כל המידע על קרוב לבית, קרוב ללב - שבוע טבע עירוני ומקומי יוצא לדרך!

קרוב לבית, קרוב ללב - שבוע טבע עירוני ומקומי, של החברה להגנת הטבע, יוצא לדרך זו השנה ה -11, במטרה להגביר המודעות לחשיבותם של אתרי הטבע הקיימים בכל עיר ויישוב ולהכיר את תרומתם של פינות חמד אלו, לאיכות החיים היומיומית של התושבים. 

השנה יתקיים השבוע בין התאריכים 17-26.5.24, השבוע בו מציינים בארץ ובעולם, את יום המגוון הביולוגי (21.5), ובו נערכים בחלק מהמקומות בארץ, אירועי ל"ג בעומר.
 
כ – 50  פעילויות מרתקות ומגוונות לציבור, יהיו השנה, כגון: סיורי עששיות, סיורים בעקבות קולות וחיות הלילה, תצפיות על כוכבים, סיורי שחרית ושקיעה עם ציוצי ציפורים ופריחה עכשווית, סדנאות ציור והתבוננות ופעילות מרגיעה בטבע, כמו פילאטיס ויוגה, הרצאות מעשירות על המגוון הביולוגי שקרוב אלינו, סיורים המשלבים הצגות ומשחקים, וסיורים להיכרות עם פינות חמד חדשות, שלא הכרתם, ליד ביתכם.
 
22 ערים ויישובים, מקצרין שבצפון ועד ערי הנגב ואילת שבדרום, ישתפו השנה פעולה והן תקיימנה פעילות פתוחות לציבור הרחב, רובן בחינם או בתשלום סמלי בלבד. במקומות רבים, הפעילות מובלת על ידי קבוצות ארגונים וועדי פעולה שוחרי טבע וסביבה, כגון מצילים את הרי ירושלים, מצילים את נחל סעדיה, פעילי פארק השרון, שומרי הטבע בבאר שבע, מגמה ירוקה, מינהלים קהילתיים בירושלים, שומרי הגבעות בנס ציונה ועוד.
 
הערים והמועצות שישתתפו ויתקיימו בהם פעילויות, הן: קצרין, נהריה, חיפה, חדרה, נצרת, חריש, עין ורד, כפר סבא, הוד השרון, כפר ברע, הרצליה, תל אביב, ירושלים, מבשרת ציון, צור הדסה, נס ציונה, רחובות  אשדוד, מועצה אזורית חוף אשקלון, באר שבע,  מצפה רמון ואילת. בערים נוספות ברחבי הארץ ובשיתוף פעולה עם מחלקת חינוך לקיימות, של משרד החינוך, יתקיימו פעילויות מעשירות, במסגרת מערכת החינוך, בבתי ספר ובגנים. 
 
פזית שביד - שייט , מנהלת שותפויות בחברה להגנת הטבע ומובילת הפרויקט: "היום, יותר מתמיד, אנו זקוקים לטבע הנגיש והקרוב, כאוויר בריא, הנותן נשימה ארוכה ומחזק במצבים הקשים ובתקופת אי הוודאות הפוקדת אותנו. הטבע הוא עוגן חשוב של יציבות, ומקום מפלט מרגיע, לחיי היום יום.

התקופה האחרונה, מלמדת אותנו, כמה חשוב לשמור ולטפח פינות שכאלה ברחבי העיר והיישוב ומדוע צריך לפעול ביחד עם הרשויות, כדי ליצור בכל עיר, רשת של אתרי טבע נגישים, לכלל התושבים. הטבע שבעיר, מאפשר לנו המון דברים נעימים וחשובים: לשפר את איכות האוויר שאנו נושמים, ליהנות מצל עצים, במיוחד בשדרות, המפחית את החום בסביבתו, למצוא בילוי קצר ונעים של אחה"צ, עם המשפחה והקהילה, להתפעל מפריחה יפה ומציוץ ציפורים, לפגוש את בעלי החיים שנמצאים בקרבנו ולמתן את תופעת ההצפה, בעתות של גשמים חזקים. 

"זהו גם שבוע של לילות ירח מלא, ימי אחה"צ ארוכים במיוחד ומזג אוויר שמתאים בעיקר לצאת השכם בבוקר לטיול שחרית עם ציוץ הציפורים ולטיולים של בין ערביים ושקיעה ליד הים, הנחל או המעיין, הקרובים לבית. אנחנו קוראים לממשלה, לקדם רשת אתרי טבע עירוניים  ולרשויות המקומיות - לקדם שמירה על אתרים אלה והנגשה בת קיימא שלהם, לציבור הרחב".

להרשמה ומידע נוסף על כל האירועים והפעילויות»