אפשר להציע לכם קפה?

אם אתם משוגעים על קפה ומחפשים פעילות אותנטית ושונה בחג הסוכות הקרוב, אל תפספסו את החגיגות שארגנה בשבילכם עיריית רהט בשיתוף המתנ”ס והחברה הכלכלית. הפסטיבל, שיערך בחול המועד סוכות בין התאריכים 13-15.10 (חמישי-שבת), מציע שלושה ימים של אירועים מוזיקליים, סדנאות יצירה ומפגשים מרתקים בין תרבויות, שמתקיימים באוהלים בדואיים. לקינוח, תזכו ליהנות מקפה בדואי מסורתי, שמעבר לטעמו העז, מקפל בתוכו גם את ההיסטוריה של הקהילה הבדואית ומנהגיה.

מה בתוכנית?

את רחבת הפסטיבל יקשטו מספר אוהלי אירוח ענקיים, שיפרשו בסמוך להיכל התרבות החדש, שנבנה רק לאחרונה בעיר. כאן תוכלו להסתובב בין האוהלים השונים וליהנות מהקונספט הייחודי שכל אוהל מציע  באוהל היצירה, תוזמנו להתנסות בסדנאות פיסול בקפה ווידאו ארט, בהדרכתם של אמנים ממרכז האומנויות החדש בעיר "רחא". באוהל מספרי הסיפורים, תוכלו ליהנות מסיפורים בכל שעה עגולה, אודות המסורת הבדואית והקפה הבדואי, אותם יספרו לכם תושבי רהט בצורה חוייתית ומרתקת.

אבל אין ספק שגולת הכותרת של הפסטיבל הוא ה"שיג" – אוהל האחווה, שמרכז אליו מנהיגים יהודים, מוסלמים ונוצרים, שישבו בו בצוותא ויקיימו בו שיח פתוח וללא פילטרים על כוס קפה (איך לא?). אל תפספסו מפגש חד פעמי זה, שמיועד לכל המגזרים וכל העדות.

ומה עוד? 

לבאי הפסטיבל מחכות עוד מגוון פעילויות סוחפות ומהנות, ביניהן גלריית אמנות לפריטי קפה, תערוכת אמנות של האוצרת יהל שפר, במה עם נגנים בדואים, שירימו את המצב-רוח לקראת שעות הערב, פסלים חיים, דוכני מכירה, תצוגת קפה עם מגוון סוגי קפה בינלאומי וגם קיר גרפיטי ענק, שכל המבקרים יוזמנו לקחת חלק ביצירתו.

פרטים נוספים

הכניסה לפטיבל חופשית!

הפסטיבל מתקיים זו השנה הראשונה בהובלת עיריית רהט, החברה הכלכלית רהט, מתנ"ס רהט, ובתמיכת הרשות לפיתוח הנגב, אשכולות נגב מזרחי ומערבי, מפעל הפיס, משרד התיירות ומשרד החקלאות ופיתוח הכפר. 

פרטים נוספים תוכלו למצוא בפייסבוק “תפדלו – החוויה הבדואית ברהט” או בפייסבוק של היכל התרבות ברהט.