כל המידע על פסטיבל משקים פתוחים בחול המועד סוכות

בואו לחוות את קסמי המדבר דרך מפגש עם אנשי חוד החנית של החקלאות המדברית במסגרת פעילויות  סדנאות וסיורים לכל המשפחה ובמספר מסלולים שונים ומרתקים. 


מסלול חקלאות שורשית (שירת המדבר, משק ניצנה, מרעה צאן)

סיור בחוות שירת המדבר - סיור בו תצללו לעולם צמחי מרפא ותבלין, תלמדו כיצד ניתן להשתמש בצמחים מוכרים יותר ופחות בחיי היומיום, איך להכין מיצויים ועוד. 

סיור במשק ניצנה - המשק החקלאי בניצנה הינו אחד מבין מיזמיה של הקהילה החינוכית ניצנה, המקיימת חיבורים בין קבוצות שונות בחברה הישראלית. בסיור תשמעו את סיפורו המרתק של המשק, תבקרו בחממות ובגן הירק ותטעמו מתוצרת המשק.

מרעה צאן- משפחת אלמוסנינו מזמינים אתכם להצטרף אליהם לחוויה יחודית שבה יספרו את סיפורם, סיפור שהתחיל מחלום לגדל כבשים. חלום שהביא אותם לגור במדבר. תפגשו תחילה לשתות תה מהמדורה שם תעבר  תדריך קצר ותוציאו את העדר למרעה.


מסלול החממה הטעימה  (משק שלום, משק לוי, משק מוניץ,)

מסיק וכבישת זיתים במשק שלום –  בסדנה תלמדו את המתכון הסודי לזיתים כבושים מעולים, ותגלו סיפור מרתק על ההתיישבות בפתחת ניצנה, וההפיכה של "השממה" למקור חיים. 

סיור במשק לוי – בסיור תבקרו בחממות, תכירו את סוד ההצלחה של העגבניות הגדלות במקום הכי לא צפוי בארץ, ותטעמו את "הסוכריות" האדומות הנחשקות, שמעוררים זיכרון נוסטלגי של העגבניות "של פעם". 

סיור במשק מוניץ –  סיור טרופי ומיוחד שיעבירו רן ומאיה מוניץ, שעזבו משרות ניהול נחשקות והחליטו לנהל את משק מוניץ- משק חקלאי בבקדש ברנע. הם יספרו אודות לול החופש שבנו, על גידול עגבניות השרי בתחילת הדרך והחיפוש אחר ענפי חקלאות נוספים שיכולים להתאים לאזור. על מטע המנגו והליצ'י שלהם והאננס הטרופי בלב מדבר.
 

מסלול יין מהמדבר (משק שפע ישראל, שלום, תושיה)

סיור במשק תושיה- בסיפור ציוני במיוחד, תטיילו בין כרמי גפנים וזיתים ובבוסתני פרי עשירים. כאן משפחת תושיה החליטה להקים את חייהם, ואת היקב המבוסס על גפנים שגדלים בדיוניות חול, ואת היין והתירוש שהם מייצרים תוכלו לטעום ולרכוש במהלך הביקור.   

סיור במשק כרמי שלום- בסיור תשמעו כיצד הפכו בני המקום את "השממה" למקור חיים, וגם על ההתמודדות של תושבי הפתחה מול אתגרי האזור וסיפור על חדשנות אל מול מציאות ביטחונית מורכבת. 

משק שפע ישראל- סיור מודרך הצולל אל עולם היין הטבעי והכמרים הביו-דינאמיים, אל נפלאות החקלאות המודרנית, והחיים במדבר הסיור כולל טעימות יין בוטיק איכותי של המשק, המתמחה בהכנת יין מענבים הגדלים בכרם ביו-דינאמי ייחודי, על דיונות החול של באר מילכה..

משבצות זמן לתחנות: 09:00-10:30| 11:00-12:30 | 14:00-15:30


16:00-22:00 – פעילות שקיעה ולילה לכל המשפחה

(סיורי אחר הצהריים בתל ניצנה- כשהשמש מנמיכה לקראת שקיעה, זה הזמן לצאת להנות מהנופים המרהיבים המתגלים מתל ניצנה. הסיור המודרך מתאים למשפחות ובו תגלו עיר נבאטית מרשימה והיסטוריה מפתיעה (מאד!)  של המרחב לאורך מאות שנים. כלול ברכישת מסלול! 

סיור עקרבים וזוחלים- פעילות לילית חוויתית לכל המשפחה הכוללת צפייה והתחקות אחר עולמם הנפלא של העקרבים והזוחלים בעזרת פנסי אולטרה סגול. הסיור אורך כשעה וחצי.

פעילות בתחנת המידע ובהפסקת הצהריים (09:00-16:00)

ניידות חינוכיות של קק"ל (09:00-14:00)

לפרטים נוספים ולרכישת כרטיסים »