אליו יצטרפו רחפני מצנח ממונעים ליצירת מופע אקרובטי. מהשמיים יצנח מטה צנחן מקצועי, ועל גבי הקרקע – בבמות מוגבהות – יתקיים מופע של אומני בועות והפרחת בועות ענק.

השנה, תוכלו להזמין טיסה בכדור פורח ביום השני לפסטיבל ולעלות לאוויר, לחוויית עמוסת אדרנלין מול הנופים המרהיבים של האזור. הטיסה היא בתשלום נפרד וכרוכה בהזמנה מראש.

  • איפה: פארק לאומי גן הבשור (אשכול)
  • מתי: חמישי-שישי, 12-11.8.22
  • עלות: 149 ש"ח למשתתף מגיל 3 ומעלה, 20 ש"ח למשתתף עד גיל 3. קיימת הנחה משפחתית ברכישת 6-4 כרטיסים, במסגרתה המחיר לכרטיס עומד על 125 ש"ח.

הנחות מוצעות למנויי מטמון, ועדים וארגונים שונים, תושבי מועצות אזוריות בסביבה ועוד.

הכרטיס כולל את שני ימי הפעילות, לינה שטח בפארק, שימוש במתקני הפארק, הפעלות, צפייה במופעים וצפייה במטס. מכיוון שבשנים האחרונות אזלו כל הכרטיסים לאירוע, מומלץ למהר ולשריין מקום
פרטים נוספים באתר

חוויה בצפון הנגב | צילום: איל בריברם

חוויה בצפון הנגב | צילום: איל בריברם 

דרום בעשר

פסטיבל הכדורים הפורחים הוא לא האטרקציה היחידה שמחכה לכם בחודשי הקיץ בצפון הנגב, כשחלק גדול מהפעילויות מתקיימות בשעות הערב הנעימות או בשעות הבוקר, עם זריחת החמה. עמותת התיירות שקמה-בשור, המלווה עסקים קטנים בתחום התיירות באזור, תקיים את יוזמת "דרום בעשר" במסגרתה תיהנו ממגוון רחב של פעילויות ואטרקציות במחיר סמלי של 10 שקלים בלבד. 

בין הפעילויות הצפויות:

  • קטיף עצמי של פירות וירקות
  • סיורים מודרכים, ברגל או ברכב
  • סיורים במוזיאונים ובאתרי מורשת
  • סדנאות אמנות ויצירה 
  • טיולי אופניים ואפשרות להשכרת אופניים במחיר מוזל לטיול בטבע

בפעילות ישתתפו השנה גם מגוון אתרי לינה באזור, שיציעו הצעה שקשה לסרב לה: לילה שלישי ב-10 ש"ח בלבד. המתארחים באחד ממקומות הלינה באזור או משתתפים במסגרת אחת הפעילות של "דרום בעשר", יקבלו שובר הנחה בגובה 20% למיטב מהמסעדות של צפון הנגב.

כמובן שמומלץ לשלב את הביקור בפסטיבל עם מגוון האטרקציות הפזורות באזור, לרבות סיורים מודרכים (גם ללא תשלום), מפגשים ומופעים באווירה אינטימית, הפנינג בקיבוץ, סדנאות יצירה, פעילות חקלאית, פעילות עם חיות ועוד. רשימת הפעילויות המדויקת תתעדכן לקראת האירוע.