כל המידע על פורים בעין שמר – חוויה עם ערך מוסף

החצר הישנה היא לא רק מוזיאון! היא חצר קסמים שתחזיר אתכם שמונים שנה בזמן - לעולם של חלוצים בבגדי עבודה, מחרשות מעץ, מחבואי נשק, תריסים חורקים וריחות של לחם טרי.

בחצר הישנה לא לומדים אלא עובדים! חורשים ובונים, אופים ושומרים, מחפשים ואפילו... מכבסים!

בחצר הישנה ההיסטוריה מתרחשת ברגע זה ממש, ואתם מוזמנים לראות ולמשש, להריח ולטעום - איזה מן חיים היו פה פעם, כשמדינת ישראל עדיין הייתה חלום רחוק...

צעדים ראשונים  בחצר

חלוץ ותיק ייקח אתכם, החלוצים הצעירים, לסיור בחדר האוכל הישן, בחדר הילדים ובמחבוא הנשק, תראו חזיון אור-קולי, תתרגשו מן המים הפורצים מן הבאר בפעם הראשונה, ותתחילו להיכנס לאווירה...

נהייה כולנו חלוצים

נגמר הסיור, קדימה לעבודה! צריך לחרוש את השדות, להקים אוהלים, לשמור במגדל השמירה, לאפות חלות ולכבס בגיגיות את כל הבגדים מאתמול (בנים, לא להתחמק!..) - ואת כל זה, תאמינו או לא - אתם הולכים לעשות לגמרי בעצמכם!

עגלה עם סוסה או המאה ה-21?        

סוסה כבר אין, אבל יש עגלה והיא רתומה לטרקטור אדום, וכולכם מוזמנים לעלות! נצא אל מחוץ לגדר האבן, לסיור בשבילי הקיבוץ, ונראה: מה הצליחו הקיבוצניקים לעשות כאן בשמונים שנה?

הקטר כבר מצפצף!

בקצה הקיבוץ חונה רכבת דיזל קטנה, ומחכה רק לכם! עלו אל הקרונות ונצא אל השדה, למסע שבסופו תתקלו בבעיה: צריך לסובב את הרכבת כדי שנוכל לחזור! מה עושים? מפשילים שרוולים וניגשים למשימה: אתם בעצמכם תסובבו את הקטר!