אירועי חנוכה בערי הנגב

ליהנות מסופגנייה טרייה ומלאה בכל טוב, להלך בין סמטאות קסומות, כשאת הדרך מאירות לכם אינספור חנוכיות, לפגוש דמויות צבעוניות ולשמוע סיפורים מרתקים על החג ותושבי ערי הנגב. כל אלה ועוד מגוון הפתעות נוספות מחכות לכם בחג החנוכה הקרוב. רק תבחרו את הפעילות שהכי מדליקה אתכם: 

סיור ציפורים בפארק למחזור חינוך סביבתי דודאים בנגב 

ביום חמישי הקרוב, וליום אחד בלבד, בפארק למחזור וחינוך סביבתי דודאים שבנגב, תתאפשר הזדמנות נדירה לצפייה במחזה המרהיב של להקות הציפורים במעופן! בפארק הכשירו נקודת תצפית חדשה המשקיפה על מרחבי הנגב, ולרגל חג החנוכה יתקיים סיור ייחודי ללימוד וצפייה על להקות הציפורים שמתעופפות בשמי הפארק. כמו כן בסיור יתמקדו בשמירת ערכי טבע ביחס למשבר הפסולת במדינת ישראל, על הדיות השחורות והקשר בין האשפה ונדידתן. את הסיור ינחה ד"ר דניאל ברקוביץ, חוקר ציפורים, שהוביל מחקר על אקולוגיית התעופה של הדיות השחורות באתר דודאים מטעם אוניברסיטת תל אביב וחיל האוויר. 

מתי? 22.12.22 בשעות 11:00, 14:00.  

איפה? פארק למחזור וחינוך סביבתי, דודאים. 

מחיר? 50 ₪ למשתתף. 

שם המדריך: ד"ר דניאל ברקוביץ 

ההשתתפות מגיל 12 ובנעליים סגורות. מומלץ למשתתפים להצטייד במשקפת. 

להרשמה ומידע נוסף » 

באר שבע: סיור חנוכיות בשכונה ה' 

בואו להרגיש את הקסם של חג החנוכה מתעורר לחיים בבאר שבע. בין סמטאותיה המוארות של שכונת המשעולים הוותיקה, תזכו לספוג את אווירת החג כמו שצריך, לשמוע סיפורים על חנוכיות בנות 100 שנה, לטעום מאכלי חג מתוצרת באר-שבעית ובעיקר - להכיר את העיר כמו שאף פעם לא הכרתם, דרך סיפוריו של האמן יוגב וענונו, תושב השכונה ופעיל חברתי, בסיור שיימשך כשעתיים. 

מתי? 20.12.22 בשעות 19:00, 19:20. 

איפה? ניפגש ברחוב העליה 9, שכונה ה', באר שבע. 

מחיר? 20 ₪ למשתתף.

שם המדריך: יוגב וענונו. 

להרשמה ומידע נוסף »

מצפה רמון: סיור תיאטרלי - אור במדבר

בואו למצפה בחנוכה הקרוב! הכנו עבורכם טיול תיאטרלי חווייתי ומהנה בין הסמטאות, במסגרתו תזכו להכיר מקרוב את הסיפור המיוחד של העיירה, דרך מפגשים מרתקים עם שלל דמויות צבעוניות.
מתי? 20.12.22

משך הסיור: כשעתיים.

איפה? נקודת מפגש: אנ"א מצפה רמון.

מחיר? 20 ₪ למשתתף.

שם המדריך: INSIDE MITZPE.

להרשמה ומידע נוסף »

נתיבות: סיור חנוכיות ולביבות  

אתם מוזמנים לספוג את אווירת חג האורות, בסיור חנוכיות ולביבות ייחודי בן שעתיים שייערך בנתיבות. מה בתוכנית? נתחיל את הסיור בטעימה של סופגניות טריות, בקונדיטוריה קטנה ומשפחתית, אותה הקימה תושבת העיר חנה שמעוני. נמשיך לבית הכנסת בנתיבות, שמהווה רפליקה מדויקת של בית הכנסת באי גרבא, ששוכן לחופי צפון אפריקה. משם נתקדם אל עבר חנוכייה מכאנית הפועלת על גז שיכולה לבעור גם במים (נס חנוכה של ממש!). לקינוח, נסייר בלב מתחם החנוכיות של הקהילה החרדית בנתיבות, בו נפנה זרקור לפעילים החברתיים בנתיבות, שמאירים את העיר כל השנה. 

מתי? 20.12.22 בשעות 16:30, 19:00. 

איפה? ניפגש בקונדיטוריית שמעוני ברחוב שבטי ישראל 4, נתיבות. 

מחיר? 20 ₪ למשתתף. 

שם המדריך: נהוראי זוהר.

להרשמה ומידע נוסף » 

ערד: סיור חנוכיות לילי

אתם מוזמנים לסיור לילי מרתק שייקח אתכם בזמן הדלקת נרות החנוכה, למגוון מקומות בעיר. בסיור נהנה ביחד מסופגניות טעימות, נבקר בשכונותיה הראשונות של ערד, ניפגש עם רב מהעיר, ונצפה בחנוכייה באנדרטת צער וניצחון ובחנוכייה לזכר החייל רון קוקיא ז"ל.

מתי? 20-21.12.22

איפה? נקודת מפגש: אנדרטת צער וניצחון.

מחיר? 20 ₪ למשתתף.

שם המדריך: אוברי אייזקס – מדרשת דביר.

להרשמה ומידע נוסף »

שדרות: סיור חנוכיות

בואו לסיור מיוחד שכולו מכבים, חנוכיות ומטעמי חנוכה. במהלך הסיור המודרך נזכה לחוות אירוח מרוקאי מסורתי עם המון ספינג' ותה חם ומתוק, נטייל בין חנוכיות מיוחדות ברחבי העיר ונשמע סיפורי גבורה ברוח המכבים.
מתי? 21.12.22

משך הסיור: כשעתיים.

איפה? נקודת מפגש: הרצל 55, סמוך לבית המייסדים.

מחיר? 20 ₪ למשתתף.

שם המדריך: הקרן לפיתוח שדרות.

להרשמה ומידע נוסף »

באר שבע: סיור בין סמטאות השוק העירוני 

להלך בין סמטאות השוק הצבעוניות של באר שבע, לפגוש בעלי דוכנים שיציעו לכם את מיטב מרכולתם וכמובן - לטעום זיתים נפלאים, סופגניות עסיסיות ועוד מגוון מאכלים בסימן החג. את כל אלה ועוד תזכו לעשות בסיור טעימות בשוק העירוני של באר שבע, שיימשך כשעתיים ומיועד לכל המשפחה. 

מתי? 21.12.22 בשעות 9:30, 12:00. 

איפה? ניפגש בתכשיטי חביב, השוק העירוני באר שבע.

מחיר? 20 ₪ למשתתף. 

שם המדריך: I LOVE BASH. 

להרשמה ומידע נוסף » 

ירוחם: סיור חנוכה בין המחבתות

אנחנו מזמינים אתכם לסיור טעים ומתוק בירוחם לרגל חג החנוכה, במהלכו נלמד איך להכין סופגניות וספינג', ונתוודע לתרבות המזרחית המסורתית של ירוחם, דרך הסיפורים מאחורי הנשים המרתקות שמכינות אותם.
מתי? 22.12.22

משך הסיור: כשעתיים.

איפה? נקודת מפגש: כולנא ירוחם.

מחיר? 20 ₪ למשתתף.

שם המדריך: עמותת תיירות ירוחם.

להרשמה ומידע נוסף »