כל המידע על האטרקציה הבינלאומית - תערוכת בוטניזאור 2022 בחול המועד סוכות

איך הדינוזאורים חיו ומתי? איך כדור הארץ נראה בתקופת הדינוזאורים? איך הם הסתדרו בינם לבין עצמם? אילו בעלי-חיים היו לפניהם ואילו בעלי-חיים שאנחנו מכירים היום התפתחו מהם? מדוע נכחדו הדינוזאורים ואיך אנחנו בני האדם יכולים לחקור ולגלות את הסודות הכמוסים ביותר של הדינוזאורים. על כל השאלות האלה ועוד, ניתן יהיה לקבל תשובות בתערוכה הבינלאומית על הדינוזאורים, שהגיעה בקיץ לירושלים ותמשיך לפעול בגן הבוטני, גם בחול המועד סוכות.

צילום מערכתצילום און ארביב

בין התאריכים 8/10 עד 17/10, מזמינים הגן הבוטני בגבעת רם בירושלים בשיתוף עיריית ירושלים והחברה  העירונית "אריאל" את הקהל הרחב, משפחות, ילדים ומבוגרים, לחזור בזמן ולפגוש מקרוב את הדינוזאורים ואת סביבתם הטבעית. הבוטניזאור - ממלכת הדינוזאורים והטבע בגן הבוטני היא תערוכה בינלאומית, שהציגה בלוס אנג'לס, בריסל וקוריאה, הגיעה לישראל ונחתה לאחרונה בירושלים.

הילדים והמבוגרים, יוכלו ליהנות ממפגש ייחודי עם כ 45 דינוזאורים אינטראקטיביים בגודל אמיתי שלצידם מידע המבוסס על ממצאים שנמצאו ברחבי העולם. הדינוזאורים, חלקם קטנים וחלקם עצומים בגובה 7 מטר ואורך של 15 מטר מתעוררים לחיים בטכנולוגיה מרשימה, פרוסים על פני מסלול של כקילומטר בגן הבוטני.

הגן הבוטני האוניברסיטאי בגבעת רם נחשב לאחת הנקודות היפות בירושלים. הגן הבוטני בגדול בישראל, המתפרס על פני כ-120 דונם, מכיל תצוגה גיאוגרפית של מגוון צמחים מכל קצוות העולם. פזורים בו למעלה מ-7,000 מינים וזנים שונים, בחלוקה לשישה אזורים גיאוגרפיים, המהווים את אוסף הצמחים החיים הגדול ביותר במזרח התיכון. לצד היופי שהגן מציע בכל ימות השנה, הוא פועל כמרכז חינוכי ומעביר פעילויות, קורסים וסדנאות העשרה לבני כל הגילים.

במהלך המסלול יוכלו ליהנות הילדים והמשפחה מכתב חידה שמחבר בין העולם המופלא של הדינוזאורים לבין העולם בו אנו נמצאים היום. הילדים יכירו את הצמחים בתקופת הדינוזאורים, מה אכלו וילמדו כיצד יוכלו לקחת היום חלק בשמירה על הטבע ולהגן על צמחים בסכנת הכחדה. בנוסף ניתן יהיה ליהנות ממגוון פעילויות בגן, מפינת יצירה וסדנה, לבלות במתחם מים, בחממה הטרופית ומתערוכת האמנות הבינלאומית של מציאות רבודה.

צילום מערכתצילום און ארביב

הבוטניזאור לוקחת את האורחים למסע גילוי דרך שלוש תקופות שונות בציר הזמן: טריאס, יורה וקרטיקון, ומציגה איך הדינוזאורים התפתחו וכיצד השתלבו בסביבה ובין בני מינם.

הבוטניזאור מציע מגוון פעילויות חווייתיות, המתאימות לילדים ולגדולים כאחד. התערוכה תכלול מתחם צילום, בו הקטנים יוכלו לרכב על גבי הדינוזאורים ולהצטלם איתם, או אפילו "להפוך" לגורים ולהצטלם בתוך ביצי דינוזאורים. במתחם נוסף הילדים יצטיידו בכלי חפירה ויחפשו אחר עצמות הדינוזאורים המוטמנות בחול. כל המשפחה מוזמנת לפתירת כתב חידה, המחבר בין העולם הקדום של הדינוזאורים לעולם בו אנו חיים.

האורחים גם מוזמנים להיכנס למתחם חדשני של מציאות מדומה עם משקפי VR ולחוות טיול מתקופת היורה, כאשר ההרגשה היא שנמצאים פיזית בתקופת חייהם ולצידם של הדינוזאורים, במרחק נגיעה ממש

שעות הפעילות ופרטים נוספים

סוכות, בתאריכים 8-17.10.2022:

בכל ימות השבוע: 9:00-18:30 (כניסה אחרונה עד השעה 17:30).

ימי ו': 09:00-15:00 (כניסה אחרונה עד השעה 14:00)

במקום יוצבו דוכני אוכל ושתיה

עלות

מחיר כרטיס רגיל:  99 ש"ח (תשלום החל מגיל שנתיים).

ניתן למצוא מבצעי 1+1 בכל חברות האשראי, כרטיסים מוזלים בוועדים השונים, הנחות למחזיקי כרטיס

ירושלמי ובמועדוני כוחות הביטחון.

לפרטים והזמנת כרטיסים: בימות 6226* ובאתר.