כל המידע על חוגגים פסח בעכו: אטרקציות, פעילויות וסיורים בחול המועד

פעילויות פסח בעכו העתיקה לכל המשפחה. בין האתרים שמחכים לכם תמצאו את המצודה הצלבנית, החמאם התורכי, מרכז מבקרים של בית כנסת רמח"ל , מנהרת הטמפלרים שנפתחה מחדש ומוזאון אוצרות בחומה. תוכלו ליהנות מכל האטרקציות במחיר עלות מחיר הכניסה של אולמות האבירים – 49 ש"ח בלבד. 

עוד פעילויות שוות בעכו במהלך חג הפסח:

  • מסלול משפחות – להציל את הנסיכה חבצלת עם מדריך "קולי".
  • סיורים מודרכים באולמות –  בתאריכים 24.04.2024 – 27.04.2024 בשעות 11.00 + 13.00 + 15.00.
  • תערוכה של לאונרדו דה ויצ'י – ללא עלות נוספת.

אולמות האבירים

הסיור באולמות האבירים יחזיר אתכם למאה ה-11. מתחת למשכנו של המסדר הצלבני בעכו העתיקה התגלו בחפירות ארכיאולוגיות אולמות האבירים. לאחר שיחזור נחשפו חדרים מפוארים ולא מעט כלים שמלמדים על אורח חייהם של האבירים ההוספיטלרים. את סיפור המקום תוכלו לשמוע במהלך הסיור המודרך המרתק במקום.

החמאם הטורקי

מסע בעקבות הבלן האחרון של עכו במאה ה-18. חמאם אל-באשה היה בית מרחץ טורקי שנבנה על ידי המושל המפורסם של עכו, אחמד פאשה אל-ג'זאר. החמאם המפורסם נבנה במסגרת ההפיכה של עכו בתקופה העות’מאנית, שהפכה בין לילה מכפר דייגים קטן לעיר נמל תוססת. כאן תוכלו לצפות בחמאם מתעורר לחיים – עם פסלים ודמויות ששוזרות בו, שמדמות  את ההווי בחמאם וההתרחשות בו, ועל הדרך גם לשמוע סיפורים שקרו בין כתלי החמאם.

מרכז מבקרים של בית כנסת רמח"ל

בואו להכיר מקרוב את מורשת היהודים בעכו העתיקה ולהכיר את סיפורו של הרמח"ל, רב מפורסם שהגיע לעכו מאיטליה. במהלך הביקור תיחשפו למורשת היהודים בעכו במהלך המאות הקודמות, המשולב בסיפור חייו הדרמטי של רבי משה חיים לוצאטו (רמח"ל), דרך סרטים וממצאים ארכיאולוגיים מיוחדים.

מנהרת הטמפלרים

בעבר, מסדר הטמפלרים פעל בעיר עכו בתקופת מסעות הצלב, ותפקידו היה להגן על הצליינים שעלו לרגל לארץ הקודש ועל ממלכת ירושלים הצלבנית. אז מה מחכה לכם שם? מנהרה שאורכה 150 מטרים, עוברת מתחת לרובע הפיזני, מהמצודה שבמערב העיר אל הנמל שבמזרחה. היא נתגלתה בשנת 1994, נפתחה לקהל בשנת 1999 ועברה שיקום עד שנפתחה במלואה לקהל הרחב בשנת 2007. תצפו במקום המרהיב ותשמעו על העבר המרתק של המקום. 

מוזאון אוצרות בחומה

בלב החומה המזרחית של עכו, מסתתר אוצר של ממש עבור חובבי אנתרופולוגיה והיסטוריה. מוזיאון “אוצרות בחומה” לוקח את המבקרים למסע, שמתחיל בשלהי המאה ה-19 ומסתיים במאה ה-20. המוזיאון שוכן במבנה היסטורי במקום שבו בעבר חיילי המשמר העותמאנים הוצבו כדי לשמור על עמדות התותחים בעיר. כיום המוזיאון הוא מחולק למספר אולמות מקומרים, אשר כל אחד מהם מקבץ אליו אוספים נדירים, שמציגים את הווי החיים הגלילי עד קום המדינה.