בין העיר למדבר: צאו לסיור עם טעם בלתי נשכח

בשוק של באר שבע מסתתר סוד ששמור רק למעטים, והוא טעים, צבעוני וגדוש היסטוריה עתיקה. עכשיו, גם אתם יכולים לגלות את הסוד הייחודי, דרך סיור טעימות מיוחד בשוק באר שבע שיתקיים ב-7.7.23. 

במהלך הסיור נצא למסע מרתק בעקבות התרבות הבדואית עתיקת היומין, שעובר בין מסורת לקדמה ובין והעיר למדבר. נכיר מקרוב את המטבח הבדואי העשיר וכמובן שנטעם מטעמים מקומיים כמו גבינה בדואית מיובשת (עפיק), פיתה סאג’ עם לאבנה וזיתים. לסיום, נקנח בקפה מר ותמרהינדי מתוק לצד מעמולים טריים. עוד נתוודע לשיטות הבישול הבדואיות שהשתמרו מדור לדור, נכיר את הלבוש המסורתי, כלי האוכל וחומרי הגלם הייחודים.  

בסיור הייחודי, אותו מעבירה מדריכה בדואית מקומית, נשמע על השינויים שעוברת החברה הבדואית והנשים הבדואיות בפרט, נלמד על חשיבות המסחר בשוק, נכיר את מאפייני הלבוש הבדואי המסורתי וגם נבין איך אפשר להסתדר בלי מים במדבר.

פרטים והרשמה:

  • מתי? הסיור יתקיים ב-7.7.23 בשני סבבים: 9:30 ו-11:30
  • משך הסיור: כשעה וחצי
  • נקודת מפגש : תכשיטי חביב, השוק העירוני באר שבע

מספר המקומות מוגבל מהרו להירשם »

מקנחים את הביקור בדרך האוהלים

אם אתם רוצים למצות עד תום את החוויה הבדואית שלכם, אל תפספסו ביקור בדרך האוהלים שיושבת באזור הר הנגב, ממש בין שדה בוקר למצפה רמון (כביש 40) ובסמוך למסלולים הכי יפים בנגב. על דרך האוהלים מחכים לכם עשרות תיירנים שיקבלו אתכם בזרועות פתוחות והכנסת אורחים מפוארת, כמיטב המסורת הבדואית. במסגרת האירוח, תוכלו לקפוץ לביקור של מספר שעות הכולל הרבה אוכל טעים וקפה משובח או להישאר ללון במאהל בדואי אותנטי,  ובבוקר לצאת לטיול באחד מהמסלולים הרבים שנמצאים באזור. 

 הכנסו למתחם דרך האוהלים באתר למטייל בישראל ותגלו מה עוד אפשר לעשות באזור »