כל המידע על תערוכות בבית יגאל אלון

יעל בלבן ואיטה גרטנר, אמניות בעלות שפה אמנותית ייחודית, עוצמה רגשית רבה ותוכן רעיוני מגוון, נפרדות בדיוק בנקודה בה הן נפגשות. באמצעות רישום אינטואיטיבי, כמעט סיסמוגרפי, הן מעבירות אל הצופה הלכי נפש, תובנות ותחושות. אלא שתנועת העט של יעל  על גבי הנייר מייצרת לולאות ומבנים משורשרים במודל ריזום, מוקפדים למראה, שמעלים תחושה של התפרצות מבוקרת. בו בזמן הטושים של איטה רוטטים על גבי הדף באופן חופשי, לא מרוסן, מצרפים יחד קוים, נקודות וכתמים אמורפיים ומייצרים תחושה של  התרחשות פואטית.

יעל משלבת בעבודתה את האמוציונאלי עם השכלתני. עוסקת במושג הזמן וחוקרת את יחסי הדו והתלת מימד. היא מתחילה לרשום כאשר דבר מה מרגש אותה ומתוך ההתרגשות הולך ומתהווה הרישום שנראה כמו מסך סרוג ותפוח, רווי תחושות וסודות.

איטה מנהלת דיאלוג של געגוע עם העולם שסביבה ומנסה לצוד זיכרונות פרומים. היא נוברת בעברה באמצעות רישומים-ציורים המחקים לעיתים עבודת רקמה של האם החסרה ותרה אחר רגעים של ספק ומקומות בלתי מוכרים.

יעל בלבן - בוגרת תואר שני בצלאל (2008), בוגרת המדרשה (2006), בעלת תואר ראשון במתמטיקה ומחשבים. זוכת פרס לי קופר, בצלאל (2007). בימים אלה מציגה תערוכת יחיד בגלריה בכברי. 

איטה גרטנר - בוגרת בי'ס אבני בהצטיינות. בוגרת המדרשה למורים בשנת 1993. בוגרת קמרה אובסקורה, לימודי תרבות, 1998. השתתפה בתערוכות רבות, מהן כעשרים תערוכות יחיד.


שעות פתיחה: ימים  ראשון עד חמישי ושבת  בין השעות  8:30 - 16:00

בימי שישי בין  8:30- 15:00